Ik zou me niet teveel aan trekken van wat een ander zegt, als je buikje straks gaat groeien en jij bent er trots op zijn er altijd mensen die zeggen nou er is nog niet veel te zien he? Ik moet eerlijk zeggen dat dat bij mn eerste zwangerschap wel irriteerde maar ik ga me nu nergens iets van aantrekken (neem ik me voor ) Ik snap niet zo goed dat als iemand hoort dat je zwanger bent hun eerste reactie is oh het is nog pril, ipv gefeliciteerd meid!
Pril wordt naar mijn idee vaak gebruikt om aan te geven dat "iets nog alle kanten op kan gaan", en niet zozeer om de jonge tijdsduur aan te geven. Volgens die redenering is "niet-pril" wanneer je al een beetje weet welke kant het opgaat. Dus lijkt mij dat het bij 10 weken en een goede echo echt wel op het einde van pril gaat lopen!
Heb ik ook nooit begrepen. Vond het altijd een beetje een boodschap in zich hebben van "waarom vertel je het me dan?" Alsof je iets pas mag vertellen als het niet meer pril is.
Voor mijn gevoel 12 weken, dat is puur omdat de kans op een miskraam na die 12 weken zoveel kleiner is. Maar als iemand er voor kiest om het met 6 weken te vertellen dan feliciteer ik diegene net zo goed hoor! Zwanger is zwanger toch?
Ik heb het ook nagevraagd en volgens artsen ben je tot 20 weken pril zwanger. Tot 20 weken wordt er ook gesproken van een miskraam, na 20 weken van een vroeggeboorte. Zelf vond ik dat ook heel vervelend om te horen. Zeker als je het kindje gaat voelen en als het al echt op een mensje lijkt, dan voelt het niet meer pril! Dat woord pril geeft een gevoel van gevaar vind ik en doet afbreuk aan de weg die je al hebt afgelegd! Ik vind het ook onprettig als men spreekt van "de foetus". Hallo, het is mijn baby/kindje hoor!
Ik zei altijd standaard als ik de opmerking kreeg over dat het nog pril was " het kan altijd nog mis gaan, 30 weken zwanger is geen garantie". Ik vind het minder pril als je een 1e goede echo gehad hebt.
Ik heb gister een mooie duidelijke echo gehad met 9 weken. Vertel het zondag nog even persoonlijk aan (overgroot) opa en oma. En dan gaan wij t gewoon van de daken schreeuwen ♡
Bij mij ook tot echt wel 20 weken. .. En dan steeds, joh er kan nog zoveel mis gaan. Ik had ze echt ff en dreun Willen geven. Een nu bijna 36 weken zeggen ze. O ben je zwanger? Nog maar net zeker?
Ik vind dit een onmogelijk vraag om te beantwoorden, want het antwoord is zo subjectief! Het is nou eenmaal niet bepaald een wetenschappelijk term . Voor een stresskippige zenuwpees als ik zelf ben ben is zo'n beetje alles pril. Ik vind 10 weken ook pril. Ben nu 12 weken en vind dat ook nog best pril. Bij mn dochter vond ik 20 weken nog pril. Maar als je wat relaxter bent en wat zekerder van je zaak snap ik ook dat je je zw met 10 weken al niet meer pril vind. Het is echt een gevoelskwestie, want voor veel mensen is pril een synoniem van nog een beetje onzeker en voor sommige mensen blijft dit gewoon heel lang het geval. Hangt denk ik ook van je geschiedenis af. Ik kan me voorstellen dat de gemiddelde mmm-er een zwangerschap veel langer als pril ervaart dan de gemiddelde vrouw die met een poep en een scheet zwanger was.
Ik snap,dat het voor iedereen anders ligt en dat het ook ligt aan je voorgeschiedenis. Vind het ook wel grappig om te lezen dat iedereen weer een andere termijn heeft dat zij het niet meer pril vind. Vind het alleen zo'n rare benaming "prille zwangerschap" als ik pril opzoek in de dikke van Dale dan zeggen ze dat het vroeg betekent. Oké 10 weken is nog relatief vroeg, maar 20 weken vind ik echt niet vroeg meer. Ben blij dat ik toch zeker ben van mijn zwangerschap. En ik trek me ook zeker niets van andere aan die zeggen dat het pril is. Ik ben trots op die kleine stuiterbal in me en trots op mijn beginnende buik. Dat neemt niemand me af!
Je hebt groot gelijk! Het is toch ook alleen maar fijn om zeker te zijn. Ik wou dat ik dat wat meer had . En wat maakt het uit welke maatstaven anderen hanteren. Gewoon lekker trots zijn en genieten!
Verschilt per persoon. En sommige mensen reageren gewoon een beetje lomp als ze er naar vragen. Maar persoonlijk vind ik het rond de 12 / 13 niet meer pril.