Hallo, Ik ben nu ongeveer 34 wk zwanger en heb met wk 16 last gekregen van bloedingen. Bij echo bleek de moederkoek voor de opening te liggen. Dat wordt een keizersnee, aldus de gyneacoloog. Vorige wk een echo gedaan (zo rond wk 33) en blijkt de moederkoek er helemaal niet meer voor te zitten ! Nu kan ik dus via normale weg bevallen.... Maar ik sta daar helemaal niet op ingesteld. Was geestelijk al helemaal klaar voor de keizersnee. Uiteraard weet ik ook wel dat bevallen via normale weg veel beter is, maar toch. Heb me nooit verdiept in weeen en alles wat daarbij komt kijken. Voel me best wel een beetje depri..... Wat moet ik daar nou mee?
Raar dat ze je daar niet op hebben gewezen dat at vaak gebeurt, ik heb gelezen dat dat vaker gebeurt namelijk, dat door de groei van de baarmoedr het allemaal anders kan komen te liggen. Dan had je er meer rekening mee kunnen houden. Succes!
Hoi hoi, Ja in het begin had ie het er nog over dat het nog kon veranderen, maar hij had er een hard hoofd in. Hij ging er vanuit dat het niet meer zou veranderen. Hij was zelf ook enigszins verrast dat de moederkoek ervoor weg was. Tja, en heb daar zelf geen ervaring mee, dus gingen er vanuit dat hij het wel wist .
Ik had ook placentabloedingen tijdens mijn zwangeschap, maar heb me ingesteld op beide mogelijkheden. Ik wist dat je pas vanaf 32 weken met enige zekerheid kan zeggen hoe de placenta ligt dus inderdaad vreemd dat ze je daar niet over ingelicht hebben. Wat weeen en dergelijke betreft. Ik heb zelf geen cursus of wat dan ook gedaan. Achteraf gezien denk ik ook dat dat totaal geen zin had gehad bij mij. Het enige wat ik je kan aanraden is proberen goed op je ademhaling te letten en je lichaam niet tegen te werken. succes meid!
Ja, dat was bij mij ook zo. Met de 28 weken echo lag ie er nog voor en met de 35 weken echo niet meer. Ze zeiden toen al; we controleren nogmaals met de 35 weken omdat de placenta vaak alsnog omhoog gaat waardoor deze dan niet meer voor de uitgang ligt. Ik was er wel blij mee dat de placenta alsnog omhoog gegaan was omdat dit anders ook vervelende complicaties kon geven. Ben blij dat je gewoon mag bevallen. Van horen zeggen is een keizersnee ook niet altijd alles hoor. En vooral na de bevalling kun je er best veel last van hebben. Sterkte meid. Silly
Op zich heb je toch nog 6 weken om jezelf er wel op in te stellen? Ik denk dat je uiteindelijk beter af bent met een gewone bevalling, een keizersnede lijkt een makkelijke manier van bevallen, maar je hebt er vaak veel langer en meer last van.
Hoi, Ik ben bij de eerste gewoon bevallen en bij de tweede een ks omdat ik een voorliggende placenta had. Nu bij de derde mag ik (als alles goed blijft gaan) gewoon bevallen en geef daar toch echt de voorkeur aan. Je herstelt veel sneller en kunt veel meer genieten van alles. Bij de ks moet je toch van alles regelen voor thuis, omdat je zes weken niet mag tillen (behalve de baby) Met nog eentje van twee valt dat echt niet mee. Natuurlijk blijft een bevalling een hele klus, maar met goed uitrusten, veel slapen en genieten ben je naar een korte tijd al weer aardig op de been. Probeer je tijdens de bevalling maar over te geven aan wat er gebeurt, dan zul je zien dat het ook zonder cursus goed gaat. De vk helpt je echt wel als je moet gaan puffen. Succes! groeten, Anja
ik zou het gewoon met je gyn overleggen en dat je moeite hebt met die ommezwaai. Misschien dat hij nog tips heeft om het een plek te geven en misschien roept ie wel dat het dan evengoed een keizersnede wordt, omdat jouw eventuele houding een gewone vlotte bevalling in weg kan staan.. geen idee!
