Volgens mij kan je dit hele topic in een zin samen vatten. Doe het ff in het engels want dat klinkt lekkerder: If it aint broken, dont try to fix it! Met andere woorden. Als het werkt dan doe je het zo. KLAAR! Werkt het om het ritme van je kindje te volgen? Nou mooi..doe je dat lekker. Werkt dat niet...ga je opzoek naar ritme. Werkt dat wel? Mooi! Doe je dat. Waar ik wel wat kriegelig van word is als het dus duidelijk niet werkt maar t kindje toch kost wat kost Moet omdat het ZO hoort. Met alle drama's erbij. Wie bepaalt dat dan ins hemels naam dat dat zo hoort? En waaaarom kost wat kost door gaan als t niet werkt en jezelf EN je kindje in de stress jagen! Het word anders namate kindjes ouder worden en meer dingen moeten doen in de samen leving zoals crech/peuterspeelzaal enz. Dan MOET je er wel n regelmaat in hebben zitten zodat je kindje mee kan draaien in de samenleving en bvb optijd ergens gevoed en aangekleed moet verschijnen. En dat zal dan voor de werkenden onder ons misschien iets eerder zijn ofzo. Weet niet hoe dat gaat in de opvang bvb
Maar dat is toch ook wat in 1e instantie bedoeld werd? Zo begon mijn moeder vorige week al "Goh slaapt hij nou nog niet door? Dat zou nu toch wel moeten, jullie (broer en ik, flessekinderen) sliepen wel al door.". Grrr, dat is opdringen aan mijn zoon wat hij al zou moeten kunnen.. 't kind is nog geen 8 weken! Nee hij slaapt nog niet door, hij slaapt van 20.30 tot een uur of 3-4 en daarna weer tot een uur of 7-8. Laat hem lekker, hij drinkt behoorlijk als hij 's nachts wakker wordt dus hij zal het nodig hebben. Volgens mij bedoelde Vlinder zulke dingen toch ook? Ook zo irritant: Luca gaat zonder morren naar bed. Iedere avond hetzelfde ritueel: borst, tummy, borst, bed. We beginnen rond 19.30 en een uur later slaapt hij. Soms iets eerder, soms iets later. Maar... met oud & nieuw hadden we een huis vol visite. Zoonlief moest natuurlijk met iedereen kroelen, en was dus helemaal uit z'n ritme. Hij wilde dus ook niet normaal gaan slapen. Ik heb hem tegen m'n gevoel in naar bed gebracht, waar hij (uiteraard) begon te brullen. Het commentaar: ik moest hem laten liggen en de babyfoon uitzetten! Mooi niet, heb hem gepakt, getroost, bij me gehouden en om 21.30 sliep hij in m'n armen in. Kind had gewoon weer even veiligheid nodig, maar buitenstaanders (oma's, familie) vonden dat het volgens de regels had gemoeten. Rot op, mijn kind, mijn/zijn regels
San, je hebt gelijk hoor.. Jouw kind, jouw regels. En dan zijn we weer bij het begin... Waarom MOETEN kinderen zoveel? Omdat alle ouders verschillend zijn en daarmee verschillende overtuigingen hebben wat goed voor hun kind en voor hen is. We zullen elkaar daar nooit van overtuigen dus laten we daar mee ophouden. Verschillende mensen, verschillende kinderen, verschillende methodes. En inderdaad... mijn kind, mijn regels (tenminste mits dat verantwoord is... ). Dat betekent dus ook: prima: een ritme en vaste eet en slaaproutines prima: voeden op verzoek en slapen naar behoefte prima: alle andere vormen etc etc... Enne... precies.. don't change a winning team (om nog maar even in de clichés te blijven). Wat werkt voor jou, werkt. Niets aan veranderen toch?
De reacties gingen in er ondertussen over welke methode nou goed was. Vandaar mn: If it aint broken dont try to fix it. Werkt het dan werkt het. En idd het originele ding was volgens mij ook over zoiets als wat ik aan haalde. Daar loop ik ook al n tijdje over te denken en ben blij dat ik niet de enige ben. Dacht dat t er misschien aan lag dat ik er al 2 gehad heb. Maar dat was duidelijk niet zo
Je moet het ook niet zwart wit bekijken..... Alle kindjes zijn anders. Plus uiteindelijk leren ze in bedje slapen, hier kan je een half jaar mee wachten bij wijze van spreke, maar je kunt je kindje het ook leren. Ik sprak uit mijn eigen beleving, mijn kindje wou niet in bed slapen maar wel aan de borst, wipstoel ed. Amom22:is dat op mij gericht, want ik heb dat niet gezegd.
