Hoi Heb laatst al een purflo matras gescoord en ben nu aan het kijken naar een angelcare of nanny care. Vind mezelf er eigenlijk misschien ook wel een klein beetje spastisch mee maar ben toch een beetje angstig. Mijn meisje is al eens gestopt met ademen, dus daar ben ik echt niet meer gerust op... Vraag me af of je zo'n Angel of Nanny care ding eigenlijk wel kan gebruiken met een purflo matras. Iemand ervaring mee? Verder ben ik ook wel benieuwd wat er nog meer aan veiligheidsdingen zijn, die jullie misschien gebruiken..
Ik mis een knopje, namelijk GEEN. Sterker nog, ik weet niet eens wat het is, een purflo, nannycare etc
Wij hebben een aerosleep in zijn bedje en een babyfoon. Meer niet. Dat aerosleep matrasje heb ik gekocht omdat ik zelf nogal een buikslaper ben en misschien deed Jesper dat ook wel. Nou dat doet ie nu pas eigenlijk, sinds een maandje. Daarvoor haalde ik m uit zoals ik m erin heb gelegd. Nu is ie sterk genoeg om op zijn buik te slapen en vind ik het ook helemaal niet eng. Verder heb ik de babyfoon alleen overdag aan staan als hij slaapt en ik beneden ben...behalve vandaag. Vergeet m steeds aan te zetten als ik boven ben...ja echt nodig vind ik m niet meer.
Een matrasje (2cm dik) wat over je gewone matras gelegd wordt waar soort van gaatjes inzitten. Soort van honingraat. Als het kindje met zijn mondje erop gaat liggen kan hij/zij gewoon door ademen.
Wij hebben een Angel Care. Er liggen 2 plaatjes onder het martas. Deze registreren de ademhaling. Als er 20 sec. lang geen ademhaling is geregistreerd dan gaat het alarm af. Ook reageerd het op geluid. Als je kindje geluid maakt hoor je dat. Je kan het zelfs heel gevoellig afstellen. Als Sanne bv. stevig op haar foffie smakt horen we dat.
Wij hebben de ook een Purflo, maar Samantha slaapt tot nog toe bij ons op bed . De purflo is een soort van gaaswerk om een raamwerk heen. Mocht het kindje op de buik terecht komen, dan kan het gewoon doorademen. Ik denk dat de AngelCare niet zal werken onder een stevig raamwerk. Het is dus niet flexibel ofzo. Maar wel het matras.
Heb niks 'extra's'. Moet zeggen dat ik niet eens van het bestaan van al die dingen afwist, pas sinds ik op dit forum kom. Heb er in mijn omgeving nog nooit iemand over gehoord en van de kraamzorg oid ook niet. Ik ga er dan ook maar vanuit dat het niet perse nodig is.
Ik mis ook de optie Geen.. Heb er heel even over nagedacht. Maar toch besloten niks te kopen. Door zoiets te kopen, maak je jezelf alleen maar meer alert op, dat er iets kan gebeuren. Hoorde ook vaak dat mensen dat regelmatig valse alarmen kregen, en uiteindelijk niet altijd meer reageerden, dus dan helpt het nog niks.. In het allergrootste deel van de kinderen heb je zoiets niet nodig. En buikslapen hoeft geen probleem te zijn.. In italie is dat juist het advies, omdat kindjes dan niet in hun eigen braaksel kunnen stikken.. Moet je nagaan hoe de adviezen verschillen in de EU.. Maar als je al eens een ademhalingsstop hebt meegemaakt, of een risicokindje hebt, kan ik me ook wel voorstellen dat je die gerustheid wel prettig is..
wij hebben de angelcare.het is een buikslaper en anders ga ik om de twee minuten kijken of hij nog ademt vind het (voor mezelf dan)een hele geruststelling dat we dit hebben.
ik heb een gewoon matrasje van prenatal. heb geen aerosleep gebruikt, had er toen 1 gekregen maar nooit gebruikt, de kraamverzorgster vond het ook onzin om dat ding te gebruiken.
Nee, ik heb er ook eentje. Ideale dingen. Ze slaapt hier overdag trouwens altijd op haar buik. Ik vind het ook erg makkelijk dat je die hoes gewoon in de wasmachine kunt doen en mocht je het niet gebruiken tussen bijv. twee kindjes in, dan kun je er een klein pakketje van maken en heb je niet weer een matras op zolder. Wij hebben al genoeg rommel. Met dit warme weer is het ook wel fijn, want ze zweet snel en het matras ademt dus goed.