Ik ben bezig met geboortekaartjes uitzoeken en uiteindelijk natuurlijk de juiste kaart bestellen en het aantal. Alleen ik twijfel nog wie ik allemaal wat moet sturen als het om onze buren gaat. We wonen hier nu net een jaar en onze directe buren sturen we sowieso een kaart, maar de andere buren ernaast weet ik nog niet. We groeten elkaar wel en maken eens een praatje maar we komen niet bij elkaar over de vloer. De buren onderling zijn allemaal met elkaar bevriend en lopen dus wel bij elkaar over de vloer. Ik wil ze niet voor het hoofd stoten door ze niks te sturen maar wil ze ook niet de indruk geven dat ze langs 'moeten' komen ofzo. Dat maakt mij niet uit namelijk. Ik weet dus niet goed wat ik moet doen. Hoe doen jullie dit?
Dat haddden wij met onze eerste ook. We hebben de buren toen wel gedaan maar had zoiets van ja dan kan ik dalijk de hele straat wel een kaartje sturen omdat we mekaar gedag zeggen. Vond het al duur genoeg zeg maar. En wij hadden zo gedaan. Krijgen we alsnog een kaartje van hun doen we gewoon geboorte kaart door de bus...
Buren met wie ik op straat met enige regelmaat een praatje maak en die weten hoe ik heet (en vroegen naar zwangerschap) kregen van mij een kaartje. Zeker als ik nieuw was in de wijk zou ik laagdrempelig zijn, ideale kans om buren beter te leren kennen, toch?
Wij stuurden sowieso alleen een kaartje naar echt naaste familieleden en vrienden (die wij dus ook op bezoek zouden willen etc.), daar vielen de buren niet onder: dus die kregen geen kaartje
Wij wonen nu 4 jaar hier, en eigenlijk alleen contact met 3 buren.. Heel veel oude mensen hier en mensen die best op zichzelf zijn; wat ik echt totaaaaaal niet erg vind Dus wij doen alleen die 3 buren een kaartje.
Ik heb het bij de eerste wel gedaan. Maar nu niet. Alleen vrienden en familie. De buurt ziet t toch wel door de versiering
Wij doen alleen de buren aan een kant, hebben we wel eens contact mee en dan vinden we het wel netjes. Buurvrouw aan de andere kant krijgt er geen, maar daar hebben we hele goede redenen voor. Een ouder echtpaar aan de overkant krijgt er wel een, maar die komen ook altijd heel enthousiast de deur uit rennen als ze ons zoontje zien en vragen hoe het gaat. Andere buren in de straat krijgen er misschien een als we wat kaartjes over hebben en dan alleen de mensen waar we de vorige keer een kaartje van kregen en/of met wie we wel eens een praatje maken.
Hier in de straat hebben we een buurtvereninging, vorig jaar kwam er een geboortekaartje rond van een buurvrouw met een kindje dat naar de buurtvereninging gestuurd was en je kon je huisnummer erop zetten zodat je kon zien wie de kaart nog moest krijgen, rouleerde door de buurt zeg maar. Nog geen idee wat wij gaan doen, de buurt is 30 huizen dat vind ik nogal wat om iedereen persoonlijk te sturen dus misschien doen we wel hetzelfde concept. Succes ermee!
Zelfde soort dilemma hier. Met de buren rechts gaan we super goed om, overburen ook en die daarnaast ook. Sowieso een kaartje dus. Maar onze buren links.... Tsja... Met die man kunnen we het goed vinden maar met zijn vrouw hebben we al vaak woorden gehad. En dus wil ik hen eigenlijk geen kaartje doen. Maja....
Ik woon hier pas een jaar en heb eigenlijk weinig contact met de buren. Een kort praatje en een hoi daar blijft het bij. Dus geen kaartje hier.
Hier doen we denk ik de straat wel allemaal een kaartje. Zo door het jaar heen af en toe een praatje, niet bij elkaar over de vloer of zo maar 1x in het jaar hebben we ook een straat bbq en dan hebben we het gewoon altijd heel gezellig
Draai het eens om; waarschijnlijk zou je jezelf ook niet druk maken als je geen geboortekaartje kreeg van buren waar je niet echt veel contact mee hebt, toch? Voor die buren is het duidelijk te zien aan je huis dat t kindje er is, waarschijnlijk. Sommigen komen dan spontaan n kaartje in de bus doen en dan kun je altijd nog zien of je een geboortekaartje geeft als je er nog over hebt.
Vorig jaar is de buurvrouw bevallen... nooit een kaartje gehad en nu ze weten dat ik zwanger ben doen ze ineens heel erg geïnteresseerd... maar kaartje nee alleen familie vrienden en kennissen bij ons
Alleen boven en buren naast ons denk ik. Met kerst stuur ik die ook altijd een kaartje. Meer dan hallo en af en toe elkaar helpen met iets kleins is het ook niet.
Wij hebben de hele buurt een kaartje gestuurd. Ze kwamen met de buurt ook allemaal op kraamvisite (wel in 1keer) dus dan vond ik het wat vreemd om de een wel een kaartje te sturen en de ander niet. Wij komen met de hele buurt ook 2x per jaar bij elkaar (buurtbbq en nieuwjaarsborrel)
Op moment dat ons kind geboren werd woonden we 2 jaar in dit huis. We hebben alleen wat contact met de directe buren en de rest niet zo. Groeten wel en maken zo nu en dan een praatje op de stoep maar meer ook niet. Dus eigenlijk alleen buren van ons blok (4) overburen (4 huizen) en achterburen (2 huizen)
Wij doen de buren die links en rechts naast ons wonen. Hebbeb veel contact met de buren rechts. Met de buren links wat minder maar zeggen elkaar wel gedag en vragen wel eens na mijn zwangerschap. De overburen ofzo doen we niet..
Het kan ook juist een manier zijn om wat meer contact met de buren te krijgen. Wij doen onze naaste buren en achterburen. Ga niet voor de hele straat maar deze mensen zien we toch regelmatig al lopen we de deur zeker niet plat bij elkaar.