Huh? Beetje vreemde reactie. De cavia's liepen in haar schuur. Van wie is die schuur? En van wie is de grond waar de schuur opstaat? Die kat zit hartstikke fout want die hoort daar niet te komen! Maar aangezien die kat niet beter weet ligt de schuld volledig bij zijn eigenaar. Ik zou nooit een kat kwaad doen maar als mijn hond hem verscheurd omdat hij op ons terrein zit, jammer maar helaas. Niet mijn schuld, dat beest heeft niks in mijn tuin te zoeken.
We mogen alleen niet zeuren om gillende,rennende kids want tja, kinderen horen nu eenmaal buiten te spelen. Wil het alleen wel zo zijn dat de gemiddelde ouder vindt dat kinderen op volume 300 mogen spelen.... Kan ik ook wel wat over zeggen maarja, dan krijg je de horde over je heen.
Het is ook heel sneu, er wordt vaak gepraat over de 'natuur van de kat' maar de omgeving waar de kat in leeft tegenwoordig is helemaal niet zo natuurlijk meer. Vooral in de stad komen er een hele hoop katten binnen met kaakfracturen, inwendige bloedingen, darmen die er uithangen maar de kat leeft dus nog,.. echt ontzettend zielig.
In mijn geval hou ik wel degelijk rekening met de risico's welke mijn katten lopen omdat ze buiten komen. 1 van mijn katten is een keer aangereden geweest en heeft hierdoor zijn kaak gebroken, natuurlijk is dit niet iets wat ik graag wil. Als ik mijn beide katten tijdens oud en nieuw bijv. binnen probeer te houden verzinnen ze vanalles om toch naar buiten te kunnen. Ze houden er gewoon van om te jagen en genieten van de verschillende weersomstandigheden. Beide katten hebben tot hun 1e jaar binnen in een appartement gezeten en nu ze de keuze hebben gaan ze graag naar buiten en zodra we thuis zijn komen ze binnen lekker kroelen. Voor mij wegen dus de nadelen (aanrijding/ziekte) minder zwaar dan de voordelen (genietende katten die kunnen doen wat in hun natuur zit). Ik kan met een gerust hart zeggen dat ik niet alleen geniet van mijn katten, maar mijn katten ook van hun leven.
En ook binnen katten kunnen ziektes krijgen hoor. Die van mij worden elk jaar ingeënt en een heeft er onlangs de niesziekte gehad terwijl hij niet buiten komt.
Ik heb niet alles gelezen. Toen wij een kat hadden hielden we hem binnen en in de zomer lag hij met een tuigje in de zon, wilde niet dat hij tot overlast zou zijn voor buren en we woonde in de buurt van een drukke weg. Inmiddels leeft hij niet meer en zijn we verhuisd naar een rustige groene wijk. De katten die hier lopen zijn niet op 2 handen te tellen. We stappen vanuit onze achtertuin een besloten grasveld op waar de kinderen die er wonen veel spelen. Er staat een bord verboden voor honden maar elke dag is er wel een kind die in een kattendrol stapt. Ook onze groentebak wordt gebruikt als kattenbak waardoor we vorige zomer er niet van konden eten. Ik ben niet tegen katten, we hadden er immers vroeger zelf ook 1. Maar de overlast die wij en de andere buren hebben vind ik niet kunnen. In deze gemeente moet je hondenbelasting betalen en ben je verplicht je hondendrollen op te ruimen.
hoe kan het de schuld van de eigenaar van de kat zijn als zij haar cavia's niet goed beschermd? hoe weet ze eigenlijk dat het een kat was? het kan ook een marter of een vos geweest zijn.. cavia eigenaren horen ervoor te zorgen dat geen enkel roofdier bij de cavia's kan komen.. komt er wel een dier bij dan ligt de schuld bij de eigenaar van de cavia's.. ik heb er altijd alles aan gedaan om mijn cavia's te beschermen.. doe je dit niet? tja.. eigen schuld !
meid, dan geloof je het niet jouw probleem. ik zou niet weten waarom ik het zou moeten overdrijven... en leer toch eens lezen zeg. het is niet EEN kat die buiten loopt, het zijn er hier een stuk of 6 die de boel hier terroriseren en op plekken komen waar geen katten horen. en echt niet alleen bij mij. ik heb er echt geen problemen mee als een kat buiten loopt. zolang hij MIJN spullen maar niet sloopt.... maar goed, een deel van het probleem was net bijna opgelost toen buurkat besloot zich hier weer op het balkon te laten zien. helaas voor hem had mn herder hem bijna te pakken. en die zal hem echt verscheuren... jammer dan. moeten ze hun verantwoordelijkheid maar nemen en hun beesten binnen houden... dat is niet mijn probleem.
Een katten verscheurende hond lijkt mij eigenlijk best wel een probleem.. Ook JOUW probleem als het zou gebeuren.