Ik reageer op iemand die een probleem heeft met haar dochtertje, iedereen moet het zelf weten, maar het volgende vind ik niet normaal: Dan is mijn mening dat ze haar dochtertje moet helpen met het slapen ergens anders zodat ze haar rust krijgt en kan groeien. Tevens vind ik rust heeeeeel belangrijk evenals dat een baby moet leren om zelf in slaap te vallen, dat is nog veiliger ook.
Normale, gezonde, borstgevoede en samen slapende kinderen slapen niet 'door' (zeg 7-9 uur achter elkaar) tot ze drie tot vier jaar oud zijn en geen voedingen meer nodig hebben. Ik herhaal dit is normaal en gezond. Het onderzoek van Dr. James McKenna over samen slapen toont duidelijk het gevaar aan van alleen slapen van jonge kinderen, omdat ze in abnormale slaappatronen van zeer diepe slaap glijden waaruit ze erg moeilijk uit zich zelf wakker kunnen worden als ze een apnoe (ademstilstand) krijgen. Als ze samen slapen houdt de moeder de slaap- en adempatronen van de baby in de gaten, zelfs als ze zelf slaapt. Als de baby in een apnoe komt, maakt ze de baby wakker door haar bewegingen en door de baby aan te raken. Men denkt dat dit het primaire mechanisme is waardoor het samen slapen kinderen beschermt tegen wiegendood (Sudden Infant Death Syndrome). Met andere woorden: men denkt dat veel gevallen van wiegendood bij alleen slapende kinderen veroorzaakt worden doordat ze op zeer jonge leeftijd hebben geleerd om lang achter elkaar te slapen, zodat ze in een diep gat van slaap vallen, dan krijgen ze mogelijk een apnoe, en niemand is in de buurt om het op te merken of ze wakker te maken, dus ze beginnen nooit meer met doorademen. Als ze samen met haar baby slaapt, kan de moeder ook 's nachts de temperatuur van de baby in de gaten houden, ze is erbij als ze overgeven en daarin beginnen te stikken, en ze is er simpelweg om de normale, veilige omgeving te verzorgen die de baby/het kind op basis van de biologie mag verwachten.
Waarom lees je mijn tekst niet. Ik zeg toch niet dat het kind een hele nacht door moet slapen? Tussen rust en 7 tot 9 uur slapen is een groot verschil...
Ik vind het prachtig hoor maar ik hoop wel dat je je realiseert dat er ook 50 artikelen te vinden zijn die het tegenovergestelde beweren. Staar je niet blind op één bevinding.. Maar als je je er goed bij voelt, prima. Maar de waarheid zal ergens in het midden liggen
Ach ja die artikelen zeggen mij ook weinig idd EllenY, ik kijk naar onze geschiedenis, vroegah was het de normaalste zaak van de wereld, ja omdat we vroegah toch meer in touch met onze roots waren naar mijn mening. Bovendien, in niet westerse landen is dat ook normaal en verklaren ze "ons" voor gek. Tja, dat zegt mij meer dan wat artikelen.
Eens maar ook dan moet je je realiseren dat jouw leefomgeving wel een beetje anders is dan die van de Hutsi's in donker Afrika bijvoorbeeld. Verandering in maatschappij kan misschien ook wel wat aanpassing vragen van ons. Mijn punt is dat voor alles wat te zeggen is en dat je alles kan 'bewijzen': ook strikte ritmes etc. Enne vroeger? Vroeger is wel heeeeel lang geleden hoor... We hebben het dan over VOOR de middeleeuwen. Vanaf de middeleeuwen was het niet meer gebruikelijk om per definitie moedermelk te geven
: Heb je dat uit een wetenschappelijke publicatie ofzo? Vraag me eerlijk gezegd af waar je dit op baseert. Denk niet dat ze al Nutrilon hadden hoor, tot pak hem beet, een jaartje of 50 geleden.
Ik heb de laatste pagina's nog niet gelezen, maar hier ben ik het helemaal mee eens! Want vroeger is dan wel heel lang geleden, wij zijn fysiek niet meer veranderd sinds we uit de bomen zijn geklommen. We hebben nog steeds dezelfde behoeften en streven hetzelfde na en onze kindjes ook.
