Onze dochter word donderdag 2 maanden. En ik heb het idee dat ze minder slaap nodig heeft. Ze wil savonds als ik haar rond 19.30/20.00 uur naar bed breng niet slapen en slaapt vervolgens pas om 9.30 erg vermoeind! want ze kan haar zelf ook nog niet zo goed vermaken in box bijvoorbeeld , dus ze wil steeds worden vastgehouden. Dinsdag heeft ze haar eerste prikken gehad ik heb het idee dat het daar ook wel eens aan kan liggen dit is de 2de nacht namelijk dat het gebeurd. Maar ze slaapt ook sinds 3 dagen door dus daar kan het daar kan het ook wel aan liggen. Dit is haar schema nu 23.00 laatste voeding slaapt tot 6.00. 6.00 uur voeding en slaapt daarna tot 8.30 (tussen 8.30 en 13.00 slaapt ze gemiddeld nog een uurtje in box of kinderwagen) 13.00 naar bed en slaapt met zo nu en dan huilen tot een uur of 4 half 5 ( dat is sinds 2 dagen ook korter) 16.30 tot 19.30 slaapt ze meestal een kwartiertje in box ofzo. (en dan wil ze dus niet slapen tot een uur of 21.30) ik weet nu niet dat het van de prikken komt (normaal hebben ze daar toch c.a. 48 uur last van?) of omdat ze minder slaapt nodig heeft. Ik word hier een beetje onzeker van. Hoe ziet/zag julie schema eruit.
Rond die leeftijd? ff denken, 7 uur opstaan en dan 2 uur wakker en 2 uur slapen zo de hele dag door tot 9 uur in de avond dan slapen tot 7 uur weer. Maar langzaamaan werd dat slapen minder dat merk je gewoon aan je kindje dat ie gewoon wakker is in bedje. Doe haar nu zeg maar naar bedje als ik zie dat ze moe is en das nog 2x per dag.
Lisa krijgt om 23.00 laatste voeding dan slaapt ze door tot 6.30 dan voed ik haar en dan leg ik haar direct weer in bed en dan maak ik haar tegen 10.30 wakker. Voeden - uurtje box tot ze het zat is - schone luier wasje schone kleren en weer naar bed tot 13.30 dan voeden - spelen - en weer slapen tot 18.00 en dan weer voeden etc.. Ze heeft alleen savonds vaker wat huil momenten, en wil graag met papa spelen ( geluidjes na doen ) zodra ze aan geeft dat ze moe is gaat ze ook naar bedje. Om 23.00 maak ik haar dan wel weer wakker voor de laatste voeding. Al met al slaapt ze best veel.. maar wel minder dan een week of 3 terug
Ze slaapt idd best veel dat doet ons meisje niet. lijkt me best lekker soms eens eventjes. haha en die geluidjes nadoen vind ze ook prachtig met haar papa. nu je het zegt haar papa was er vanavond ook niet mischien heeft ze die wel gemist. want daarna lag ze als een roos te slapen .
Dex is nu ook 2 maanden en dit is ongeveer zijn schema. tussen 6.30 en 7.30 uur voeding slapen tot 11.30 / 12.30 uur voeding 2 uurtjes wakker 15.30 uur voeding wakker en om 19.00 uur voeding (slaapt misschien uurtje tussendoor) 22.30 uur laatste voeding en slaapt dan door tot 6.30 / 7.30 uur 'S middags en 's avonds is hij erg wakker en wil hij graag spelen. Volgens het consultatiebureau was dit prima, omdat hij hele lange ruk maakt met de nacht en de ochtend. Dex heeft woensdag zijn prikjes gehad en was hierdoor iets jengeliger en heeft hierdoor iets meer geslapen. Misschien heeft jou kindje dit ook.
