Bij een harde buik word niet altijd je gehele buik hard, vaak maar 1 kant en dan meestal de kant waar de baby zich bevind, de bobbel is dus wel de baby, en wat gebeurd is dus wel een harde buik. Kun je ook krijgen doordat je baby teveel beweegt!
sjonge lastig hoor zo,n 1e zwangerschap.... ik weet nog steeds niet zeker wat het is.... ben nu meerdere dagen vrij en heb het niet meer gevoeld..... ik heb fysiek een erg zware baan... ik zal het toch eens in de gaten gaan houden.. maar wat het dan ook is.... een harde buik of toch de baby. 1 a 2 keer per dag na drukte en verder niet....dat kan dan toch niet echt kwaad? gr jose
PHoe.....gelukkig zeg! ik maakte me ook al zorgen. Inderdaad die grote bol heb ik ook wel eens maar ik heb laatste tijd zo'n last van een trekkerig gevoel en voel me dan niet lekker en op me gemak. Maar dat zal inderdaad de harde buiken zijn, ze zeggen een warme kruik op je buik leggen helpt die moet ik maar snel gaan halen dan. Maar weet iemand wat het eigenlijk inhoud die harde buiken en dat trekken?
Trekken, wat bedoel je daarmee? Harde buiken zijn een soort van oefenweeën, zolang ze niet pijnlijk zijn en niet te vaak voorkomen is alles ok. Kersepitje helpt goed en op je linkerzijde gaan liggen, en ontspannen!
Tja onder de buik zal ik maar noemen. volgens mijn moeder kan het ook zijn dat de banden weer aan het rekken zijn. Ben namelijk sinds vorige week weer een kilo aan gekomen en ik stond al een tijdje stil, maar nu begint hij weer te groeien heb ik zo'n vermoeden. Maar ik doe gewoon lekker rustig aan!
ik denk dat het harde buik is. Aangezien met 18 weken de baby nog niet zo heel erg veel kracht heeft. lijkt het me sterk dat ie zich zo hard tegen je buik aan kan drukken! En wat jij omschrijft heb ik ook vaak, zijn echt harde buiken! De baby voel je in het begin meer als plopjes en schopjes, maar volgens mij nog niet echt als hele stevige uitstulpingen in je buik
Dit herken ik ! Maar dat van die harde buiken, ze zeggen dat het maar een paar seconde duurt, kheb het nu 2 keer gehad, en allebei hield de harde buik egt wel zo een dag tot 1.5 aan! Je voelt het verschil wel, als je ineens een bult hebt, en je wrijft erover en het verdwijnt, dan is het de baby die met zijn kont of iets dergelijke naar buiten steekt, blijft het aanhouden en voelt het pijnlijk aan (zoals ik 2 keer heb gehad) dan is dat waarschijnlijk een harde buik.. Ik word er heel onrustig van en heb indd een beetje de druk weg moeten puffen af en toe omdat het egt onaangenaam voelt.. Je merkt wel duidelijk een verschil vind ik.. Ik neem aan dat die 2 keer dat ik dat gevoel heb gehad, dat het een harde buik was, zou het anders niet weten eigenlijk.. want voor de rest als ik aan 1 kant een bult heb of iets en ik wrijf erover, voel ik de baby weg draaien en is de bult weg
Inderdaad, ik zie hier ook vaak een kont of een voet uitstulpen en als ik er even over aai dan draait ze zich weg. Maar wat je zegt, littlemommy, een volledige dag? Ik zou je VK hierover eens aanspreken.
Vandaag bij de VK geweest voor gewone controle en gelijk aangegeven en gevraagd wat et was.. Waren indd harde buiken geweest, en die spanning wat aanhield, zou te maken kunnen hebben met de buikspieren en dergelijke die een optatertje kunnen krijgen door de harde buik.. Heb vaak daarna ook eventjes een dag of 2 last van spierpijn alsof ik 100 sit ups heb gedaan haha!