Ik was een uitzetlijst aan het bekijken en daar staat 3 flanellen luiers op. Waar gebruik je deze voor en is het nodig om te kopen?
Ik hoorde vanmiddag dat je ze kan gebruiken om onder het hoofdje te leggen (in het ledikant) of onder de luier. Zo spugen ze niet direct op de lakentjes en als er iets langs de luier loopt is het niet zo erg!
Ze noemen ze ook wel hydrofiel luiers, en je kan er niet genoeg hebben naar mijn mening! Lekker om de kleine mee af te drogen na het badje. Onder het hoofdje voor mochten ze wat spugen in het bedje anders moet je het bedje zo vaak verschonen! Op het aankleedkussen voor als je eens knoeit met het verschonen van een poepbroek Echt ideaal en lekker zacht en het neemt goed vocht op. En vooral ze zijn niet duur en handig te wassen op hete temperaturen.
Flanellen en hydrofiel luiers zijn twee verschillende dingen hoor. De flannelen zijn veel zachter en worden gebruikt om je kindje mee in te wikkelen vlak na de geboorte. Ze zijn warmer (en dus zachter) dan de hydrofielen. Verder gebruik je ze eigenlijk niet. Ik gebruikte ze trouwens ook in de wagen, ipv een hoeslakentje. Het matrasje van de wagen was te klein voor de meeste hoeslakentjes en in plaats daarvan maakte ik het matrasje op met 2 flanellen luiers. Lekker warm.. Hydrofiele luiers zijn gewoon van zuiver katoen en die gebruik je inderdaad voor onder het hoofdje, voor af te drogen, als spuugdoek, als zonwering in de auto etc. etc. Daar kun je er zeker niet genoeg van hebben..
Flanellen luiers is iets anders als hydrofiele luiers. Ik weet niet precies wat het verschil is (ze zijn iets zachter dan hydrofiele vind ik), en ik weet ook niet precies waar ze voor gebruikt worden. Ik geloof dat ze gebruikt worden om de baby in te wikkelen als hij/zij pas geboren is, maar dat weet ik niet zeker. Ik had er 3 gekocht, maar ben in het ziekenhuis bevallen en ze zijn niet gebruikt.
ik heb ze in bed gebruikt voor onder het hoofdje zodat ik na spugen niet het hele bed hoefde te verschonen. Grote flanelle doeken kun je ook als omslagdoek gebruiken. Hydrofiele luiers gebruik je voor na het badderen. Maar wij gebruikte ze bij ons spugertje ook als doek voor tijdens de voeding. OOgjesluiers zijn luiers die je echt als luier gebruikt.