Vigo is ook bijna 2 maanden en dit is zijn slaap'schema' (voor zover we kunnen spreken van een schema bij Vigo ) - 's ochtends word hij wakker tussen 05.00 en 06.00 uur. Dan krijgt hij de fles. Ik leg hem daarna altijd wel terug in bed, maar meestal wil hij na zijn eerste flesje niet meer slapen. ALS hij dan wel in slaap valt is het meestal nog zeker 1 uur/1,5 uur na zijn flesje en slaapt hij ongeveer 1 uurtje of 1,5 uur. - Rond 10.00 - 11.00 uur krijgt hij zijn tweede flesje en meestal slaapt hij na dit flesje wel goed. Meestal tot zijn volgende fles (zo tussen 14.00 uur en 15.00 uur) - Ook na dit flesje is hij meestal wakker. Soms slaapt hij eventjes in de middag. - Rond de fles van 18.00 uur of 19.00 uur gaat hij ook weer naar bed, maar ik merk nu ook al zo'n 4 dagen dat hij niet gelijk meer in slaap valt, wat hij eerder dus wel deed. Meestal brabbeld hij eerst nog zeker een uur in bed, maar haal hem niet uit zijn bedje zolang hij niet huilt. Al met al merk ik ook zeker dat hij steeds minder slaapt en minder slaap nodig heeft. Gekukkig kan Vigo zichzelf al wel redelijk goed alleen vermaken Soms speelt hij wel een half uur tot 3 kwartier alleen in zijn wipstoel Vorige week heeft hij zelfs bij mijn moeder 1,5 uur alleen op het speelkleed gespeeld... Ik merk aan mezelf wel dat ik het 'moeilijk' vind dat er nu een ander slaapschema inrolt... Hij is nu meer wakker waardoor je natuurlijk ook meer 'moet' 'ondernemen' met je kleintje. Ik kan er een beetje moeilijk aan wennen en weet soms niet goed wat ik met hem kan doen. Hebben meer meiden hier last van of ben ik hierin de enige?
wesley krijgt zijn voeding wanneer hij komt ( welelke dag rond dezelfde tijden) als het te lang word maak ik hem wakker. en na de voeding leg ik hem meestal in de box doe de muziek mobiel aan vind hij geweldig en na de voeding van 19.00-20.00 uur zet ik hem op de bank9 in dekussens) en gaan of ik/ papa met hem kletsen vind hij echt geweldig. en daarna, zodra ik zie dat hij moe word,breng ik hem naar bed en heeft hij zijn huiluurtjes. groetjes susanne
Misha krijgt om 07.00 uur d'r eerste voeding. Ze blijft dan wakker tot half negen. Dan krijgt ze een wasje en gaat ze om ongeveer 08.45 weer naar bed. Slapen tot ongeveer 10 uur/half 11. Mee naar beneden even spelen in de box en dan om 11 weer weer voeding. Dan even kroelen, terug in de box en om ongeveer half 1 weer naar bed. Tot ongeveer half 3. Dan weer mee naar beneden, in de box. Om 3 uur voeding, kroelen/spelen, terug in de box en rond 5 uur/half 6 weer in bed voor ongeveer een uurtje. Om 7 uur voeding en om half 8 naar bed. Soms ligt ze dan wat om haar heen te kijken, soms ook meteen slapen. Om 11 uur wakker maken voor d'r laatste voeding en dan slaapt ze door tot 's morgens 7 uur. Een enkele keer doet ze weleens een tukje in de wagen, vooral bij mooi weer, dan zet ik haar lekker buiten, maar ik probeer haar de meeste slaapmomenten lekker in haar bedje te liggen, zodat ze ook echt even rust om haar heen heeft. Ik ben van mening dat een beebje dat teveel prikkels krijgt door het slapen in de box/wagen in de woonkamer waar altijd wel reuring is, veel onrustiger slaapt 's avonds doordat ze oververmoeid raken.
ik kan echt nauwelijks spreken van een slaapritme overdag. het enige dat behoorlijk zeker is, is dat ze 's nachts goed slaapt, een uur of 6 aan 1 stuk. Dus zodra ze 's avonds slaapt, duiken wij ook het bed in. Het kan dus best voorkomen dat ze op sommige dagen nauwelijks slaapt overdag (alles opgeteld misschien 2 uurtjes vanaf de eerste voeding tussen half 6 en half 7), ze huilt dan niet overdreven veel zolang je haar aandacht geeft - voor mij dus behoorlijk slopend; op een andere dag kan ze dan weer bijna de hele dag slapen... ik ben nu aan het proberen haar aan een ritme te laten wennen, maar het gaat nog niet van harte. Maar we houden de moed erin! Het gaat al beter dan een week geleden...
