even een rare vraag

Discussie in 'Na de bevalling' gestart door kiddie, 1 nov 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. kiddie

    kiddie Niet meer actief

    Ik heb na de bevalling soms problemen met het ophouden van de ontlasting. Eerst erger dan nu, dus het komt misschien wel weer goed. Herkennen jullie dit?Zou ik bepaalde spieren kunnen trainen ofzo?

    Meestal moet ik s ochtends ond 9.00uur voor de grote boodschap en soms kan ik amper de toilet halen zo nodig moet ik ineens. In de douche kon ik het zelfs echt een keer niet tegenhouden, bleh!! Gelukkig ben ik om die tijd meestal thuis maar ik schaam me er wel een beetje voor..
     
  2. Sunlight

    Sunlight Fanatiek lid

    7 nov 2007
    2.717
    0
    36
    beveiliger
    friesland
    he meid.

    nee daar heb ik geen last van. je mocht wel een beetje van mij krijgen want ik heb juist last van niet kunnen!
    maar kan me voorstellen dat je je daar niet zo fijn bij voelt. misschien kun je naar de ha en even vragen ik zou het zo niet weten.

    liefs
     
  3. Paarse80

    Paarse80 Fanatiek lid

    5 okt 2008
    4.473
    1
    38
    Vrouw
    Thuis
    Is geen rare vraag hoor! Heel vervelend. Ik heb het een poosje gehad. Ik kwam bij een bekkenfysio terecht ivm zware bevalling. Veel spieren getraind en het is over! Dus, zou je kan hiervoor bij een bekkenfysio terecht. Hopelijk is het snel over.
     
  4. kiddie

    kiddie Niet meer actief

    Machtelt, dankje. Ik heb geen zware bevalling gehad maar dat maakt misschien niet uit. Ik ben zelf de spieren ook aan het trainen dus kijk het nog even aan. Anders goed om te weten dat ik bij een fysio terecht kan!
     
  5. Paarse80

    Paarse80 Fanatiek lid

    5 okt 2008
    4.473
    1
    38
    Vrouw
    Thuis
    Hé Kiddie, ga dan wel naar een bekkenfysio. Deze zijn erin gespecialiseerd. Bij een "gewone" fysio kunnen ze het erger maken, als ze niet de goede oefeningen geven!
     
  6. nijntje1984

    nijntje1984 VIP lid

    15 sep 2008
    15.693
    1
    0
    Ik heb daar na de bevalling ook last van gehad, nu nog zelden. Maar de vroedvrouw vertelde me dat dat ook bekkenbodemspieren zijn die opnieuw getraind moeten worden. Ik wist ook niet dat het kon hoor, dacht dat je enkel last kon hebben met je plas ophouden...
     
  7. 1979kik

    1979kik Bekend lid

    2 aug 2009
    612
    1
    18
    medewerker personeelsdienst
    België
    Onlasting niet maar windjes laten :) heel genant.
    Als ik wind moest laten,kon ik em gewoon niet ophouden hoe ik ook euh spande...
    Ik had geen zware bevalling en men bekkenbodemspieren waren volgens gyn nog vrij goed.ik denk dat het door het persen komt dat de boel wat geforceerd is..
    Na een maand was het beter...
    Al goed want zag me niet terug gaan werken in januari en windjes laten tijdens vergaderingen;)
    X
     
  8. Sneeuwmees

    Sneeuwmees VIP lid

    11 feb 2010
    11.066
    166
    63
    Lijkt me idd iets voor de bekkenfysio. Toen ik daar kwam vroeg ze nl. of ik ook moeite had met mijn ontlasting ophouden. Dat heb ik dus niet.
    Ik kan moeilijk mijn plas ophouden. Heb nu een inwendig onderzoek gehad bij de bekkenfysio, om te zien wat mijn bekkenbodemspieren doen. Bleek dat ik ze constant licht aangespannen hield, met als gevolg dat er continue spanning opstaat en dus geen houden aan als ik moest plassen. Ik heb nu oefeningen gekregen en ik merk zelfs nu al iets verbetering. Dus zeker de moeite waard om een keer naar toe te gaan.
     
  9. kimtijn

    kimtijn Actief lid

    16 dec 2006
    310
    0
    0
    Brabant
    Mijn advies is meteen naar een bekkenfysio en niet wachten.
    En zoals eerder gezegd een echte bekkenfysio want ik kwam bij een gewone fysiotherapeut en die heeft het alleen maar erger gemaakt.
    Ik had een totaal ruptuur en daardoor was bij mij de controle ook weg. Het werd dus alleen maar erger door de fysio en ik voelde me soms zo genant omdat ik winden ook niet goed op kon houden en bij ontlasting moest ik echt rennen en ik voelde het ook niet goed aankomen, vaak pas zo laat dat ik echt een wc in de buurt moest hebben anders ging het mis (wat dus ook een aantal keren is gebeurd). Ik merkte dat ik steeds meer thuis bleef omdat ik me buitenshuis ongemakkelijk voelde, dit heeft bij mij tot een lichte depressie geleid, mijn lieve man zag gelukkig op tijd dat er iets niet klopte en heeft me weer teruggestuurd naar de huisarts en daar heb ik mijn verhaal gedaan (wat ik erg genant vond), hij heeft me doorverwezen naar een bekkenfysiotherapeute en daar ben ik goed onderzocht en heb ik de juiste oefeningen gekregen.

    Succes
     

Deel Deze Pagina