Kennissen van ons zijn helaas genoodzaakt hun kater van 3 jaar weg te doen (hebben hun overgenomen van familie). Maar Het gaat gewoon echt niet met hun hond ook niet na 1,5 jaar intensief begeleid enzovoort. (kunnen we lang of kort over lullen gaat t nu niet om.) ingeeent, ontvlooid, gechipt enzovoort dus dat is in orde. Maar nu, het is een buitenkat. Hoelang moet hij binnen blijven tot hij niet meer verdwaald buiten? En wanneer weet je of die er klaar voor is? Eerste dagen met rust laten weet ik maar verder misschien nog tips? We gaan begin januari op vakantie , is het verstandig m daarna pas op te halen? Of als we m bijv van t weekend ophalen dan is die tegen die tijd ruim gewend?
Zeker een maand binnenhouden en lekker rustig laten wennen. Katten zijn soms heel eigenzinnig en doen het liefst alles op eigen tempo... Ik zeg wel eens gekscherend een hond heeft een baas, maar een kat heeft personeel.... Maar t klopt aardig....
Wij hebben onze katten allemaal anderhalf tot 2 weken binnen gehouden voor ze naar buiten mochten. Ook toen we verhuisd zijn gedaan.
Als je kat naar een nieuw huisje gaat (dus niet bij dezelfde eigenaar) dan zou ik zeker een maand uittrekken voor je hem/haar naar buiten laat. Je zou hem best nu al op kunnen halen, januari is nog best wel ver weg. Verder zou ik vragen naar bepaalde gewoontes van de kat, het eten etc. Wel heel lief trouwens dat jullie hem/haar in huis nemen!!
Katten moet je minimaal 6 weken binnen houden in een nieuwe omgeving en dan langzaam buiten introduceren. Beter wat langer dan korter binnen houden.
Twee weken binnen houden was voor de (drie!) poezen hier ruim voldoende. En dat was al bijna niet meer houdbaar...
Wij hebben onze katten een week binnen gehouden. Daarna hebben we ze beide 24 uur niet gezien, dus vermoedelijk de hele buurt verkent.
Ik heb ook een buitenkat van 3 jaar overgenomen. Na een week zat-ie al buiten. Hij is niet weggelopen.
Volgens mij is het algemene advies 1 maand maar het hangt er ook vanaf hoe snel de kat zich aan je gaat hechten. Onze asielkat hebben we na 3 weken naar buiten gelaten en dat ging prima. Je kan hem misschien ook eerst in de tuin een keer laten en kijken of hij dan weer mee naar binnen gaat Komt er tijdens jullie vakantie iemand op de kat passen of gaat hij naar een pension?
Wat lief dat hij bij jullie een nieuw huisje vindt! Ik zou hem zeker 2/3 weken binnen houden, als het lukt langer. Onze kat ging van m'n vader naar m'n moeder (gescheiden toendertijd) en m'n moeder liet hem helaas na 2 dagen naar buiten. Ondanks dat hij 15 jaar bij ons was, is ie toch weg gelopen en hebben we hem pas na een maand weer terug gevonden. Misschien als hij voor het eerst naar buiten gaat, een stukje met hem meelopen? Het is jammer dat het winter is, anders kon je de deur ook nog open houden en in de deuropening zitten, zodat hij je kant zien. En ze zeggen wel eens boter onder de pootjes he, dan ruiken ze goed waar ze vandaan komen. Of het overigens echt werkt weet ik niet, lijkt mij dat de kat gelijk z'n pootjes gaat wassen en het er af likt