Gemma is ruim 2 maanden en dit is ongeveer haar schema: nacht 23 tot 7 daarna gemiddeld een cyclus van 3-4 uur waarin ik eerst borstvoeding geef en verschoon, dan 45 min ongeveer spelen en als ze begint te gapen leg ik haar in bed. Soms 2 minuutjes huilen en dan slaapt ze tot de volgende voeding, meestal 1,5 tot 2 uur. Ik leg haar dan wel boven in haar bedje te slapen. Sinds ze echt een beetje kan spelen (met babygym of in de box) is ze volgens mij daarna meer moe en kan ze ook beter slapen. hoop dat je er iets aan hebt.
Laura is nu ook 2 maanden en slaapt savonds van 8.30 tot 6 de volgende morgen. Dan van 7 tot 9 nog. en door de dag slaapt ze hier en daar een hazeslaapje. Maar echt slapen doet ze overdag niet. Ze vindt savonds slapen een veel beter idee.
Nee, ze hebben me aangeraden om haar gewoon door te laten slapen! Ze heeft de voeding niet nodig hebben ze gezegd bij het cb.
Goh zeg... dat lijkt me lekker! Mag ik vragen hoeveel Laura nu weegt? (als dat er mee te maken heeft in ieder geval... ) Wij moeten Vigo nu altijd wakker maken voor zijn laatste voeding en hij slaapt dan écht heel erg diep. In meer dan de helft van de gevallen slaapt hij gewoon door en drinkt hij zijn flesje haast slapend op.... Zou kunnen zijn natuurlijk dat hij die laatste voeding ook niet echt meer nodig heeft... Toch maar eens vragen bij het CB volgende week
Laura weegt nu 5390 gram! Maar het is idd een heel rustige avond voor ons. Ik heb haar aan het begin ook wakker gemaakt totdat ze zeiden dat dat echt niet nodig was. Sindsdien slaap ik zelfs 7 tot 8 uur per nacht
Ik zou het idd zeker eens vragen hoor! Ik heb hier ook een jochie dat al weken vanaf half negen/negen uur slaapt tot aan de volgende dag! Ik weet alleen niet of het ermee te maken heeft of je BV of KV geeft.... Ik geef BV op verzoek en s'avonds 'verzoekt' hij niet ! Heerlijk hoor!
grappig wesley weegt 6410 gram en het moet ik ook altijd wakker maken ( ligt dan net te slapen , na zijn huiluurtjes) voor zijn laatste voeding. het cb vertelde mij juist dat ik dit echt moest blijven doen( een late voeding blijven geven.) groetjes susanne
Ik denk wel dat Vigo nog een stukje minder weegt (denk zo'n 4,5 kilootjes) maar ga tóch vragen of we niet kunnen proberen de voeding van 23.00 uur te laten vervallen. @MiniUs: ik zou eigenlijk ook niet weten of het te maken heeft met BV en KV. Zal het volgende week eens vragen!
Ik geef Laura nu 3 KV en 3 BV. Dus volgens mij maakt het niet uit. Als de baby maar voldoende tot zich neemt voordat ze gaat slapen
[quote="Minyaweth Ik denk wel dat Vigo nog een stukje minder weegt (denk zo'n 4,5 kilootjes) maar ga tóch vragen of we niet kunnen proberen de voeding van 23.00 uur te laten vervallen. [/quote] Kan je niet beter op je eigen gevoel afgaan? Die ene voeding kan toch niet zo heel veel verschil maken? Moet je het erin proppen dan? Mijn dochter heeft altijd heel slecht gegeten, dronk de fles nooit leeg (vaak liet ze de helft ook staan). Ik volg eigenlijk altijd mijn eigen gevoel. Mijn nieuwste aanwinst is 4 weken, hij is nog niet op het buro geweest (wel zijn ze voor hielprikje/gehoortest en eerste gesprek geweest) en hij krijgt om de 4 uur voeding ipv om de 3 uur. Ik heb nooit toestemming of het advies gekregen van het buro...