Ik ben vandaag 8 wk zwanger en mag stoppen met de progynova. Maar ik vind het nog wel een beetje eng. Heb vandaag toch nog maar 1 pilletje genomen ipv 2. Wie heeft ook een cryo tp gehad en zwanger van 1 kindje en mocht ook stoppen met progynova met 8 wk???? Ben benieuwd.... (even voor de duidlijkheid het gaat dus NIET om de utro-bollen, deze moet i t/m 12 wk gebruiken)
Oh die progynova, was idd in de war met utro-achtige.. Die progynova kan wel kloppen, die is om je cyclus stil te leggen. Die utro zijn wel belangrijk. Het voelt idd eng om het los te laten, maar het komt goed! Ze weten wel wat ze adviseren.
Dank je, ja alles is 'eng' maar ja moet er inderdaad maar op vertrouwen dat ze weten wat ze zeggen.... Het is ook wel logisch ik heb natuurlijk nog even gegoogled en oestrogeen (wat progynova is) wordt door de placenta gemaakt. De utro/progesteron wordt in eerste instantie gemaakt door het gele lichaam, die ik dus niet heb omdat ik geen eisprong had deze cyclus.... Dus moet maar stoppen. (brrrrr......)
Progynova moest hier tot week 12 geslikt worden en dan eerst terug naar 1 en dan een week later niets meer. Utrogestan heb ik zelfs tot 16 wk gebruikt en bij tweede kindje zelfs hele zwangerschap.
@Joy: Waarom heb je utro de gehele zwangerschap gebruikt als ik vragen mag? Waren daar indicaties voor of gaf het je gewoon een veilig gevoel. Ik ben bij mn eerste ook doorgegaan tot 15 weken met de utro, omdat ik niet durfde te stoppen. Vanaf 13 weken ben ik héél langzaam gaan afbouwen. Progynova heb ik nooit gebruikt. @Jippiejee: ik weet hoe eng het voelt om te stoppen, maar ik geloof ook echt wel dat dit veilig is. Veel succes!!
Oké, haha, begrijpelijk! Ik snapte al niet waarom ze het in hemelsnaam zo lang zouden voorschrijven .