hallo Wanneer zijn jullie begonnen met jullie kindje overdag op bed te leggen? Mijn zoon is bijna 6 weken en hij slaapt overal in de wagen en in de box..op schoot (en zelfs in een wasmand met kussen bij de computer ) Pas als mijn man en ik naar bed gaan dan gaat hij in zijn eigen bedje voor de nacht.. Ik vindt het nog zo gezellig als hij bij me is overdag.. Maar als ik straks moet werken dan gaat hij naar de creche toe dus moet hij dan een ritme hebben? En hoe begin ik aan z'n ritme? groetjes Lidia en Damian
Nou, eerlijk gezegd heb ik vanaf begin af aan een soort van ritme met slapen gehad. Ik heb Hugo ook al vanaf dag 1 na elke voeding in zijn bedje gelegd. Dit heeft de kraamverzorgster me eigenlijk al aangeleerd. Iedereen doet het natuurlijk op zijn eigen manier, maar als je hier al vanaf dag 1 mee begint zijn er ook al aan gewend en hebben ze dat ritme er ook al een beetje inzitten, lijkt me... Maar als het goed is heb je toch al een beetje ritme, je voedt toch op dezelfde tijden, neem ik aan. Na de voeding laat je hem eerst nog even bij je, boeren, knuffelen en daarna laat je hem even tot zichzelf komen, spelen in de box. Dan verschoon je hem (soort van ritueel) en leg je hem in bed. De tijd wordt naarmate hij ouder wordt steeds wat langer. De eerste paar keer zal hij misschien nog wat moeten wennen en gaan huilen, maar laat hem maar even huilen (sommige kindjes hebben dit nodig om in slaap te vallen) dit doe je dan zo bij elke voeding en zo ontstaat dan dat ritme. Succes ermee! Gr. Niki
Ik denk dat je nu wel moet beginnen om je kindje er aan te laten wennen om in bed te slapen. Mijn vriendin legt haar baby (nu 5 maand) pas om 23 uur in bed tot 7 uur, de rest is het kindje beneden. Zij krijgt er nu last mee dat haar kindje 's nachts steeds vaker wakker wordt en ze wil nu ook niet meer zelf gaan slapen om 23 uur. Ik merk aan Esmee dat ze het nu echt fijn vindt om naar bed gebracht te worden als ze moe is. Je moet wel goed in de gaten houden wanneer je kindje aangeeft moe te zijn (jengelen, gapen, in oogjes wrijven), en dan in bed leggen. Succes!
Wij zijn ook van die slechte met het ritme.. Omdat ze 12 weken in het ziekenhuis heeft gelegen wilden wij haar ook zoveel mogelijk in de buurt hebben. Dus wij naar bed was Sam naar bed. Maar nu gaat ze om half 11 echt wel naar bed. Overdag slaapt ze in de box. Dit om haar ook aan het dag/nacht ritme te laten wennen (dat wordt ook door sommigen aangeraden).
Tot 8 weken sliep Lynn ook veel beneden. Ze ging pas naar bed wanneer wij ook gingen. Overdag legde ik haar afwisselend in de wandelwagen, box of bedje. 's Avonds sliep ze de 1e tijd amper, dus was ze veel beneden. Na ongeveer 8 weken, hebben we het badje verplaatst naar het begin van de avond, rond half 7, daarna de fles en naar bed (en om 23 uur nog een fles). Dit heeft ongeveer een week geduurd voordat ze er aan gewend was, maar daarna ging het erg goed. Na een aantal weken merkte ik dat Lynn beter in haar bedje sliep, dus toen heb ik haar voor haar slaapjes elke keer in bed gelegd. Maar we hadden overdag weinig ritme hoor (en nu nog steeds eigenlijk niet)
ik heb civan eigenlijk nooit overdag in bed gelegt, overdag is hij gewoon beneden in de box , of hij ligt in de wagen. hij slaapt ook niet echt veel op zijn hoogst 2 uur, maar ik heb wel geluk dat civan vanaf dat hij zo ongeveer een maand oud is de hele nacht door slaapt tot half 9 sochtends.