Te hoog B6-gehalte en zink: schadelijk voor het kindje?

Discussion in 'Stel je vraag aan de verloskundige' started by RoAn1981, Jan 29, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. RoAn1981

    RoAn1981 Fanatiek lid

    Nov 17, 2011
    1,858
    461
    83
    Naar aanleiding van een vreemde smaak in de mond, die ik al 2 maanden voordat ik zwanger raakte, had, en die nu, op 20 weken nog steeds heb, is er bij mij vorige week uitgebreid bloedonderzoek gedaan. De huisarts was ervan overtuigd dat er toch niets uit zou komen, maar ik heb aangedrongen omdat ik weet dat smaak-klachten vaak ook voortkomen uit vitamine-gebrek. Als het pas begonnen zou zijn op het moment dat ik zwanger raakte, kon ik het daaronder wel plaatsen en accepteren, maar zoals gezegd heb ik dus al veel langer last van de smaak en het vergalt mijn zwangerschap behoorlijk, ik word er kotsmisselijk van.

    Nu kreeg ik zojuist de uitslag en ik ben daar eigenlijk wel van geschrokken: mijn B6 was 918, terwijl de normaalwaarden tussen 35 en 110 liggen, en mijn zink was 91, terwijl die normaal tusen de 8 en 24 liggen. De huisarts denkt dat ik wellicht teveel B6 binnenkrijg, doordat ik en Emesafene gebruik, en een multipreparaat voor zwangeren (VSM Puur Mama) en uit mijn normale voeding. Ook het teveel aan zink zou wellicht te wijten zijn aan die Puur Mama, dus hij zei me daarmee te stoppen, om te kijken of dat wellicht uit zou maken. Maar ik maak me nu zorgen over de ontwikkeling van mijn kindje...Ik heb donderdag de 20-weken-echo en ik heb daar sowiezo al de zenuwen over maar nu nog meer...Maak ik me terecht zorgen?
     
  2. Evelien

    Evelien Fanatiek lid

    Jul 23, 2012
    1,874
    0
    0
    Hoi,

    ik kan niet vinden wat de risico's zijn tijdens de zwangerschap van een te veel aan deze vitamine. Op jezelf staat er in ieder geval dat het kan leiden tot afwijkingen aan het zenuwstelsel. Daarnaast kan lichtgevoeligheid of een verslechtering van de geheugen- en denkprocessen optreden.
    Ik weet wel dat het een wateroplosbare vitamine is die je ook gewoon uit plast bij een overschot.

    Misschien is het iets om met een gyn te overleggen? Ik denk dat je je geen zorgen hoeft te maken, maar kan het niet met zekerheid zeggen.

    groeten Evelien
     

Share This Page