Bloedgroep A negatief

Discussie in 'Onderzoeken en echo's' gestart door Mama092013, 18 mrt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mama092013

    Mama092013 Fanatiek lid

    23 feb 2013
    1.276
    17
    38
    Vrouw
    Ik werk in de gehandicaptenzorg.
    Brabant
    Hallo dames,

    Ik heb afgelopen week de uitslag gehad van mijn bloedonderzoek. Nu blijkt dat ik bloedgroep A negatief heb. Dit komt voor bij 1:4 vrouwen.
    Nu moet ik bij 27 weken opnieuw bloed laten prikken, en kijken ze naar de bloedgroep van de baby. Als de baby een positieve bloedgroep heeft, dan krijg ik een injectie. Dit moet voorkomen dat mijn lichaam de baby als 'vreemd' gaat zien.

    Heeft hier iemand misschien ook ervaring mee (gehad)?
    Ik ben namelijk wel benieuwd in hoeverre dit invloed heeft op de zwangerschap.
     
  2. Kari37

    Kari37 Fanatiek lid

    19 nov 2009
    2.571
    1
    0
    Maak je geen zorgen want dit is een veel voorkomend iets.

    Ik ben zelf o-negatief en heb een injectie gehad, ik geloof op 26 weken, omdat ze drie jaar geleden nog geen bloed testen deden om te testen of je een rhesus negatieve of -postitieve baby droeg.
    Dit heeft geen nadelige gevolgen voor je zwangerschap.

    Mijn dochtertje bleek bij de geboorte bloedgroep A-negatief te hebben en daarom hoefde ik geen verdere injectie meer.
     
  3. Flipske

    Flipske Fanatiek lid

    25 mrt 2011
    1.330
    0
    36
    overijssel
    Is tegenwoordig standaard. Dit ivm een eventuele volgende zwangerschap, zodat je geen antistoffen aanmaakt.

    Ik heb met 29 weken de prik gehad en nergens last van gehad. Dezelfde prik direct na de bevalling, toen prikten ze langs een bloedvat. Daar heb ik een blauwe plek aan overgehouden maar niks van gevoeld verder.
     
  4. Mama092013

    Mama092013 Fanatiek lid

    23 feb 2013
    1.276
    17
    38
    Vrouw
    Ik werk in de gehandicaptenzorg.
    Brabant
    Bedankt voor de reacties :) ik maak me ook niet echt druk, maar het idee dat mijn lichaam het als vreemd kan gaan zien vond ik toch best een enge gedachte. Het klinkt zo ernstig (vond ik). Ik ben in ieder geval blij dat ze dit nu al heeft verteld, en dat het met een injectie dus al kan worden 'opgelost'. Maar dan ben ik in ieder geval niet zo'n geval apart die weer iets raars heeft haha..
     
  5. Paarse80

    Paarse80 Fanatiek lid

    5 okt 2008
    4.473
    1
    38
    Vrouw
    Thuis
    Zelf ben ik o negatief. Met beide zwangerschappen een spuit gehad en na beide bevallingen ook. Na de bevalling hallen ze een beetje bloed uit de navelstreng om te kijken wat de bloedgroep van je kindje is. Maar preventief krijg je dus al een spuit voor een volgende zwangerschap. (Zelfs bij mijn MA's een spuit gehad.)
     
  6. Mama092013

    Mama092013 Fanatiek lid

    23 feb 2013
    1.276
    17
    38
    Vrouw
    Ik werk in de gehandicaptenzorg.
    Brabant
    Zoals ik begreep kijken ze bij 27 weken al naar de bloedgroep van de baby...hoe weet ik niet. Als dan blijkt dat de baby een andere bloedgroep heeft, krijg ik een injectie, anders niet. Dus als het goed is, kunnen ze dit dus al voor de bevalling zien.. Een nieuwe methode misschien?
     
  7. Kari37

    Kari37 Fanatiek lid

    19 nov 2009
    2.571
    1
    0
    Ja dat is inderdaad een nieuwe methode.
     
  8. Ana leigh

    Ana leigh Fanatiek lid

    11 feb 2013
    1.753
    9
    38
    Vrouw
    x
    Ik ben (nog) niet zwanger, maar ik ga dat ook 'krijgen'. Heb bloedgroep o negatief. :)

    Liefs,
     
  9. Mama092013

    Mama092013 Fanatiek lid

    23 feb 2013
    1.276
    17
    38
    Vrouw
    Ik werk in de gehandicaptenzorg.
    Brabant
    Ja, het klinkt dus eigenlijk veel enger en spannender dan dat het is.. Mocht het zijn dat de baby een positieve bloedgroep heeft, dan krijg ik een spuit, en anders niet.
    Dus maakt eigenlijk niks uit haha.. Maar ik vond het zo ernstig klinken..
     
  10. wondertje3

    wondertje3 Actief lid

    24 jan 2011
    100
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ze kijken niet naar de bloedgroep van je kindje maar naar de rhesus factor. Dus als je kindje positief heeft krijg je een spuit.
    Na de bevalling krijg je er dan weer een.
     
  11. jv23

    jv23 Actief lid

    16 mei 2012
    415
    0
    16
    belgie
    iedereen met een bloedgroep die negatief is krijgt die injectie, ik heb deze zelfs gekregen na mijn operatie vanwege een bbz.
    niets om je zorgen over te maken (mijn bloedgroep is ook a negatief)
     
  12. Raket78

    Raket78 Fanatiek lid

    7 dec 2011
    3.002
    1.139
    113
    Vrouw
    Canada
    Ik heb ook A negatief, en mijn man O positief. Kans dus dat onze dochter positief is. Ik woon in Canada en hier doen ze de bloedtest nog niet om de rhesus factor bij een ongeboren kind vast te stellen. Sterker nog, de verpleegkundige zette grote ogen op toen ik vertelde dat dit in Nederland bestaat!

    Hier gaat het zo bij een Rh negatieve aanstaande moeder: Eerst testen ze je bloed om te kijken of je al antistoffen hebt, dan dienen ze met 28 weken de anti D injectie toe, bij 34 weken kijken ze dmv bloed prikken of er nog voldoende in je bloed zit, en zo nee krijg je nog een injectie. Dan na de geboorte testen ze het bloed uit de navelstreng vande baby. Is de baby inderdaad positief, dan krijgt mama nog een injectie. Het stelt allemaal niet zo veel voor, maar het kan wel een hoop ellende voorkomen bij een volgende zwangerschap. Overigens hoor je met een negatieve bloedgroep niet tot een risicogroep en mag je ook gewoon thuis bevallen en zo. Nogmaals, het stelt allemaal niet zo veel voor.

    Ik ben vandaag in het ziekenhuis geweest voor mijn eerste injectie anti D (Rhogam heet dat spul hier). Een klein prikje in mijn heup, gezet door een leerling-verpleegkundige. Zij heeft talent voor dit soort prikken; ik voelde het amper. :)
     

Deel Deze Pagina