Ik heb vorige week met 18+6 de 20-weken echo gekregen van ons meisje en kreeg het onderstaande te horen: Gewicht was 269 gam. Hoofdje, beentje en buikje en gewicht lag op P50-P90 lijn..? Arts zei dat alles gewoon mooi gemiddeld was voor de termijn. Wie weet wat ze precies met P50-P90 bedoelen?
Deze lijnen zijn referentiewaarden, de groeilijnen. Hiermee duiden ze extreem te klein, te klein, normaal, iets meer als normaal en te groot aan. Referentiecurven - perinatreg
Deze groeilijnen dus. http://www.perinatreg.nl/uploads/167/80/PRNreferentiecurve_Meisjes_Primiparae.pdf
Het betekent niet meer en niet minder dan dat jullie kleintje in de groeigemiddelden ligt en dat tussen de 50 en 90% van de babietjes op dit termijn die "grootte" hebben.