inleiden balloncatheter

Discussie in 'De bevalling' gestart door douglas84, 13 aug 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. douglas84

    douglas84 Fanatiek lid

    17 jun 2008
    1.677
    0
    0
    Drenthe
    Wie heeft ervaring met het inleiden dmv ballon? Door vorige KS mag ik niet op andere manier worden ingeleid. Mocht baby niet voor de 41e week er zijn willen ze dit gaan doen.

    Hoe lang duurt het inbrengen, moet je dan blijven?
     
  2. Saar22

    Saar22 Niet meer actief

    Hoi Douglas,

    Ik ben ingeleid met ballonkatheter. Op 23 mei werd rond 9 uur 's ochtends de ballon ingebracht. Om 21.00 uur hebben ze deze eruit gehaald. Voelde hem al langer op half 7 hangen, maar dacht dat dat erbij hoorde. Ik had toen 2 cm ontsluiting. De volgende ochtend om half 9 zijn de vliezen gebroken en kreeg ik weeënopwekkers. 's middags om iets over half 5 was ons meisje er. Dus ik ben 2 dagen bezig geweest. Als je nog vragen hebt PB je maar.

    Het inbrengen hangt af van de stand van je baarmoedermond. Bij mij zat die nog super ver weg dus uiteindelijk hebben ze dat met eendebek gedaan. Het is me een raadsel waarom ze dat eerst met hun vingers doen... En ik moest blijven!

    Een tip: spreek goed je wensen door met het ziekenhuis want mij overviel het hele inleiden doordat het plotseling moest en door drukte hebben ze daar niet altijd goed zicht op. Met name met pijnbestrijding bijvoorbeeld.
     
  3. Senn

    Senn Bekend lid

    22 okt 2010
    713
    0
    16
    Bij mij kregen ze de ballonkatheter niet geplaatst omdat mijn baarmoedermond nog te ver naar achteraan stond. Inderdaad ook met eendenbek geprobeerd. Als het wel was gelukt, dan betekende dat inderdaad automatisch een opname op de kraamafdeling. De rest van mijn inleiding/bevallingsverhaal zal ik je besparen;) succes ermee meid!
     
  4. ZaZou

    ZaZou Fanatiek lid

    18 nov 2010
    2.456
    0
    36
    Hier ook ingeleid dmv ballon katheter. Half 8 ingebracht, zonder eendenbek, en om half 12 viel.hij er uit en zat ik op 4 cm ontsluiting. Je moet idd blijven als je een ballon.ingebracht.krijgt.
     
  5. douglas84

    douglas84 Fanatiek lid

    17 jun 2008
    1.677
    0
    0
    Drenthe
    valt hij er op een gegeven moment uit omdat je dan voldoende ontsluiting hebt om op een andere manier verder te gaan?
     
  6. cocko

    cocko Fanatiek lid

    21 apr 2011
    3.594
    19
    38
    Ergens in Nederland
    Bij mij werd destijds gezegd dat de katheter eruit valt bij ongeveer 3 cm. Ze kunnen dan proberen je vliezen te breken en op die manier de bevalling op gang brengen.
     
  7. ZaZou

    ZaZou Fanatiek lid

    18 nov 2010
    2.456
    0
    36
    Ja idd, als hij eruit valt kunnen je vliezen gebroken worden en wordt er gekeken of de weeën vanzelf op gang komen en zo niet dan.krijg.je weeën opwekkers.

    Zo ging het bij mij in ieder geval ;)
     
  8. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.227
    7.275
    113
    Vrouw
    Brabant
    Een collega van mij is een paar weken terug ingeleid met een balloncatheter. Dit ook ivm een eerdere keizersnede, de bevalling erna was ze wel ingeleid met infuus en dit ging niet helemaal goed. Dit keer dus met een balloncatheter en begin van de avond is ze bevallen, is best snel gegaan.
     
  9. douglas84

    douglas84 Fanatiek lid

    17 jun 2008
    1.677
    0
    0
    Drenthe
    als het niet lukt met een balloncatheter, omdat het tever naar achter staat. Wat voor inleiding krijg je dan?
     
  10. Kweenie

    Kweenie Fanatiek lid

    12 aug 2006
    3.199
    1
    38
    Moet dat? Of mag je ook kiezen voor een keizersnede? Want wat nou als de ballon zijn werk niet naar behoren doet?

    Ik zit in dezelfde situatie. 1e kindje keizersnede. Met 42 weken weeopwekkers gehad, 10 cm ontsluiting gehaald en toen niks... Ze bleek een sterrenkijkertje en nog te hoog te liggen.

    Probleem is nu dat ik toen een instelling had van 'ik laat het op me afkomen...' en het vreselijk vond dat het een keizersnede werd. En nu zie ik juist vreselijk op tegen een natuurlijke bevalling.

    Dus eigenlijk wil ik een soort van geboorteplan schrijven en overleggen met gyn. Met wat ik wel wil proberen en niet...

    xxx
     
  11. sneeuw

    sneeuw Fanatiek lid

    29 okt 2010
    1.671
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ook ik lees even mee, zit in hetzelfde 'schuitje', nu 38+4. En moet je dan ook blijven in het zkh als ballonkatheter geplaatst is?
     
  12. Hummeltje83

    Hummeltje83 Bekend lid

    11 feb 2010
    687
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bij mij ook een balloncatheter geplaatst om 09:30 uur. Om 10:30 uur weeen. 11:30 uur ballon eruit. Rond 13:30 uur vliezen gebroken en weeopwekkers en om bijna 21:00 uur is ons kindje geboren. Dus hier prima ervaring ermee.

    Had al wel 2 cm ontsluiting maar geen verweekte baarmoedermond, hierdoor was infuus en vliezen breken gelijk niet mogelijk.
     

Deel Deze Pagina