In de eerste week na mijn bevalling heb ik aan de kraamzorg gevraagd wanneer ik weer in bad mag. Antwoord: als het vloeien helemaal gestopt is. Maar wat is de definitie van vloeien in dit verband? Het échte vloeien van de eerste dagen is na 5 weken natuurlijk allang voorbij, daarna kwam ik in de fase van 'roze water' en ook dat is allang achter de rug. Heel soms verlies ik nog een roze of bruin druppeltje, maar lang niet iedere dag. Ik zou zeggen: bad, sauna e.d...het kan wel weer! Of is dat echt nog te vroeg na 5 weken?
Ik mocht 6 weken niet in bad, daarna wel, maar heb zelf nog wat langer gewacht, eigenlijk omdat ik voor t badderen de tijd wil nemen en die tijd gun ik me niet echt (zeker niet als Lars wakker is). Inmiddels ben ik al een aantal keren in bad gegaan..
Hier in Duitsland wordt gewoon "keihard" gezegd 6 weken! En zeker wanneer je BV geeft moet je oppassen. De gyn heeft mij uitgelegd dat er verband bestaat tussen bepaalde borstontstekingen en de kraam"vloed".
bij mij zei de gyn als het echte vloeien voorbij is en je vooral bruin verliest mag je in bad. ik zou nog niet naar de sauna gaan, omdat je daar ook in aanraking komt met iemand anders zijn bacteriën.