Hoi, Ik las net iets over dat de lipjes van de baby bij borstvoeding naar buiten omgekruld moeten zijn. De kraamverzorgster heeft me dat wel verteld in de kraamweek, maar dochter besloot al snel dat ze dat niet wilde doen. Dochter groeit goed. Drinkt op zich ook goed, al zitten er regelmatig slik-huil-spuug voedingen tussen maar dat komt door de reflux. Is het dan toch een ramp dat ze haar lipjes niet 'als de K van Kellogg's' naar buiten krult? Ofwel waarom moet dat eigenlijk? Ik heb ook geen pijn ofzo aan mijn tepels.
Hmmm nou als alles goed gaat, lekker zo houden toch? Volgens mij zijn dat vooral richtlijnen voor in het begin, om je weg een beetje te vinden. De 'standaard' en meest gebruikte vorm van het mondje denk ik. Niks moet natuurlijk En ieder kindje/mama is weer anders.
is meer zodat ze een goede zuigtechniek ontwikkelen en scheelt qua pijn aan je tepels. Blijkbaar doet je kindje het goed en misschien doet zij het goed maar was je er niet van bewust. Hier hangt ze ook meer aan mijn tepel dan er helemaal plat tegen mijn tepels aan.
Ik weet niet precies waarom. (ik was degene die dat in dat andere topic had neergezet, hihi) Ik heb al aardig wat eelt gekweekt na 1,5 jaar voeden, maar ik weet wel dat als Sasha dr lippen niet goed zitten, dat het verrekte pijn doet.
Waarschijnlijk omdat de gekrulde lipjes zorgen voor een betere zuigtechniek en vacuum. Daardoor hoeven ze minder moeite te doen om de voeding binnen te krijgen en krijgen ze minder lucht binnen. Ook is het beter voor de tepels (maar daar heb jij geen last van gelukkig) Als je zelf bijvoorbeeld uit een flesje drinkt (doe ik om te kijken of iets te warm is) merk je dat dat veel beter gaat met gekrulde lippen dan met de lippen naar binnen.
Bedankt voor jullie reacties. Gelukkig geen pijn aan de tepels nee, lijkt me vreselijk als je dat hebt.. En inderdaad, misschien doet dochter het wel toch goed (genoeg) met die lipjes krullen, maar heb ik dat gewoon niet echt door.
Jitte heeft het ook heel lang "verkeerd" gedaan... De onderlip zat dan wel naar buiten gekruld, maar de bovenlip niet... Nooit last van gehad... Pas sinds een maandje ofzo dat ze echt goed hapt en dat de lipjes beide goed zitten. Jitte hapt trouwens ook sinds een maandje pas goed aan, daarvoor slobberde ze de tepel naar binnen. Ik heb eigenlijk nooit pijn aan mijn tepels, behalve als er weer een tandje door gaat komen...