We zijn al maanden bezig met kijken waarom mijn zoontje een bepaald gedarg heeft. Uiteinedelijk zijn we in september bij jeugdzorg te terecht gekomen die hebben ons tot nu toe goed geholpen. Vandaag hadden we een advies gesprek toen vertelde ze ons dat ze ons gaat doorverwijzen naar een onderzoek en advies bureau omdat hij toch een aantal kenmerken van autischme heeft maar ook veel dingen die hij doet passen er weer niet bij. Nu moeten we dus afwachten wanneer we op gesprek kunnen komen bij het onderzoek en advies bureau. Ik hoop zo dat hij toch geen autischme heeft. liefs daphne
Autisme bestaat in vele gradaties.Ik denk wel dat fijn is als je nu weet wat er "anders" is.Hoe oud is je zoontje eigenlijk,en wat is er anders aan zijn gedrag?Hoop dat je snel wat meer weet.
Mijn zoontje is net 3 geworden en hij kan heel erg afwezig zijn en heel erg druk en ze zeggen op de peuterspeelzaal dat hij zich jonger voor doet dan dat hij is
autisme is er idd in vele gradaties. Een zoon van mijn beste vriendin heeft autisme, maar als ze mij het niet verteld had wist ik het niet... Paar dingen die mij opvallen: hij kijkt mij nooit aan als hij met mij praat, kan niet tegen veranderingen, Hij moet een vast dagritme hebben anders is hij er af. Verder merk ik niet veel van hem, hij heeft een lichte vorm maar gaat wel naar speciaal onderwijs. sterkte er mee! Als hij atisme heeft denk ik dat veel dingen op zijn plaats vallen voor jullie en kunnen jullie er beter mee om gaan, zo ging het ook bij mijn vriendin, ze konden er vanaf toen rekening mee houden en een strakke dagplanning gaan maken e.d. wat enorm helpt.
Onze dochter zit op een MKD, en daar zitten vnl kindjes die een soort van autisme hebben. Sinds ze hier zit hebben we al zoveel handvaten gekregen hoe we met haar gedrag om kunnen gaan. Het geeft zoveel rust in huis. Nu staat ze op een wachtlijst om haar te testen op pdd-nos. Ja en of ze het nu wel of niet heeft, maakt eigenlijk niet uit. We moeten toch op een bepaalde manier met haar omgaan. En die weg lijken we nu gevonden te hebben. Ik weet dus uit ervaring dat ze er alles aan doen om het zo goed mogelijk voor je kind te laten verlopen. Wij zijn trouwens ook via bjz naar het mkd gegaan. Heel veel sterkte en succes.