Interessante discussie... Vind het zelf altijd heel lastig om op zo'n vraag antwoord te geven. Vooral omdat je wel heel veel kunt 'willen', maar het ook allemaal maar moet 'kunnen'. Heb in mijn omgeving helaas een aantal voorbeelden gezien van meiden die vrij snel een eerste kindje kregen en vervolgens heel lang bezig waren of zijn voor een tweede kindje. Ook heb ik nog geen idee hoe mijn kindje en ook wij zelf ons gaan ontwikkelen in de komende maanden. Nu voel ik me weer super goed en ben die eerste intensieve weken al bijna weer vergeten, maar ik kan me ook voorstellen (zoals ook al eerder genoemd) dat het over een paar maanden allemaal weer veel intensiever wordt en dat het dan heel zwaar kan zijn als je ook zwanger bent. Nou ja, in mijn ideaal plaatje (als het dus allemaal mag lukken) zou er zo'n twee / twee en een half jaar tussen Jara en een tweede kindje zitten. Ik denk dat ik het ook wel graag eerder zou willen, maar omdat wij het liefst drie kinderen zouden willen, is twee / twee en een half jaar denk ik beter, als er dan ook weer twee / twee en een half jaar tussen de tweede en de derde zou zitten. Ik denk dat als er heel weinig tijd tussen de eerste en de tweede zit, je vervolgens zo je handen vol hebt, dat je dan niet zo snel aan een derde begint. En het lijkt mij wel leuk als ze qua leeftijd toch allemaal een beetje bij elkaar in de buurt zitten! Haha, beetje ingewikkeld verhaal zo. Ben ik nog te volgen?
Het liefste zouden mijn man en ik in februari 2010 weer voor een tweede willen gaan. Dit omdat het uiteindelijk nog best lang duurde voordat ik zwanger was van Kenji. Maar in financieel opzicht is het voor ons beter om nog even te wachten, en dat gaan we dan heel verstandig P), ook doen. Nu is de 'planning' om na de zomervakantie in 2010 te beginnen voor een tweede, en dan zien we wel wat er gebeurt!
Ik scheel zelf maar een jaar min 2 dagen met mijn broer en heb dat altijd ontzettend leuk gevonden! Wilde zelf dus ook - als het ons gegeven zou zijn- snel op elkaar kinderen krijgen. Heb een heel erg makkelijke 1e zwangerschap gehad en na de bevalling geen anticonceptie mee gebruikt! (Kan me de blik van de verloskundige nog herinneren toen ze me op mijn kraambed vroeg of ik al over anticonceptie had nagedacht... waarop mijn antwoord was: ja, goed over nagedacht: ik ga niets gebruiken!...). Ik ben nu inmiddels bijna 13 weken zwanger, als Ukje 2 komt zal Ediah anderhalf jaar oud zijn!
Wij zijn weer begonnen voor een 2e toen mijn zoon 11 maanden was. Het was gelukkig weer in 1x raak en dus schelen mijn zoon en dochter 20 maanden. Vind het een mooi verschil, wilde ze ook wel graag kort op elkaar, dan kunnen ze straks fijn samen spelen. Ben alweer aan een 3e aan het denken maar daar moet ik nog een paar jaar mee wachten
Hallo, Ik denk dat dat voor iedereen anders is wanneer je er weer aan toe bent...of niet natuurlijk hihi Voor de zwangerschap/bevalling/kraamtijd zou ik wel meteen voor een tweede willen gaan. Maar van de andere kant twijfel ik ook heel erg over een tweede...alles wordt zo duur en wil wel dat mijn kindjes niets tekort komen en dat ze straks kunnen studeren enz...vind het heel moeilijk vooral in deze tijd. Maar buiten dat...zouden we heel graag wel een tweede willen...maar dan wel pas als Damien 2 jaar is. Wil eerst van Damien alleen genieten,het gaat allemaal zo snel! Maar goed dat hebben we ook niet voor het kiezen...we zullen zien!