Ik vroeg me af of er hier ook moeders zijn met kindjes die hersenvliesontsteking (meningitis of meningokokkenziekte) hebben gehad? Bjarne is op 23 januari jl opgenomen met hersenvliesontsteking en sepsis (bloedvergifitiging door de meningokok). Hij had de bacteriele vorm. We waren er gelukkig heel vroeg bij en hij is op 1 februari weer thuis gekomen. We krijgen nog een gehoorscreening bij het audiologisch centrum omdat doofheid een complicatie kan zijn. Maar omdat we er zo vroeg bij waren lijkt de kans daarop klein. Vandaag hadden we de nacontrole bij de kinderarts en medisch gezien is alles nu goed met hem. Maar ik merk dat hij 'anders' is. Hij is minder vrolijk, hij lijkt meer in zichzelf gekeerd en ik moet echt moeite doen om hem aan het lachen te krijgen. Terwijl hij voor zijn ziekte al lachte als je maar naar hem keek. Het voelt een beetje alsof ik hem kwijt ben. En ik merk dat ik er heel verdrietig over ben terwijl iedereen om mij heen hem net als vanouds vindt. Ik vraag me eigenlijk af of dit nog bij het herstel hoort -ik heb gelezen dat dat wel 6 maanden kan duren. En of anderen dit ook zo ervaren hebben bij hun kindjes?
Lieve Karlijn, Ik vind het heel erg rot dat je je er zo verdrietig onder voelt. Merkt Alex verschil? Zou het ook kunnen zijn dat Bjarne een kleine stap terug in de ontwikkeling heeft gemaakt omdat hij zo ernstig ziek was? Voor hem was die periode ook heftig natuurlijk. Ineens in het ziekenhuis liggen, zonder zijn zusje en grote broer. Vreemde mensen om hem heen, het vele prikken enzo. Heb je je zorgen met de KA besproken? Ik hoop dat anderen je gerust kunnen stellen, moeders die hetzelfde hebben meegemaakt. Wil je praten, of uithuilen, je weet me te vinden. Hele dikke knuffel voor jou!
Hai Kar, Wat naar dat je zo verdrietig bent. Ik heb (gelukkig, sorry) geen ervaring hiermee bij mijn eigen kindje, maar heb op de kinderafdeling gewerkt. Ik denk dat je zoontje gewoon nog heel erg moe is! Dit heeft heel veel van hem gevraagd en hij heeft natuurlijk ook veel te verwerken gehad met zo'n opname in het ziekenhuis. Na een hersenschudding/kneuzing zijn kindjes ook heel erg moe en ik denk dat je zoontje gewoon echt nog moet bijkomen van alles... Beetje beduusd zeg maar. Als je je zorgen blijft maken bel dan de arts of de afdeling waar hij opgenomen was! Sterkte!