Aanhangfiets, voor en nadelen, tips gevraagd.

Discussie in 'De lounge' gestart door DeeLighT, 10 mrt 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    9 jan 2007
    8.722
    628
    113
    #1 DeeLighT, 10 mrt 2014
    Laatst bewerkt: 10 mrt 2014
    Hallo allemaal,

    onze situatie is als volgt: Twee meiden, een van vierenhalf en een van tweeenhalf, en ik fiets vaak naar school. Het is nog niet mogelijk om de oudste op korte termijn zelf mee te laten fietsen ivm afstand en steile hellingen. De jongste word te zwaar voor het voorzitje. Bakfiets hebben we maar kan ik niet mee overweg. Een fietskar achter de fiets zou mijn oudste snel uit zijn, want die is lang.

    Ik zoek nu dus ervaringen en tips mbt een aanhangfiets voor de oudste, zodat de jongste achterop kan. Ik heb nu een Gazelle bloom. Wie heeft er een aanhangfiets, en bevalt dit? Is het veilig? Neem aan dat je kind er een helm op draagt?

    Oh, ik kom nu ook de Follow me tandem tegen, is dat nog wat?
     
  2. skiwi

    skiwi Fanatiek lid

    15 jun 2012
    4.270
    402
    83
    Vrouw
    #2 skiwi, 10 mrt 2014
    Laatst bewerkt: 10 mrt 2014
    Ik heb er 1. Bevalt me super. Ik vind het niet minder veilig dan een kind vervoeren in een zitje. Mijn dochter draagt nooit een helm. Het lijkt me wel zwaar trappen in jouw geval. Ik fiets elektrisch.

    Oeps sorry ik dacht dat je een fietskar bedoelde. Een aanhanger ken ik niet. Ik zou ze dan zeker een helm op doen. Zo'n tandemidee lijkt mij dan fijner en veiliger.
     
  3. nanni1996

    nanni1996 Fanatiek lid

    23 jul 2008
    3.640
    322
    83
    Hier een aanhangfiets voor de oudste. Hij is nu 5, maar vorig jaar zomer zat hij er al op en fietste gewoon lekker mee (20-30 km)
    Het trapt wel ietsje zwaarder, maar als je meid mee trapt valt het best mee.
    Onze zoon vind het helemaal leuk
     
  4. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    9 jan 2007
    8.722
    628
    113
    Okee, dat klinkt al positief. Bedankt.
    Ik hoor graag meer ervaringen en reacties! :)
     
  5. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Ik zag er gisteren eentje rijden tijdens het wandelen en zowel papa als dochter leken het prima naar hun zin te hebben :D Alleen het naast elkaar fietsen gaat niet. Dat lijkt mij persoonlijk een tikkie ongezellig, maar ach, je kunt ook naar voren/achteren roepen. Dat is met die kinderzitjes ook.
     
  6. pardoes

    pardoes VIP lid

    15 apr 2009
    7.660
    1.419
    113
    Als je er op let zie je hier best veel aanhangfietsen en ik hoor er alleen maar positieve geluiden over op het schoolplein van de ouders. Dus ik zou zeggen doen ;). Die tandem vind ik er maar eng uit zien :)
     
  7. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    Hier ook een aanhang fiets.

    Colin vind het helemaal geweldig , hij zit al zeker ruim een jaar op de fiets achter me.
    Met heuvels e.d. kan het wel verdomd zwaar zijn, maar het helpt zeker als je dochter dan mee trapt met kracht. wij hebben hier 1 stukje waar het altijd hard waait Colin weet dat en dan gaat hij met kracht mee trappen en dan gaan we zo 2 a 3 km sneller per uur. :D:D:D

    Hij heeft nooit een helm op, omvallen is zo goed als onmogelijk omdat hij vast zit aan jouw fiets. Hij moet wel altijd even wennen aan het gevoelk van door de bocht door gaan op de aanhangfiets dat voelt anders omdat ze het stuur niet draaien.

    Dus voors: vraagt minder energie van je dochter, jij kan op je eigen fiets gewoon fietsen, kinderen vinden het vaak echt leuk en stoer. Je kan meer kilometers maken als dat ze los mee fietsen.

    tegens: zwaarder , even wennen aan het gevoel voor beiden met de bocht doorgaan, je bent lang dus met parkeren kan het lastig zijn.
     
  8. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    9 jan 2007
    8.722
    628
    113
    mimi, bedankt voor je overzichtelijke lijstje.
    Het trekt me erg aan moet ik zeggen.

    De reden dat ik de tandem zo interessant vind, is omdat ze zo'n leuk fietsje heeft van Lief! en ik het zonde vind als hij niet gebruikt word...
     
  9. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    ik zou het niet zo vertrouwen. Een gewoon fietsje is niet gemaakt voor de belasting op 1 wiel en de bevestiging zoals met de tandem.

    De aanhang fiets zit met ijzeren buis en ijzeren pin vast aan jouw fiets, de hele bouw van die fiets is gemaakt op het eenwielige gebruik.

    Gewone stukjes met wandelen enzo gebruikt ze haar eigen fietsje dan toch gewoon.
     
  10. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    9 jan 2007
    8.722
    628
    113
    Goed punt, thanks!
     

Deel Deze Pagina