Hai, Ken je dat? Dat je vasthoudt aan bepaalde gewoontes, omdat dat zo prettig en vertrouwd is? Ik heb dat met mijn kledingstijl.. Al járen draag ik steevast hetzelfde: jeans, shirtje en een zwart vestje Vraag me niet hoe het komt, maar altijd kom ik hier op uit. Jammer dat er geen make-over programma in NL is, anders had ik mezelf zeker opgegeven! In mijn puberteit heb ik talloze kledingstijlen geprobeerd, van punk tot gothic en van kak tot casual Maar nooit iets gevonden wat helemaal bij me past. Dus blijven hangen bij casual.. Nu ben ik eind twintig en ik ben het beu! Beu om elke keer in dezelfde soort kleding te lopen. Mensen schatten me vaak jonger omdat ik een jeugdige kledingstijl heb. Té jeugdig, want ik ben inmiddels moeder van 2 en vind het tijd voor een verandering. Binnenkort ga ik weer eens shoppen en wil dan mezelf een totaal nieuwe look bijeen winkelen! Maar ik heb geen idee hoe! Geld voor een stylist ofzo heb ik niet, en vriendinnen om advies vragen zit er niet in aangezien hun niet met mode bezig zijn. En van mij mag het juist wel hip en modern zijn. Als ik in de winkel sta durf ik vaak niet goed uit mijn comfort zone te stappen, heb het een aantal keer geprobeerd maar wat ik in de spiegel zie bevalt me weinig. Op de 1 of andere manier ziet alles er op plaatjes veel leuker uit dan aan mijn achterwerk Ik vroeg me dan ook af of er hier vrouwen zijn die, op basis van mijn beschrijving, een soort van advies zouden kunnen geven wat bij mijn type lichaam past en welke kleuren mij zouden staan? Ik snap dat niemand mij helemaal aan kan kleden zo via een forum, maar was benieuwd met wat voor ideeën een ander zou komen. De beschrijving is als volgt; - Donkerbruin, halflang haar - Licht blauw-groene ogen - Slanke taille, brede heupen - Normaal tot grote borsten (cup D/E) - 1.65 lang, 70 kilo Verdere info; ik ben geen type voor hoge hakken, zwierige jurkjes en rokjes. Té vrouwelijk past dus echt niet bij mij. Ik hou meer van een wat (vrouwelijke) stoerdere look. Accessoires doe ik ook niet veel mee, sieraden draag ik nooit. Een sjaal vind ik wel weer heel leuk, of een leuke riem. Ik ben benieuwd met wat voor advies, tips en ideeën jullie komen dus kom maar door! Andere tips die me kunnen helpen zijn ook zeker welkom! Ik ben er in ieder geval klaar voor!
ik draag zelf nu vaker ,en vooral in de zomer dan, mooie legging met een leuke tuniek erover. erg vlot vind ik zelf. Deed ik voorheen nooit aan...maar dacht probeer het gewoon. en dan enkel laarsjes eronder. en wanneer het warmer word draag ik graag rokken. Maar daar houd je niet las ik . succes idg
Probeer niet direct alles te veranderen, want dat is waarschijnlijk te heftig. misschien kun je in plaats van de altijd dezelfde vesten, vesten in een andere kleur te kiezen, of net van een ander materiaal. of juist een leuk kort jasje. verder jeans in een kleurtje, ipv de standaard lichte of donker blauwe, probeer eens groen, grijs of zwart, combineer het dan met een leuk vrolijk shirt en een vest waarin een kleur zit van je shirt. Succes!
Misschien past een eenmalige afspraak met een style advisor wel in je budget, bij H&M bijvoorbeeld: H&M geeft je fashion en kwaliteit voor de beste prijs | H&M NL (geen idee van de kosten). Ik ben ook gewoon een keer een Didi binnengestapt (ging ik nooooit naar binnen) en daar gevraagd wat de verkoopster mij zou aanraden. Kwam echt met dingen aan die ik NOOIT zou pakken (tunieken met afbeeldingen en drukke prints enzo) maar ik heb gewoon gepast en stond eigenlijk best leuk. Gelijk advies gevraagd wat voor schoenen enzo ik erbij kon kopen. Was erg leuk en kwam met andere kleding thuis dan ik normaal heb. Ik draag het ook regelmatig. Misschien kun je ook eens kijken om wat grote/opvallende sieraden af te wisselen. Niet alleen je simpele gouden trouwring bijvoorbeeld (bij wijze van he, geen idee of je die uberhaupt hebt haha) maar een mooie grote ring in een opvallende kleur ofzo...
