Door omstandigheden kan ik niet na 19.0 week een echo laten maken. Daarna kan ik pas bij 22.4 weken op z'n vroegst weer voor een echo. De echoafspraak voor 19.0 weken staat al. Maar nu zou ik graag van jullie ook willen weten wat jullie zouden doen. Ik had begrepen tussen 18 en 22 weken maar hoor ook wel dat ze het liever niet doen voor de 20ste week. Klopt dit? Wat zou het meest betrouwbaar zijn denken jullie? En wat is jullie ervaring? In welke week lieten jullie het doen? Groetjes.
Mijn gyn zei dat het tussen de 18 en 22 weken kan. In mijn ziekenhuis doen ze het het liefst zo laat mogelijk (met 22 weken dus) omdat ze dan net iets meer kunnen zien. Maar veel scheelt dat niet hoor. Ik ga zelf met 19 weken en 6 dagen en vind dat wel een mooie tijd.
ik ben met 19w2 dagen geweest, heel bewust, ik wilde zo graag ons kindje weer zien! En die ene week verschil: Ons kindje lag de vorige keer ook al wat voor dus dan maakt het helemaal niet zoveel uit dacht ik.
In mijn ziekenhuis doen ze het pas vanaf 21 weken, niet eerder omdat ze dan ietsje minder kunnen zien. Het is jammer als je lang zou moeten wachten, maar voor het medische aspect zou ik in jouw geval met 22 weken gaan.
Tegen mij is verteld dat ze het vanaf de 20ste week pas liever doen. Tenminste dat ik bij mij verteld. Ik kan in deze week niet dus bij mij gaat het in de 21ste week gebeuren.
Dank jullie wel voor jullie antwoorden. Weten jullie ook wat net dat beetje meer is wat later pas te zien zal zijn? Groetjes.
vreemd mij is heel iets anders verteld in een accedemisch ziekenhuis, doen ze het echt met 20 weken, want er zijn mensen die dan horen dat er iets mee is en dan kan je nog extra onderzoeken doen en het weg laten halen. Dan ben je met 22 weken toch alweeer een stuk verder dus liever met 19 weken dan 22 weken lijkt mij
Denk je dat dat enig verschil maakt? Bij mij zagen ze met 13 weken al dat mijn eerste kind niet levensvatbaar was en moesten wij de zwangerschap afbreken. Mijn verdriet is nu net zo groot als wanneer mijn zwangerschap 10 weken later afgebroken zou worden. Je mag tot 24 weken je zwangerschap afbreken en als er handicaps of afwijkingen bijkomen, mag het heel je zwangerschap door. Dus vandaar dat ze dus ook de echo tussen de 18 en 22 weken doen idd.
Ik heb hem ook pas NA de 20 weken gehad, mijn gyneacoloog zei dat in dat stadium van de zwangerschap 1-2 weken een hoop scheelt qua ontwikkeling van de baby en de groei ervan.
Alle organen, het scheelt gewoon veel met die zwangerschapsduur..als jij met 18-19 weken gaat en iets is 'net niet' goed, dan gaan ze al snel twijfelen of het door je zwangerschapsduur komt of dat er echt iets afwijkends is...je zit dan weer in de stress en moet dan alsnog 2 weken later terugkomen. Als je hetzelfde met 21 weken heb, weten ze al dat het iets afwijkends is omdat je baby rond die tijd gewoon alles al klaar moet hebben waar hun op controleren. Zo is het mij verteld hoor
Ik griezel een beetje van het berichtje waarin wordt gesproken over 'het weg laten halen'. Wanneer je tot het vreselijke besluit moet komen om de zwangerschap af te breken, is er helemaal geen sprake van 'weg laten halen'. Je gaat dan namelijk gewoon bevallen, van een heel klein kindje, waar alles al op en aan zit! Bij mijn 20 weken echo kwam aan het licht dat er iets hartsikke mis was met ons kindje, en wij hebben een paar weken tussen hoop en vrees geleefd of we de zwangerschap wel of niet voort konden zetten. Het is zo dat je tot de 24e week van de zwangerschap mag besluiten dat je het niet verder voort wil zetten, en daarom wordt het afgeraden een late 20-weken echo te doen. Mocht er namelijk iets mis zijn en 'moet' er een vruchtwaterpunctie worden gedaan, dan duurt het 3 weken voordat je daar de volledige uitslag van hebt. Bij ons bijvoorbeeld hing het wel of niet voortzetten van de zwangerschap af van de uitslag van die punctie. wanneer je de uitslag hebt gekregen en deze is negatief, dan moet je officieel ook nog enkele 'wacht-dagen' in acht nemen (ik geloof 5), voordat je het definitieve besluit mag nemen (ik weet niet of elk ziekenhuis daar even strict in is, maar ons is het zo uitgelegd). Ook die wachtdagen moeten dus voor de termijn van 24 weken vallen. Ga je dus pas voor een 20-weken echo met 22 weken, dan heb je eigenlijk geen andere keus dan de zwangerschap voort zetten, ook wanneer er iets mis blijkt. Ik heb in het ziekenhuis een moeder ontmoet bij wie dit aan de orde was. Zij had de echo met 22 weken en bleek iets 'goed fout' te zijn met het kindje, en zij heeft er toen voor gekozen om de vruchtwaterpunctie pas met 34 weken te doen, omdat ze toch geen 'keus' meer hadden om de zwangerschap eventueel af te breken en na 34 weken wordt een bevalling niet meer geremd (want het risico van zo'n punctie is natuurlijk wel dat de bevalling te vroeg op gang komt) en dan is een kindje in principe ook groot genoeg om geboren te worden. Wel is het zo, dat hoe later de 20-weken echo wordt gedaan, hoe beter alles te zien is, en hoe beter alles ontwikkeld is. Het is dus een beetje twee-ledig..
hoi jij omschrijft helemaal precies wat ik ook bedoel Kizz. ik leg het niet helemaal goed uit maar dat was wat ik bedoelde, en dat is niet een mening of iets wat ik vind maar wat ze mij in het ziekenhuis vertelden.ik had zelf een echo met 20 weken waarop ze een aantal dingen niet konden zien en daarom met 22 weken nog een en toen vertelde ze dat. Ik wilde zelf geen enkel prenataal onderzoek maar wel de echo om voorbereid te zijn bij de bevalling als er onverhoopt iets mis zou zijn met de baby. weghalen is niet echt slim omschreven van me. Dat klinkt alsof ik er heel makkelijk over denk wat totaal het tegenovergestelde is. vlinder ik denk dat jij mijn bericht dus verkeerd geinterpreteerd hebt, ik bedoel dus niet dat het dan erger is omdat je verder bent maar dat mocht je de zs willen afbreken of meer onderzoeken zou willen je met 22 weken dus te ver zou kunnen zijn in de zs voor verder onderzoek. zoals kizz het ook omschreef. het woordje liever is bedoeld voor het ziekenhuis die doen liever gewoon met 20 weken de echo, zo hoop dat het nu wat duidelijker is, had het niet helemaal goed omschreven als ik zo teruglees.
wat ontzettend naar vlinder wat jij hebt meegemaakt, ik las even op je site. mooi hoe je dat gedaan hebt. Dus deze zwangerschap is helemaal spannend voor je, gaat alles goed?