Lingerie/ ondergoed op 60 graden wordt er toch niet mooier van? Soms geeft het label zelfs handwas aan. Hier gaat de meeste was op 40 graden, en 1 was op 60 graden, die ik soms op 90 graden doe.
Ik draag heel degelijk katoenen onderbroeken en dat gaat prima op 60graden. Beha gaat op de handwas, maar wordt ook minder "vies".
Ik was al mijn Victoria Secret ondergoed 40 graden met de gekleurde kleding. Geen tijd voor handwas. En wat blijkt? Kan prima.
Truien/broeken etc 40 graden. Handdoeken/vaatddoeken/ondergoed/Beddegoed ons op 90 graden Beddegoed kinderen en sokken op 60. Of de sokken gaan bij de 40 graden was in. Alles op 1,5 uur Muv bovenkleding gaat de rest in de warmtepompdroger Overigens ruik je met 90 graden het wasmiddel niet meer. Maar mijn vriend zweet heel erg in bed en die lucht gaat er met 60 graden niet uit (soms al moeilijk met 90 graden), ik was het elke week. Zijn kant is vaak na 2 maanden nieuw Beddegoed helemaal vergeeld of uitgebeten qua kleur. Als iemand daar nog een geniale oplossing voor heeft?
Huis van 170 m2. Koken op inductie en hebben een waterontharder, quooker ook nog. Betaalden volgens mij 160 oid Pm en moesten dit jaar 300 bij betalen (huil huil), maar dat jaar daarvoor kregen we terug. Dus geen idee waar dat aan ligt want in apparaten is niks gewijzigd... Heb gemiddeld 7 a 8 wassen per week
Hier gaan bh's gewoon op 40gr in de wasmachine. Ja ook m'n dure prima donna bh's, en dat kan prima. Sexy onderbroekje heb ik hooguit 5min aan dus die was ik ook op 40gr. Maar m'n degelijke katoenen onderbroeken gaan op 60gr. Die draag ik veel, zit veel fijner dan die lingerie/ kanten/ string /broekjes.
Hier kleding 40 of 30 graden, de rest op 60. Regelmatig een lege trommel op 90 graden omdat het goed is voor de machine, maar ik lees net dat ik er gewoon schoonmaakdoeken in kan gooien. Ik doe vaak korte programmas 1u15min. In de zomer hang ik alles buiten, en dan zet ik de centrifugestand lager (normaal staat hij op 1400). Omdat het dan toch wel droogt, en wellicht scheelt het iets in het verbruik.
Ik ben ook wel benieuwd naar DE tip hiervoor! Ik was alles op 40 graden, soms kort, soms eco als er broeken met ongelukjes in zitten. Dan worden ze op het korte programma niet schoon genoeg. Wol en delicate stoffen op wol of fijnwas programma. Handdoeken en beddengoed op 60, eens in de maand / 6 weken witte kookwas op 90 graden. Droger gebruik ik 1-6 keer per maand. 1 keer sowieso als ik de hondenspullen uitwas en 6 keer max als het slecht weer is en ik mijn was niet goed verdeeld krijg over de week door veel werken.
Eco gebruik ik nooit. Wij betalen hier een vast tarief voor water per week. Komt nooit extra bij. Elektriciteit hangt wel af van wat we verbruiken dus liever minder elektriciteit en meer water. Ik hou van mijn portemonee.
Dat laatste is bij mijn man ook. Lijkt wel of er een laagje op komt te zitten, krijg dan de geur er ook heel lastig uit. Helemaal van het kussensloop, dat moet dan echt op 90
Nou ik was altijd nogal makkelijk, maar heb besloten dat we echt beter op moeten gaan letten. Helemaal nu ik gestopt ben met werken. Wij betalen per maand nu al (voor de verhogingen van dit jaar) 220 euro aan gas en elektriciteit. Ik vind dat wel veel geld voor een kleine 2 onder 1 kap.
Eco stand gebruik ik nooit. Duurdt veel te lang naar mijn zin. Handdoeken & ondergoed gaat op 60°C Bovenkleding op 40°C BH's ook gewoon op 40°C Droger gebruik ik nu wat vaker, doordat het vrij koud op zolder is. En nu geen kamer meer heb om te drogen. Anders stond de droger 1x per week aan.
Hier ook gewoon alles in de droger muv bovenkleding... Ongeveer 5/6 wassen pw de rest op een wasrek En nee we hebben geen torenhoge rekening. Betalen €100 Pm en krijgen altijd wat terug
Ja dan ga je natuurlijk opletten. Nu woon ik in UK, wij huren van de council dus betalen per week huur en water zit daarin inbegrepen. Electriciteit en gas betalen we zelf, wij hebben voor een betaalmeter gekozen omdat we dan het verbruik beter in de gaten kunnen houden. Maar als ik voor een eco was minder water verbruik (wat een vaste kost is) maar meer elektriciteit (die ik moet bijbetalen) of ik draai een gewone was (meer water maar verlies er niet op omdat water een vast bedrag is) en minder elektriciteit (wat wel in mijn voordeel is) dan is de keuze snel gemaakt.
Daar heb ik de stoomreiniger voor. ( voor het matras) overigens hebben wij 2 dekbedden dus elke 6 weken gaat het ene dekbed in de wasmachine.
Vaatdoeken 1x in de 2 weken op 90° Handdoeken/theedoeken/washandjes/sokken/rompers/ondergoed/beddengoed 60° op een eco programma (anderhalf uur) Overige kleding op 40° kort of extra kort programma Duur ondergoed gaat ook gewoon op 40° mee. Hier wordt alles op zolder uitgehangen of buiten.
Een ecostand is wel degelijk goedkoper in energieverbruik dan een gewone stand. De was krijgt meer inweektijd waardoor de ecostand een lagere temperatuur gebruikt. Minder water en minder energie verbruik. Het programma duurt hij mij 4 uur maar staat veel stil om in te weken. Ik was handdoeken ( doekjes, dweil etc) en luiers op 60. Beddengoed en ondergoed sokken op 50 de rest op 40 of 30. Alles op eco stand en tijdens daluren ( snachts of in t weekend). 80% wordt opgehangen liefst buiten. Heb sinds kort een a+++ 30% wasmachine wat me minimaal €75 per jaar op moet leveren. Ben benieuwd.
https://www.milieucentraal.nl/energie-besparen/apparaten-en-verlichting/huishoudelijke-apparaten/wasmachine/