Poeh hey, wat een discussie, ik heb net alles gelezen en vind het best moeilijk om iets neer te schrijven (dus waarom doe ik het eigenlijk? ). Wij doen het als volgt; wij volgen het ritme van Sharon, maar tot een bepaalde hoogte. Het is logisch dat ons leven er anders uitzag toen zij nog niet geboren was, maar dat betekent niet dat het leven nu alleen om onze dochter draait. Naast het feit dat ik haar mama ben, ben ik ook partner van, vriendin van en werknemer van. We doen nog steeds hetzelfde als voorheen alleen in een ander vat gegoten. Overdag volgen wij haar ritme, als ze wilt slapen gaat ze lekker slapen, als ze wilt eten krijgt ze dat (als in; tussen de middag en in de avond, ze krijgt niet ineens 12 maaltijden op een dag voorgeschoteld natuurlijk <- extreem voorbeeld natuurlijk) en ondertussen lijkt ze te weten dat ze naast 3 hoofdmaaltijden ook een tussendoortje krijgt in de vorm van een koekje en fruit. Helaas heeft onze dochter in de avond totaal geen zin om te gaan slapen wat zich uit in heel hard huilen. Ik vind het moeilijk om mij te vinden in de woorden; 'ik laat mijn kind niet huilen', ik denk dat er dan meer bedoeld wordt dat men bij het eerste huiltje gelijk naar hun kind toegaat, dat doen wij na een paar minuten. Niet dat beter is, wij doen het gewoon zo en hier werkt het. Het is een langere reactie geworden als dat ik eigenlijk bedoelde . Wat ik eigenlijk wil zeggen is; iedere moeder, zoals ik het hier lees en ervaar, volgt haar gevoel m.b.t. het ritme of opvoeding van haar kind en ik denk dat dit uiteindelijk het belangrijkste is (uitzonderingen daar) waar de één zich vind in het handhaven van een strak ritme, de ander helemaal niet en een derde een tussenweg hanteert; zolang JIJ én je kindje zich er goed bij voelen is het toch prima? Ik zal nooit zeggen dat mijn dochter niks moet, want ik denk dat ieder kindje tot een bepaalde hoogte iets moet (eten bijvoorbeeld, eerste levensbehoefte toch? ), maar onze dochter loopt bijvoorbeeld nog niet, nou, dat interesseert me niks, ze moet het niet, het komt vanzelf wel. Wij vinden dat we haar niet hoeven te pushen. Desondanks vinden wij bepaalde regels weer wél belangrijk in haar opvoeding, dus dat 'moet' ze dan wel ja (maar ik vind het woord 'moet' zo negatief beladen overkomen). Ik denk dat het belangrijkste is dat alle mama's het beste voor hebben met hun kindje en juist dit soort discussies geven weer wat een geweldige mama's hier zitten! Liefs vanaf hier. Fem
noa heeft wel een redelijk ritme, maar ook niet stipt ofzo, als ze eerder honger heeft krijgt ze eerder eten, maar meestal geeft ze het zelf niet aan en dan houd ik gewoon vaste tijden aan het dat gaat goed, dus het is idd waar jij een je kindje het prettigst bij voelen, jij weet wat het best voor je kind is, jij kent je kind immers het beste, daar kan geen conSTERnatiebureau tegenop...
Heel veel vrouwen hadden vroeger nauwelijks productie door ondervoeding en continue buikloop. Kinderen werden veelal gevoed met melk van koeien, geiten etc. De rijkere besteden hun kinderen uit aan een min omdat dit beter uitkwam in het drukke sociale schema (beetje het vroege kinderdagverblijf met eetservice ) maar vooral ook omdat ook zij vaak geen goede productie hadden. Plattelandsvrouwen hadden de beste kansen op een goede borstvoedingsproductie. Voor de middeleeuwen woonden de meeste mensen op het platteland. Dit ging langszaam veranderen in de middeleeuwen. Kijk maar eens wat ze doen in India...heel veel kinderen worden daar niet gevoed op borstvoeding. In Afrika hebben ze ook soms nauwelijks productie maar een beetje is altijd nog beter dan niets. Het is heel interessante materie. Ben het trouwens helemaal eens met het feit dat borstvoeding de meest natuurlijk voedingsmethode is maar daarmee zeg ik niet dat er altijd op verzoek gevoed moet worden (doen andere primaten ook niet schijnbaar) En nee, geen wetenschappelijk publicatie maar geschiedenisfreak.
Ik pieker er niet over om 19 pagina door te worstelen, dus ik reageer alleen even op het bericht van de ts. Ik heb mijn zoontje al snel in een ritme gestopt. Mijn moederinstinct zei me dat mijn zoontje snakte naar een ritme. Als ik mijn zoontje in bed leg, zowel 's middags als 's avonds kijkt hij je echt met zo'n gelukzalige glimlach aan. Hij eet perfect, slaapt super en is vrijwel de hele dag vrolijk. Ik ben nu weer zwanger en ga ook deze keer weer goed kijken naar wat mijn kindje nodig heeft. Een baby weet zelf nog niet wat hij precies nodig heeft, ik als moeder moet goed inspelen op deze behoeften. En hopelijk kan ik straks ook mijn ervaring delen over het wel of geen ritme bij bv kinderen. Bij mijn eerste moest ik noodgedwongen stoppen.
ik vind het altijd grappig dat mensne vroegah erbij halen... vroeguh werden we amper ouder als 35-40, gingen we dood bij bevallingen, mazelen e.d. NOU dat ging dus echt stukken beter als nu