wanneer gaan kijken voor basisschool???

Discussie in 'De lounge' gestart door fiona1987, 12 okt 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. sam32

    sam32 Bekend lid

    14 jul 2010
    701
    0
    0
    NULL
    NULL
    Het ligt echt aan waar je woont. Ik woon in het oosten en daar is inschrijven met 3 jaar vroeg genoeg,maar als je bijv in Amsterdam woont moet je er echt op tijd bij zijn. Het beste kun je informeren bij de scholen die je wat lijken. Zij kunnen je dan aangeven wat het beste moment is om te komen kijken en evt in te schrijven
     
  2. marloes80

    marloes80 VIP lid

    6 aug 2006
    22.024
    901
    113
    Hier is er ook geen haast geboden bij het inschrijven. Wonen in een jonge wijk van zo'n 10 jaar oud, maar het leerlingen aantal loopt langzaam een beetje terug. Hadden ze eerst 3 klassen van elke groep, nu nog maar 2 (behalve kleuters, dat zijn er nog 3)

    Wij hebben hem dus ingeschreven toen hij 3,5 was. Hebben wel van te voren de schoolgidsen/plannen doorgelezen en nog handiger met onze buurman (die is bovenschoolse directeur van een aantal basisscholen) gesproken.

    Voor de BSO had ik hem trouwens al aangemeld toen hij 2 werd en daar hadden we geen plek op locatie 1, gelukkig wel op de locatie van onze 2 keuze.
     
  3. fokje

    fokje Fanatiek lid

    14 mei 2007
    3.313
    0
    0
    verzorgende
    friesland
    onze oudste word in januari 4 maar nog niet ingeschreven.
    we wonen in een klein dorpje en tsja ze weten wel dat hij er aan komt. met de open dag even gevraagd maar kon het nieuwe schooljaar wel inschrijven en dat is het nu dus in deze weken even heen
     
  4. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    29 nov 2007
    11.895
    42
    48
    Hier inschrijving gedaan bij 3 jaar. Het is een openbare montessori, dus heeft ook geen wachtlijsten. Dus eigenlijk als 2-jarige met hem rond gaan kijken, en tegen zijn 3e verjaardag de (makkelijke) keuze gemaakt..
     
  5. sidmick

    sidmick VIP lid

    23 jun 2008
    17.814
    4.194
    113
    Openbaar onderwijs word gewaardeerd als je het rond hun 3e verjaardag doet.
    AL t andere onderwijs moet hier rond 1e verjaardag
     
  6. linnim

    linnim Fanatiek lid

    24 mrt 2009
    2.027
    367
    83
    in nederland
    Wat een verschillen, wij hebben onze dochter toen ze 4weken oud was ingeschreven t/m 2014 zitten ze vol dus we staan op de wachtlijst. Nu maar hopen op een plekje.
    Voor de zekerheid ook op een andere school ingeschreven (10min met de auto) mocht er echt geen plek vrij komen op de andere school (2min lopen)
     
  7. fiona1987

    fiona1987 Fanatiek lid

    16 mrt 2009
    1.074
    0
    0
    renkum
    vol tot 2014 wow dat heb ik nou nog nooit gehoord :$
     
  8. allwoman

    allwoman VIP lid

    29 jan 2008
    5.589
    0
    0
    bezig bijtje
    Hier kan ik bij wijze van het een maand van te voren aangeven ;)
     
  9. fokje

    fokje Fanatiek lid

    14 mei 2007
    3.313
    0
    0
    verzorgende
    friesland
    omdat we het erover hadden vanmiddag even heen gegaan!
    maar ze wisten ervan en het hoofd zou al in november even langskomen (tond op telefoonlijst) even gezellig met mijn oudleraren gekletst
     
  10. Kyra73

    Kyra73 Niet meer actief

    Hier hebben we onze zoon met 9 maanden ingeschreven bij een openbare school en hij was de laatste voor dat schooljaar. (En dat was schooljaar 2010/2011).
     
  11. Stroopie

    Stroopie Fanatiek lid

    11 jun 2009
    3.158
    11
    38
    Ts, misschien kan je voor jezelf een lijstje maken, wat voor jullie belangrijk is. Wil je een Christelijk of openbare school. Graag dichtbij of maakt verderweg ook niet uit. Welk systeem wordt er op zo;n school gebruikt. Past dat bij mijn kindje. En zo ga je zoeken naar een school die het beste bij jullie en jullie kindje past.
     

Deel Deze Pagina