Vraag over de eerste werkdag

Discussie in 'Stel je vraag aan het UWV webcareteam' gestart door Shaida, 7 dec 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Shaida

    Shaida Bekend lid

    23 dec 2009
    561
    0
    16
    NULL
    NULL
    Beste team,

    Ik werk zelf op personeelszaken en hebben dus doorlopend te maken met WAZO aanvragen voor medewerksters. Voorheen was er een rekentool beschikbaar op jullie website waarmee we de eerste werkdag van de dames konden berekenen. Helaas is deze sindskort niet meer beschikbaar op de site.

    Onze vraag is als volgt:

    Als iemand eerder bevalt dan de vermoedelijke bevallingsdatum, blijft haar eerste werkdag dan alsnog ongewijzigd? of wordt deze aangepast vanwege de eerdere bevallignsdatum. bijv. vermoedelijke bevallingsdatum 5 maart, verlofkeuze 4/12. Daarmee zou de eerste werkdag 29 mei zijn. Stel dat mevrouw eerder bevalt, blijft de datum dan alsnog 29 mei of wordt dit aangepast?

    Alvast bedankt,
     
  2. UWV

    UWV VIP lid
    Medewerker

    Beste Shaida,

    Je wilt graag weten hoe je de einddatum vaststelt van een Zwangerschapsverlof. De minimale duur van een verlof is 16 weken. Dus als iemand 4 weken voor de vermoedelijke bevallingsdatum met verlof gaat en zij bevalt voor de vermoedelijke datum? Dan blijft het recht op 16 weken verlof bestaan. Dit houdt in dat de einddatum van het verlof hierdoor niet veranderd.

    Is het zo dat iemand na de vermoedelijke bevallingsdatum bevalt en al meer dan 6 weken met verlof is, dan is er na de bevallingsdatum nog minimaal 10 weken recht op verlof.

    Actuele informatie en uitleg vind je op deze pagina.
    Met vriendelijke groet,

    Ella
    UWV Webcare Team
     

Deel Deze Pagina