Hmmm..... ja zou het kunnen proberen, maar hebben een erg zakelijke gyneacoloog. Die doet echt het hoognodige en verder ook beslist niet. Zo rond 20 wk heeft iedereen recht op een termijnecho, waarbij alles wordt gecontroleerd. Nou, wij dus niet :x . Hebben daar nog om gevraagd, maar werd afgewezen. Was alleen als je afwijkingen in je fam. had. Wilden ook graag weten of het een jongetje of een meisje is, maar ook daar werd amper op gereageerd (was zo rond wk 22) en werd tijdens echo niet naar gekeken. Nu met 34 wk heeft ie dan toch eindelijk gekeken (op aanvraag), maar was niet te zien. Collega van mij heeft wel een termijnecho gehad (bij andere gyn.), waaruit bleek wat het geslacht was en dat het helemaal gezond was. Heeft er een half uur gelegen en werd allemaal rustig uitgelegd. Het scheelt of je een leuke, spontane hebt of zo'n stugge zakelijke zoals wij nu hebben .
Euh....ja, heb de 1e x miskraam gehad, toen hadden we een andere, maar was pcies zo. En daarna 2e x (deze x dus) hadden we met 7e wk al echo en een andere gyn. En die was wel heel leuk. Tot ik dus bloedingen kreeg en met spoed naar ziekenhuis moest en bij dienstdoende gyn. terecht kwam. En bleef daar gelijk onder co. staan. Hadden nog gevraagd voor die andere, maar die zat helemaal vol! Kon er niemand meer bij hebben. Jammer.... Kijk en verder weet ik niet hoe de rest is. Dan zou ik voor deze paar wk nog een andere moeten aanvragen. Ach we weten voor volgende x dat we die niet meer willen.....
Een ks is echt niet alles, ik wou juist dat sem of de volgende baby via de natuurlijke weg geboren was/wordt. Met een natuurlijke bevalling heb je 9 van de 10 keer meer een band met je kindje dan met een ks (in mijn geval en ook meer mensen waarvan ik weet) Ook het herstel duurt veel langer, alles komt veel trager op gang! Veel mensen die een keizersnede ondergaan hebben achteraf een soort van schuldgevoel en belanden zoals mij ook in een soort depressi! Zit nu bijna 5 maanden thuis na de bevalling, de eerste 7 weken waren voor mij echt zwaar, ik had gewoon geen moedergevoelens tegenover sem. Gelukkig nu wel hoor, ik geniet weer volop en in januari ga ik weer halve dagen werken, heb weer lichtpuntjes in mijn leven! Dus meid, zet hem op met bevallen laat die weeen maar lekker over je heen komen. Blijven ademen en probeer zo rustig en ontspannen mogelijk te blijven, ga bij erge rugweeen lekker even onder de douche zitten. Ik moest vooral niet gaan liggen want dan kon ik de pijn niet goed opvangen, ik liep rond en steunde af en toe tegen de muur of tegen het bed! Toi toi meid.
oh meid, wees er blij om dat je op de normale manier "mag" bevallen! En je erop instellen... ach ja in hoeverre kan je dat doen? denk dat niemand dat echt kan doen van te voren... Ik had het net andersom, na een perfecte zwangerschap én bevalling, tot aan de persweeën leek het allemaal op de normale menier te gaan maar tijdens het persen moest ik plots nog naar het ziekenhuis voor een ks... Is nu (nog maar) 4 week geleden maar ik heb er nog steeds moeite mee dat ik het niet op de normale manier heb af kunnen maken... En ik kan/mag ook nog niet zoveel als andere vrouwen zo vlak na de bevalling, da's ook balen... Mocht er ooit een 2de komen dan hoop ik dat toch echt op de normale manier te kunnen doen. Veel succes!