Dames zullen we het netjes houden en elkaar respecteren? Maak het dus niet persoonlijk maar hou het bij het onderwerp!
ik snap je frustratie eigenlijk wel... voorheen in ons oude huis zeg maar, hadden we op een gegeven moment 5 katten steeds in de tuin... zomers pisten ze elke keer de stoelkussens onder... scheten mn bloemenperkje onder.. pisten in de nieuwe phill en ted wagen van mn dochters... pisten de schuur onder als die toevallig op een kiertje stond... en als het even kon dan liepen ze ook nog vrolijk binnen... op een gegeven moment was ik het zo zat ik heb ze stuk voor stuk te paken gehad... een met een schoen geraakt... en de anderen met de tuinslang met harde straal te pakken gehad... heb ik een tijdje gedaan en toen keken ze wel uit... ook heb ik de schutting van waar ze de tuin inkwamen gebaricadeerd door er dingen op te zetten zodat ze er niet meer overheen konden lopen en zo de tuin in kwamen... en de open stukken onder de poort dichtgemaakt... ze zijn best heel irritant ja... snap ik heel goed!
Ik ben te lui geweest om het hele topic door te lezen.. Mijn katten komen niet buiten, binnenkort mogen ze weer in de achtertuin, wanneer deze afgezet is.. Redenen dat ik mijn kat en poes niet naar buiten wil hebben: 1 De ene is een Maine coon, dus jatkans is groot. 2 Ze schijten bij anderen in de tuin. 3 Jagen vogeltjes enz. op 4 Kans op aanrijdingen of wat voor ongelukken dan ook. Uitleg 1: Allemansvriend, dus ik weet zeker dat iemand hem pikt/dat hij mee gaat. Uitleg 2: SMERIG! Daar is een kattenbak voor uitgevonden! De buurkat schijt in mijn voortuin, en dat is gewoon vies. Ik erger me er kapot aan, terwijl ik een echte kattengek ben! Uitleg 3: Het kan de natuur zijn, maar mijn beesten mogen het gewoon niet. Ze krijgen goede brokken, en goed vlees, dus nergens een tekort aan. Uitleg 4: Spreekt voor zich, een kat kijkt heus niet altijd wanneer hij oversteekt, en er zijn ook heus mensen die moedwillig gas bijgeven wanneer ze een kat zien.
nee, als het op mijn terrein gebeurd dan is dat niet mijn probleem. heel lullig voor de kat maar je kan niet van mij verwachten dat ik de hele dag bij mn hond gaat zitten omdat er misschien een kat op mn terrein kan komen. als ik van de zomer de deur open zet dan is het het risico van de kat en zn eigenaar als hij mijn kamer binnen stapt... bij de buren van mn moeder is het een paar jaar terug gebeurd. 2 honden in de tuin en tuin afgeschermd zodat ze niet weg konden. kat van een paar huizen verderop is in de tuin gekomen en dood gebeten. eigenaar van de kat heeft de politie gebeld en geprobeerd om de eigenaren van de honden juridisch aan te klagen. niet gelukt. het was eigen terrein van de honden, terrein was afgesloten en ze had zelf het risico genomen door haar kat los te laten lopen. mijn hond zat op het balkon waar hij niet af kan. het is niet mijn taak om te voorkomen dat andermans kat op mijn balkon komt. het is wat anders als mijn hond op de openbare weg een kat zou doodbijten. dan is het (juridisch)een ander verhaal.. maar als ik het zie gebeuren dan red ik die kat heus wel. ik sta het iig niet toe en als hij op straat een kat aan zou vallen of als ik het hier zou zien. dan krijgt hij op zn flikker. (maar dat gebeurd niet want hij is altijd aangelijnt). maar zoals ik al zei, ik kan niet de hele dag bij mn hond gaan zitten omdat er misschien een kat op mn balkon, tuin, kamer of whatever kan komen. dat is dan heel lullig maar het risico van het los laten lopen van een kat... hetzelfde als dat hij plat gereden wordt. dat is het risico. het KAN gewoon gebeuren.
Dus als mijn hond over een schutting springt en een kat doodbijt die in zijn eigen ruim zit is dat niet mijn schuld?
Agressieve honden en hun eigenaren worden volgens de gemeentelijke wetgeving en het Wetboek van Strafrecht aangepakt. Op basis van gemeentelijke regelgeving kunnen houders van honden die zich agressief gedragen, gestraft worden en kunnen honden in beslag worden genomen. Houders kunnen bijvoorbeeld ook voor hun hond een muilkorfplicht of aanlijnplicht opgelegd krijgen. Regeling Agressieve Dieren (RAD) afgeschaft Voorheen werden pitbulls volgens de Regeling Agressieve Dieren (RAD) in beslaggenomen. Maar het aantal bijtincidenten was op basis van de RAD niet afgenomen. De regeling is daarom afgeschaft. Tegen andere honden die zich agressief gedroegen, werd al op basis van de gemeentelijke regelgeving en het strafrecht opgetreden. Aansprakelijkheid voor bijtende honden De eigenaar is aansprakelijk als zijn hond iemand bijt. Als uw hond een mens of dier aanvalt, kunt u daarvoor vervolgd worden door het Openbaar Ministerie (OM).