Goedemorgen dames, Onze dochter is bijna 5 maanden en is sinds een aantal dagen aan het nephoesten. Althans, ik denk dat dit het is. Doen/deden jullie kindjes dit ook? Is het een vorm van aandacht trekken?
Mijn zoon deed dit met 12 maanden maar vraag me echt af of een kind van 5 maanden uberhaupt kan nephoesten. Ik zou hier meer achter zoeken en het niet, bij een baby van 5 maandem, zien als nephoesten. Mijn zoon, nu 14 maanden, doet het nu nog wel eens en dan negeer ik het gewoon, maar met 5 maanden zou ik echt niet aan nephoesten denken. Hoe zou zo'n kindje dat kunnen doen? Mijn zoon was zich er echt bewust van dat hij hierdoor aandacht kreeg bij een baby van 5 maanden lijkt mij dit echt niet te kunnen.
Hier nog een, meer een soort kuchje dat ze doet, meestal wanneer ze iemand heeft horen hoesten maar soms ook uit het niets ...
KimK: Ik zoek er verder niks achter, niks medisch als je dat bedoelt? Ze doet dan: uhuh uhuh. En dan zeg ik bijvoorbeeld: 'Ja? Wat is er Saartje?' En dan geeft ze zo'n ondeugend lachje. Ze doet het steeds als ik ergens mee bezig ben en ze naast me zit. Net of ze ook mee wil doen ofzo
Ik heb een filmpje gemaakt waarin ze dit 1x doet. Vaak maakt ze het geluid een paar keer achter elkaar. Effe kijken hoe ik hem op YouTube krijg haha
Mijn zoontje doet dat ook. Heel grappig. Soms zo overdreven haha, eindigend met een lange 'ahuuuuh'. Hijhet zelfs een keer nadat ik moest hoesten (zal wel toeval zijn geweest) Ik zoek er niet teveel achter eigenlijk. Denk dat het meer om het geluidjes maken gaat. hij doet het te pas en te onpas, ook op schoot bijv.
In sommige gevallen kan nephoesten trouwens duiden op doorkomende tandjes. Finley gaat altijd nephoesten als hij tandjes krijgt namelijk. Maar hij doet dat dan voornamelijk 's nachts.
Nova doet precies hetzelfde. Echt zon kuchje die volwassenen ook doen als ze de aandacht willen. Ik zoek er ook niks achter en zolang ze er geen last van heeft laat ik het maar. Soms vraag ik wel of ze last heeft van d'r aanstelleritis .
Hier hetzelfde! Dan hebben ze last van speeksel teveel. Maar nep hoesten doet mijn zoon nog steeds, ook nep niezen. Erg leuk, vooral als hij iemand nadoet in de rij bij de kassa 😁
Hier ook hoor!!! Maar hier hebben we de oorzaak gevonden. Vanaf toen hij 1 dag oud was zat mijn vader (opa) altijd al te kuchen boven hem om Dylan zijn aandacht te krijgen, met opzet dus maar mijn vader heeft ook nog eens astma. En opa en Dylan zijn samen 1 dus uiteindelijk begon Dylan te hoesten als hij de aandacht vanmijn vader wilde hebben. En uiteindelijk vond hij het ook een leuk spelletje. Heel leuk als je kerstinkopen gaat doen en je kleintje bij de kassa zit te fakehoesten en iedereen je aankijkt alsof je een hele slechte moeder bent omdat ze denken dat je met een ziek kind gaat winkelen Nu doet hij het niet meer maar vorige week waren mijn ouders hier toen dylan fysiotherapie kreeg. Dylan was het uiteindelijk een beetje beu dus hij keek opa aan en begon een beetje te hoesten om zijn aandacht te hebben om eigenlijk te vragen van "opa help mij ik ben het beu" iedereen had het door haha Verder is hij er nu mee gestopt
Ja dat dus! Haha kan maar zo dat dr tandjes gaan doorkomen. Gisteren heeft ze in een uur tijd 3 slabbetjes doorweekt gekwijld en zit ze erg veel met 2 handen in dr mond gepropt en daarop te kwijlen haha. Een bijtring wil ze niet, vindt ze vies
Hier deed hij het ook hoor. Ook al met die leeftijd en nu nog. Blijkbaar vindt hij mijn reactie op zijn hoesten ook leuk. Hij doet het nu ook wat meer omdat hij tandjes krijgt.