Hoi Meiden, Ik ben ondertussen al een aardig tijdje bezig om proberen zwanger te raken. Inmiddels de fase IUI bijna afgerond en in januari ga ik met IVF/ICSI starten. Zowiezo speelt mijn leeftijd een rol, ik ben 40, maar ook wordt mij op het hart gedrukt dat het beter is om te stoppen met roken. Probleem is, ik heb dat al meerdere malen geprobeerd maar het lukt me maar niet om ermee op te houden, terwijl ik weet dat het beter is om niet meer te roken. Ik heb inmiddels 3 vroege miskramen gehad. En ik geef mezelf er de schuld van omdat ik niet goed voor mijn lichaam zorg. Maar is het reëel om mezelf daar de schuld van te geven? Eigenlijk zoek ik naar succes verhalen van vrouwen die, terwijl ze rookten, moeilijkheden hadden om zwanger te raken, en bij wie het, na gestopt te zijn wel is gelukt. Misschien is dat voor mij net die extra stimulans om nu wel te kunnen stoppen. Alvast bedankt voor jullie reacties
Ik heb icsi 1 doorgerookt. Niet zwanger. Icsi 2 gestopt na de tp. Miskraam Icsi 3 gestopt voor de tp en ik kreeg een zoon. Ik denk niet dat het de doorslag gaf. Maar roken is gewoon niet goed op dat moment. Ik zou iig na de tp stoppen. Maar het mooiste is ervoor. Hopelijk lukt het!
Mocht je zwanger worden ben je neem ik aan toch ook van plan om te stoppen? Waarom stop je dan nu niet? Hoe gezonder jij leef hoe groter de kans dat het lukt om zwanger te raken. Vooral als je merk dat het al moeizaam gaat. En niet kunnen stoppen vind ik toch zo achterlijke smoes. Niet in huis halen die troep en dealen met de afkickverschijnselen. Als je het echt wil dan kan je het!! Sorry als ik bot overkom, maar als ik jouw berichtje zo lees denk ik dat je dat nodig hebt. Want als je het nu zwaar hebt met stoppen, reken dan maar dat je het je 1e trimester zwaar ga krijgen om te stoppen. En voor je erachter ben gekomen dat je zwanger ben zitten er al heel wat sigaretten in je baby. Denk daar maar eens over na
Ik zal wel de boeman zijn zo, maar waarom stop je niet gelijk als je zwanger wil worden? Zeker een mmm traject, dat kost ontzettend veel tijd, energie en geld. Roken verminderd je vruchtbaarheid dus dan is dat toch het eerste wat je aanpakt? Nergens in dit proces heb je invloed op, behalve roken.
bij de eerste volledig gestopt toen ik een positieve test had. (ronde 3) Daarvoor rookte ik er max. 3 Bij de tweede ben ik flink gaan minderen toen we gingen beginnen. (max 3 op een dag) En na eisprong rookte ik er max. 1 in ronde 3/4 ben ik volledig gestopt. Voelde niet goed. En uiteindelijk in ronde 12 zwanger geraakt.
Je weet het zelf waarschijnlijk ook wel, maar roken is geassocieerd met verminderde vruchtbaarheid en meer miskramen.. Of je miskramen door het roken zijn gekomen is nooit met zekerheid te zeggen, maar door te stoppen verhoog je je kansen op een goede doorgaande zwangerschap enorm. Persoonlijk zou ik het risico echt niet willen lopen en mezelf het altijd kwalijk nemen en af blijven vragen of het niet daardoor zou komen. Er zijn weinig dingen zo slecht voor je baby als roken (en drinken) tijdens de zwangerschap, dus eerlijk gezegd lijkt het mij ook wel een goede test om nu alvast te stoppen, zodat je ook niet stiekem tijdens de zwangerschap blijft roken. Ik weet niet of je partner ook toont, maar ook bij mannen is dat erg slecht voor de vruchtbaarheid. En naar de huisarts voor hulp bij stoppen met roken? Ik weet niet, maar een betere motivatie om te stoppen dan de gezondheid van je kindje is er niet lijkt me.
Hier word je niet eens in een traject genomen als je rookt. Hier ook een roker, maar gestopt voor de iui en icsi. Niet gerookt tijdens de zwangerschap en ook niet in het eerste half jaar na de geboorte. Roken heeft een negatief resultaat op de kwaliteit van je eicellen. En gezien je leeftijd is er kans dat die al niet zo heel goede kwaliteit hebben. Dat neemt nml ook af met je leeftijd. Als je rookt heb je 10% meer kans op een miskraam dan iemand die niet rookt, en boven de 36 is de kans op mk door leeftijd en verminderde eicelkwaliteit ook al groter. Je kunt zeker winst halen uit stoppen met roken. Welke wens is groter... De wens om te roken of de wens voor een kindje. Als je stopt met roken kun je zeggen dat je alles hebt geprobeerd. Rook je door en word je wens niet vervuld ga je mss altijd denken: wat als ik nou niet gerookt had, mss was het dan wel gelukt. Sterkte met stoppen, je kunt het. Echt!
Mijn Duitse arts, en aan de top van de Europese vruchtbaarheidsartsen, acht je kansloos als je rookt tijdens je behandeling. En roken en miskramen hebben verbanden. Ga naar je huisarts en zoek hulp voor je rookverslaving. Je hebt je leeftijd ook niet mee om er nog langer mee te wachten.
