Ik denk dat wat iemand hier zei klopt: eeen baby kan niet aangeven dat ze graag wilt, het is aan de ouder die dus steeds met het flesje komt aanzetten. En als ze huilt om het flesje heeft ze ofwel (weer) honger, gewenning oid. Ik denk dat ik hier de oplossing heb: later avondeten en dan het toetje/zuiv wat later geven.
Dus de ene geeft 's avonds een dessert, en de andere een fles melk. Wat is het verschil dan juist? En reken maar dat mijn dochter van een jaar duidelijk maakt dat ze haar fles wil. Als ik in de keuken kom met haar, wijst ze ofwel naar de broodzak,ofwel naar haar fles. Niet mis te verstaan.
Jullie weten wel dat je na het drinken de tanden moet poetsen in plaats van er voor. Melksuiker tast het gebit namelijk behoorlijk aan. Ik vind het ook niet meer 'nodig'. Puur omdat hij de voedingsstoffen overdag krijgt en ik al niet zo'n fan ben van gewone koemelk. Laat staan dreumesmelk uit een pak (geldklopperij). Maar dat is mijn visie. Mijn vriend vindt dat weer anders. Daarnaast vind ik drinken uit een fles voor baby's en niet voor dreumesen en peuters. Mocht je willen stoppen met die avondfles, dan zou ik dat gewoon ineens doen. Ander drinken aanbieden ipv melk en dan uit een beker.
Een dessert hoort bij de avondmaaltijd, een fles melk niet.... Maar nogmaals, dit is gewoon een verschil in visie in wat men vindt dat 'hoort'. Ik denk niet dat het ene beter of slechter is. Ik vind het gewoon niet meer nodig, als een ander dat wel vindt dan moeten ze dat vooral doen. Ik vind alleen ook dat als je op het punt bent beland dat je kind bepaalt, er ergens iets niet helemaal goed gaat. Mijn zoontje wijst ook naar de dingen die hij wil, maar dat betekent niet dat hij het dan ook krijgt.
Uiteraard is dat ieders keuze. Maar soms wordt er hier nogal hard gepusht in een bepaalde richting, en dan geef ik graag wat tegengewicht Hier is de fles nog wel nodig, omdat dochter door KMA geen zuivel mag. En ik geef sowieso geen dessertjes bij de maaltijd, dat vind ik dan weer niet nodig. Wat het wijzen naar de fles of naar brood betreft. Uiteraard krijgt ze dit niet steeds. Maar hierboven werd gezegd dat ze op die leeftijd nog niet kunnen aangeven wat ze willen. En dat is hier dus duidelijk anders.
Een goede reden om te stoppen is dat een kind gewoon te veel zuivel krijgt...en eenbfles van 240 amai dat hebben de mijne overdag niet eens gekregen, vind dat bizar veel melk. daarbij zijn de flessen melk die op die leeftijd gegeven worden gewoon dikmakers....en als je een mager kindje hebt ook niet geven want zij groeien beter op groenten. voor het slapen wat drinken is niks mis mee, doe dan een paar slokjes gewone melk of water uit een beker, want een fles is op 1 jarigeeeftijd sowieso niet meer nodig...ongeacht de inhoud.
Met 11,5 maand had dochter er geen trek meer in, ze bleef maar worstelen en etteren en uiteindelijk ging er nog geen kwart op. Toen mee opgehouden en ze vond het helemaal prima.
Ok nu ben ik toch benieuwd. In andere topics wordt er steeds gehamerd op voldoende zuivel binnenkrijgen. Maar zoals gezegd: dochter mag geen zuivel. Hoe moet ik dat dan fixen zonder (dieet)melk?
Hier heeft ze tot 14-15 maanden een beker melk voor het slapen gehad, maar ook afhankelijk van hoeveel ze die avond gegeten had... Ik gaf dan 's morgens 150cc en 's avonds 150cc. Hierna verschoof de 150cc van 's avonds naar de lunch! Shakes: wat heb je dan altijd gegeven aan melk??? En wat is dan die 240cc die je geeft? Gewoon nog poedermelk speciaal voor KMA? Dat is dan toch prima wat betreft zuivel? Het gaat er dan net om hoe je het verdeelt over de dag: 3x 100cc, 2x 150cc oid. Je mogelijkheden zijn meer beperkt, maar op die manier haalt ze toch ook de 300cc??? Op een gegeven moment is het wel een soort gewenning natuurlijk... Je zou het af kunnen bouwen door bijv steeds meer water aan de melk toe te voegen (deed ik ook bij gewone melk), totdat je dus water over houdt. Wat water drinken voor het slapen gaan is niks mis mee denk ik, en vaak gaat er dan niet veel in! Ook beter voor de tandjes natuurlijk... Hier hielp het dan ook om geen fles meer te gebruiken, maar gewoon een (tuit/rietjes) beker!
vanaf een jaar stappen kindjes zonder kma over op gewone melk, dus jij kan dan toch gewoon overstappen op de vervangers daarvan?? Soja/geitenmelk/kaas enz. Ze hoeven vanaf een jaar nog maar 300 cc als jij s ochtends en s middags bij de boterham een bekertje van 100 cc geeft, wat geitenkaas tussendoor en een sojatoetje dan zit je er al aan. Als je kindje liever pap eet als ontbijt is het nog makkelijker, die maak je dan aan met de vervangmelk en dat is nog meer dan 100 cc.
Tja, zo heb ik er nooit over nagedacht eigenlijk. KA heeft aangegeven dat ze tot volgende maand neocate krijgt en dat we dan gaan provoceren, dus doe ik dat gewoon zo. We hebben al te veel miserie gehad met voeding om te gaan experimenteren. Al weet ik wel dat ik daarin extreem voorzichtig ben.