Ik ben sinds 1 jaar lid van een bestuur als secretaris. Jammergenoeg bevalt het mij helemaal niet om verschillende redenen. Nergens kan ik terugvinden wanneer ik mijn functie kan beëindigen. Soms ben je pas na 3 jaar herkiesbaar.. ik word hier niet blij van. Kan iemand mij helpen?
De officiële regels zouden in de statuten van de vereniging moeten staan. En verder zou ik het vooral overleggen met de rest van het bestuur. Je zit wel een beetje aan de ALV momenten vast in combinatie met het benoemen / goedkeuren van een nieuwe secretaris. Die 3 jaar uit jouw voorbeeld is ook meer een soort maximum, zodat niet iemand altijd maar op dezelfde plek kan zitten (ook als deze niet functioneert) en andere mensen ook een kans kunnen krijgen.
Staat inderdaad in de statuten. Maar meestal geef je aan dat je terug wilt treden en dan moet dat tijdens de ALV bekrachtigd worden, tot die tijd ben je in functie.
Als het een vrijwilligerstaak is (bijvoorbeeld bij een sportvereniging) zit je niet perse vast aan een termijn volgens mij.Wel dat je na zoveel jaar herkozen moet worden (dat staat dan inderdaad in de statuten), maar als je ermee wilt stoppen kun je ermee stoppen is mijn ervaring bij verschillende sportverenigingen.
Oke ik heb dus nooit statuten gekregen van de vereniging. Vanavond vergadering, dan zal ik het direct navragen. Bedankt allemaal.
Ze worden naar mij toegestuurd. Het is wel besproken. Dit seizoen 'moet' ik afmaken en dan is het gelukkig klaar.