Waarom wordt het zo gezegd?

Discussie in 'De lounge' gestart door Ecosa, 14 sep 2007.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. auraly

    auraly Fanatiek lid

    28 apr 2007
    1.217
    9
    38
    antwerpen
    tja hoe kom je dan bij

    de koe bij de horens vatten :(
     
  2. nieuwbegin

    nieuwbegin Fanatiek lid

    24 jan 2007
    1.272
    0
    0
    Veel spreekwoorden en gezegde stammen uit hele oude tijden. En hebben idd met sprookjes, mythe ed te maken. Het zijn overblijfselen van vooral kroeg praat.

    In mijn opleiding tot coach/therapeut heb ik veel geleerd van nlp ( neuro=hersenen liguistisch= taal programeren) Deze techniek vertelt ons dat we soms eerst een gevoel hebben en daar woorden bij zoeken.
    Zo zijn diverse zegswijze ontstaan als " hij kijkt over mijn schouder mee" of " zwaar op de maag leggen" of " op de tenen lopen"

    Ik hou van spelen met taal ( ondanks mijn dislectie) en vind het dus leuk om idd spreek woorden en gezegde uit te pluizen van hoe komen we daar bij?
     
  3. nieuwbegin

    nieuwbegin Fanatiek lid

    24 jan 2007
    1.272
    0
    0
    Dit is dus zo een, wat was er eerder, de handeling of het gezegde?

    Koe bij de horens vatten, is gewoon doen en aan het werk gaan.


    Boeren vroeger zouden misschien letterlijk de koeien opstal hebben gekregen door ze bij de horens te pakken?
     
  4. vosje2000

    vosje2000 Fanatiek lid

    28 mei 2007
    3.777
    1
    0
    Thuismama en vrijwilligster voor diverse organisat
    Zo zit er stiekem toch best veel logica in spreekwoorden die in eerste instantie onlogisch lijken.
     

Deel Deze Pagina