Wij begonnen zo rond de 6/7 maanden met brood. Liga kreeg hij wel eens op de creche, maar daar was ik niet zo blij mee, er zijn gezondere tussendoortjes. Bij ons dochtertje beginnen we pas met 7 maanden met brood, omdat nu bekend is dat mijn moeder een glutenintolerantie heeft en dan kun je beter tot 7 maanden wachten.
Wij zijn bij de 7 maanden begonnen met een broodkorst, en zo'n anderhalve maand later met een volkoren boterham. Liga krijgt ze nog steeds niet, in plaats daarvan krijgt ze af en toe een volkoren digestive koekje.
Wij zijn met 7 maanden begonnen met brood. Liga krijgt hij alleen op het kdv, geef thuis meestal een rijstewafel als tussendoortje.
Wij zijn met 6 maanden begonnen met pap (bambix) om te wennen aan de vezels. Toen dat een week of 2 goed ging, zijn we brood gaan proberen (wel gewoon gelijk stukjes met de korst) en dat was een groot succes (verschilt erg per kind). Eerst droog brood, al vrij snel met een beetje boter en weer wat later belegd. Liga's heb ik hier nauwelijks gehad. Ik vind het ondingen. De enige keren dat ik ze gebruikte was met sinaasappelsap (als tussendoortje). Liga zie ik als koek en ik ben pas tussendoortjes gaan geven toen drie volledige maaltijden goed gingen en de melkvoedingen eraf waren (dat was met ruim 7 maanden al maar toch). Ik geef hier bij voorkeur fruit, rijstwafel of soepstengel tussendoor.
Wij zijn iets voorbij 7 maanden begonnen met brood. Eerst korst om vast te houden, later repen. Geroosterd vonden ze heel lekker.
Broodkorst zijn wij mee begonnen toen ze rond de 9 maanden waren. Brood zijn wij mee begonnen toen ze rond de 10 maanden waren. En wat Dirksmama ook al aangeeft, geroosterd vonden & vinden ze hier super ! Koekje zijn we mee begonnen toen ze rond de 11/12 maanden waren. Dit gaat over de oudste twee . De jongste gaan we binnen kort met een broodkorst beginnen, alleen nog even kijken wanneer we dit doen. Kom zo een beetje tijd te kort op een dag ... !
Het advies is om het in ieder geval NIET voor de 6 maanden granen te geven. Dan zijn de darmen nog niet klaar om de gluten te verwerken (ook niet als ze wel andere bijvoeding krijgen) Hier met brood begonnen met 6,5 maand, papgranen een weekje eerder. Die boterham "moest" wel, omdat mijn zoontje veel wilde eten, en eigenlijk nog een fles teveel kreeg. Hij at op dat 1 een gewone boterham met boter voor de helft op. Op dat 2 at hij de hele boterham, weer alleen met boter. Gewoon een boterham van een dag oud (vers is te klef). Met korsten en binnenkant, waarom anders, ze moeten toch beide leren eten. Vanaf 7 maanden zijn we er ook echt beleg op gaan doen. Vanaf 7 maanden kreeg mijn jochie soms een baby-rijstewafel of een kwart liga in de middag..