Ik lees hier altijd veel over vaste schema's en ritme's en hoewel ik best van de rust en regelmaat ben heb ik hier nog niet echt een vast schema te pakken wat betreft slaapjes en eten. De ene keer zit hij weer in een sprong, dan heeft hij een groeispurt en dan is hij weer een beetje ziekig. En anders gooit hij gewoon zijn ritme weer om. Het enige regelmaat wat ik hier heb is dat hij een fles krijgt als hij honger heeft (moet wel minimaal 2uur tussen zitten, maar zo snel op elkaar wil hij eigenlijk gelukkig nooit) en naar bed gaat als hij moe is. Als hij dan niet wil slapen houd ik hem gewoon bezig... Ik probeer wel vaste flestijden aan te houden, dus 7-11-15-19-23 maar dit varieert heel erg, omdat de kleine ergens tussen 5 en 7.30 wakker wordt (al tijden) en omdat hij dan weer gen 4 uur tussen de voedingen kan houden enzv. Gelukkig kan ik met de laatste fles veel goed maken, want als hij slaapt kan hier dus 5 uur of langer tussen zitten, en als hij niet slaapt kan ik deze fles ook om 21 uur geven (of als dit zo uit komt in zijn schema van de dag) en dan trekt hij het ook door tot de volgende ochtend. Wie nog meer? En is dit normaal?
Hier met 6,5 maand ook. Nog niet echt een schema, wel vaste momenten dat iets gebeurd, alleen de tijden wisselen nog wel eens We zien wel hoe het komt, geeft mijn mannetje rust en mij ook wel een beetje.... Het werkt voor ons, dus hou ik het zo
Jullie doen het hartstikke goed hoor!!! Het kindje geeft aan wanneer hij/zij iets wil, dit deden ze namelijk in de buik ook. Dus goed kijken en luisteren naar je baby.
Tot een week geleden was het een puinhoop hier in het ritme.. En nu eindelijk komt er een beetje ritme in. Heb het idee omdat ik met bijvoeding bent begonnen. Mijn andere zoontje had met 9 weken al een keurig ritme. Zo zie je maar elk kindje is weer anders. Komt goed!!
Hier ook totaal geen ritme. Ik heb het inmiddels losgelaten. En 4 uur tussen flessen heeft er nog nooit gezeten. Tot 2 weken geleden kwam hij nog iets van 8x voor een fles. Hij dronk ook gevarieerd tussen de 60 en 200 ml. Nu lijkt dit een soort van ritme te krijgen en drinkt hij meestal iets van 200 ml. 's Nachts is er ook echt geen patroon te ontdekken. Hij komt vaak 2x voor een voeding maar de tijden wisselen erg, dat vind ik erg vervelend. Ook gaat het slapen wisselend, altijd andere tijden. Ook de lengtes van het slapen varieert en ook in welke houding hij slaapt. Mijn oudste had allang een ritme. Ik had ook echt gedacht dat je wel een ritme zou kunnen aanleren bij een baby. Mijn neefje is 10 maanden en heeft ook geen ritme. Dus ik denk dat er kinderen zijn die het heel goed doen zonder ritme. Alleen vraagt dit wat meer van ouders .
Ach joh, ineens is dat schema er! Maak je niet te veel druk. Je doet het vast hartstikke goed. Natuurlijk is het fijn als je het al voor elkaar had want dat geeft jezelf ook meer rust maar je moet het niet forceren hoor. Dat heeft toch geen zin. Bij het ene kindje hier had ik met een week een ritme met het andere kind na een half jaar nog steeds geen ritme. Zelfde aanpak alleen ander kind. Je start is hartstikke goed door je te focussen op die flessen. Zo krijg je het snelst een ritme. Wanneer je er straks wat gaat bij geven van vaste voeding blijf je je ook aan het ritme van de flessen houden. Zo kom je langzaam uiteindelijk toch tot een ritme. Echt waar!! Misschien heb je best al een ritme hoor. Schrijf het eens voor jezelf op wanneer je die flessen geeft. Misschien is dan ineens de ochtend of de middag of de avond of iets aaneengesloten al een ritme en alleen bv de nacht nog niet. Kan echt een eye-opener zijn hoor!!
Hier 3 maanden ook nog geen schema hoor! Ze krijgt de 1ste fles als ze wakker wordt (+/- 6.30) en dan steeds 4 uur ertussen. Maar omdat ze zoveel spuugt, kan er ook wel eens 3 uur tussen zitten, ook prima, doe ik niet moeilijk over. Slapen doet ze overdag idd wanneer ze moe is, en dat werkt prima. Alleen s'avonds krijgt ze dr pyama aan/slaapzak aan/flesje op dr kamer en dan gaat ze de nacht in. Om 23 uur maak ik dr wakker en dan slaapt ze meestal gewoon door tot de volgende ochtend.
hier ook niet echt ritme, als het net lekker loopt gooit hij de boel om, slaapt hij anders, sprongetje, tandje, ach altijd wel wat. Hihi lekker in meegaan! Als ze naar school moeten zit er vast wel ritme in!
haha, gelukkig ben ik zeker niet de enige zonder ritme, of ja heb ik niet de enigste baby zonder ritme. Heel soms is 4 uur tussen de flessen makkelijk te redden, en vaak ook echt niet... Begin je om half 8 kom je om half 7 's-avonds weer uit, haha. Hij groeit iig goed en is meestal heel tevreden, dus dan zal het wel goed zijn! En was eindelijk het inslaaphuiltje weg, en ook het huilen bij het wakker worden is het er vandaag bij mijn moeder thuis ineens wel weer... Tja, ik hou gewoon vol en hou me voor dat het toch echt goed komt, hoop alleen wat eerder dan wanneer hij 4 jaar oud is!
Mijn zoontje zit pas sinds een paar weken in een (min of meer) vast ritme. Hij slaapt nu nog maar 1x overdag en dat is altijd rond hetzelfde tijdstip. De eerste 14 maanden was dus zonder vast schema. Wat wel redelijk vaststond was bedtijd; hij gaat al heel lang om 19.00 naar bed en slaapt dan tot 07.00. Ik vond het altijd prima te doen, maar met 1 kindje is dat ook makkelijker dan met meerdere kindjes.