Bedankt voor jullie reacties meiden, en nee, ik vind het niet erg als er boze of boeman reacties komen, dat kun je verwachten met zo'n vraag Ik ben zeker van plan om te stoppen, daarom al meerdere pogingen gedaan. Maar heb een gebrek aan zelfdiscipline waardoor het telkens niet is gelukt. In januari start ik met ivf/icsi en wil dan gewoon gestopt zijn. En het helpt me om te weten dat er idd vrouwen zijn die niet zwanger raakten tijdens het roken maar wel toen ze waren gestopt. Heb ook geprobeerd te minderen en dan uiteindelijk te stoppen. Ik ga vanaf vandaag dat programma weer starten. Dan ben ik voor januari gestopt. Dank voor de motivatie en schop onder mijn kont
Volgens mij is van minderen nog nooit iemand gestopt, want je houdt je verslaving in stand. Gewoon in 1x stoppen en zoek hulp als je dat zelf niet lukt.
Weet je wat het probleem is.... Ook al krijg je honderd reacties van vrouwen die tijdens het roken zwanger zijn geworden en een gezonde baby hebben gekregen dan nog zegt dat niets over jouw kansen. Misschien heb je straks een gelukstreffer en ben je opeens zwanger en krijg je een gezonde baby. Maar wat nou als dit niet gebeurt? Ik zou dan continue in mijn hoofd hebben "komt dit door het roken"? Straks wordt je zwanger en krijg je een misskraam... Dat hoeft helemaal niet door het roken te komen maar het is ook niet zeker dat dat niet het geval is.... zou je je dan niet oneindig schuldig voelen? Ik heb nooit gerookt en ik weet ook niet hoe ontzettend moeilijk dit voor jou is. ik zal dus ook echt niet over je oordelen. Maar ik zou gewoon niet met mijn eigen schuldgevoel om kunnen gaan. Of dit nou terecht is of niet... ik wil het gevoel hebben dat ik er echt alles aan gedaan heb om een gezonde baby te krijgen. Heel veel succes met stoppen!
Naar de huisarts gaan heb ik eerder ook al gedaan, toen kreeg ik medicatie om te stoppen. Maar die medicatie mag je niet gebruiken als je zwanger wilt worden of zwanger bent. Verder hielp die ondersteuning mij ook niet, ik vond het eerder irritant. En van de medicatie werd ik kotsmisselijk. En dan nog, ook al krijg je ondersteuning, uiteindelijk ben ik toch degene die het moet doen. Bij dat programma wat ik nu doe (heb hem al geïnstalleerd en op mijn telefoon gezet) heb ik een buddy, een goede vriendin van me die ik kan bellen of appen op elk moment dat ik het moeilijk heb. Zij zelf is ook gestoot voor de icsi. Ik zal nooit zeker weten of die 3 vroege miskramen door het roken komen, maar ik acht de kans wel groot in ieder geval. Dit is het enige wat ik nog kan doen om de kans op een doorgaande zwangerschap groter te maken, en die kans grijp ik, want ik weet dat ik nog maar kort de tijd heb.
Dank je, praten met een coach kan misschien inderdaad een goede steun in de rug zijn. Ik wil zowiezo eerst minderen met die app die ik heb. En het laatste zetje om helemaal te stoppen zal coaching of hulp van de huisarts misschien wel helpen. Cold turkey zal het in ieder geval niet lukken is mijn ervaring. Het minderen is lange tijd goed gegaan, tot mijn laatste miskraam...
Roken verlaagt de kans op een goede innesteling, met andere woorden verhoogt de kans op een miskraam. Ook heb je een groter risico dat de placenta niet goed werkt. Roken is zo schadelijk dat het zelfs de vruchtbaarheid kan aantasten van het ongeboren kindje (als het een meisje is). En kinderen van moeders die gerookt hebben tijdens en/of na de zwangerschap hebben een groter risico op wiegendood. Als het je niet lukt om te stoppen kan ik je champix aanraden. Mag niet als je al in een traject zit trouwens. Ik ben zelf in het verleden gestopt met champix, na 4 jaar weer begonnen. Tweede keer gestopt ivm vruchtbaarheidstraject, mijn kindje was en is de beste motivatie ooit. Ben zelf mijn vader verloren aan longkanker en wil dat mijn kind niet aandoen.
Juist omdat je nu 2 miskramen heb gehad dus weet dat je zwanger kan raken en de kans dat jij die 2 keer zelf heb verpest moet de reden zijn dat je nu moet stoppen want hoeveel jaar heb je nog hoeveel rondes kan je lichaam nog krijgen en hoeveel vroege miskramen ? Misschien gemeen maar iedereen kan stoppen zeker als je kinderwens groot is je hoeft niet te minderen gewoon stoppen , Ik was gestopt en eerste week was best zwaar maar ik wist wat ik wou en de eerste 7 maanden in mijn zwangerschap miste ik de sigaret maar dacht maar niet dat die werd aangestoken want wie weet zou ik mijn kindje verliezen die ik zo graag wou .
Bedankt voor je berichtje. Champix heb ik zelf ook geprobeerd, maar werd er misselijk door. Mijn motivatie is ook een kindje, en geef mezelf er ook de schuld van dat het 3 keer niet is blijven zitten. Daarom zorg ik dat ik ben gestopt voordat het ivf traject begint.
Het is de bedoeling dat je er misselijk van wordt dat betekend dat het werkt zo krijg je je aversie tegen het roken. En idd ik weet van een vriendin die rookte en moeilijk zwanger werd wederom stopte en toen wel snel en blijvend zwanger werd daarvoor 3 miskramen in 2 jaar tijd. Hier gelukkig nooit gerookt partner wel heel veel en het lukte hem toen eindelijk te knop om was je doet het niet alleen voor jezelf maar ook voor je omgeving en het kinderwens.