Volgens mij kun jij vrij veel hebben. Als ik je mag adviseren dan zou ik naar een kledingwinkel gaan (of meerdere) en daar om advies vragen, die dames hebben er kijk op en zo kun je gelijk kijken of het staat. Of ga zelf eens shoppen en pak gewoon van alles wat je leuk lijkt en pas het, alleen dan zie je of het wat is.
colbertje wat stoerder met dan bv een wat nettere bloes eronder of een stoere jeans met bv gaten of slijtage maar dan juist wel weer een sjieker bloesje erop nette zwarte strakke broek. kan iets nets op maar ook een simpel shirt met een mooie sjaal of lange ketting ( gewoon een eenvoudige) wat ook leuk ka is zon strakke combatbroek. apart shirtje met print erop, enkelaarsjes of sneakers eronder en klaar
Ga vooral shoppen op een rustige ochtend/dag. Dan staat het vaste personeel in een winkel en mijn ervaring is dat zij je het beste helpen. Je zou een paar plaatjes kunnen meenemen van kleding(stijlen) die je leuk vindt en hen kunnen uitleggen wat je graag wilt. Er zijn lookbooks op internet van vele merken. Ff googlen (bij superstar, steps, geisha). Misschien kun je een starten door een andere kleur en model vestje (of stretch blazer), jeans en shirt te kiezen met bijv een ketting. Voordeel, het past bij alles wat je hebt maar is wel anders. Wil je stoer? Dan zou ik een outfit laten aantrekken bij superstar. Wil je netjes? Bij steps. Ook winkels met meerdere merken zijn fijn omdat 1 merk zich vaak kenmerkt door een bepaalde stijl. Zef koop ik graag bijv een nette pantalon bij steps en daarna loop ik naar superstar, laat de broek zien en vraag hen wat ik erop kan dragen om m stoerder te maken en visa versa. Maar vooral: veel plezier!!!
Ga eens op een dinsdagochtend bijvoorbeeld de stad in en vraag om advies. Probeer bijvoorbeeld vero moda, h&m, the sting, zara. Ik draag zelf veel sneakers met een strakke jeans en blazer.
Haha kan wel mijn verhaal zijn! Jeans, t-shirt en zwart jasje! Ik ben het beu, wil iets vrouwelijkers maar doe me geen rok aan. Liefst nog steeds casuel maar ook een beetje stoerder en vrouwelijker. Zoals die van moordvrouw maar waar je die kleding vind geen idee. ik vind niks in de winkel. Alles is diep en ik heb een a cup dus ik wil dat dicht hebben haha En ik durf niet af te wijken naar iets anders. Wil het wel maar durf niet
Dit! Jasjes staan sjiek, stoer, sexy, vrouwelijk en volwassen tegelijk. Wel zorgen dat je een mooi getailleerd jasje koopt zodat het zich een beetje vormt naar je figuur. En probeer ook een niet te kort jasje te kopen. Niks lelijker dan wanneer je iemands GEHELE bips ziet. Daar wordt geen vrouw beter van (zelfs niet als je dun bent) Verder zou ik dan een stoer paar van die hippe sneakers adviseren waar je nu iedereen op ziet. Je hebt de leukste kleurtjes en tofste dierenprintjes en ze hoeven helemaal niet duur te zijn. Dan hou je een beetje je oude stijl (shirt+jeans) maar zie je er toch heel anders uit en ga je helemaal met je leeftijd en je tijd mee! Succes!
Allereerst om het echt bij je te laten passen en jouw figuur te laten complimenteren: kijk wat jouw body shape nu is. Ik lees slanke taille, brede heupen, en een boezem om het te matchen. Dat zou zomaar kunnen betekenen dat je een échte zandloper bent: dat geeft mooie mogelijkheden. (body shape calculator trinney en susannah is de meest nauwkeurige, mits je eerlijk bent). Van daaruit kun je bepalen welk type kleding het best past bij jou. Om jouw figuur het best te balanceren. Dat wetende: kijk online naar stijlen. Ga bijvoorbeeld naar H&M, Bonprix, Wehkamp etc. en kijk naar de uiteenlopende outfits. Liefst dus veel plaatjes van totale outfits op een model. Kijk naar het type kleding wat jou goed staat, en dan kom je op jezelf echt een heel eind! En dan kun je binnen die stijlen jouw smaak hanteren.
Ik kijk altijd op websites met complete sets; bijvoorbeeld op een miss etam ofzo, daar staan complete outfits. Niet dat ik dan gelijk die hele set koop (k'ching) maar dan krijg ik wel een beetje idee van alles wat matcht. Verder kijk ik ook gewoon naar hoe een kledingstuk gedragen wordt op een fotootje. Bijvoorbeeld een shirt dat ik leuk vind. Dan klik ik erop en dan kun je het shirt aan de voorkant/achterkant/zijkant zien en inzoomen, maar vaak staat er ook een foto bij van een fotomodel wat dan dat shirt aanheeft. En dan zie je nieuwe combinaties waar je zelf niet op zou zijn gekomen - ik althans niet. Dan zie ik ineens dat ze er geen saaie spijkerbroek onder aan heeft, maar een andere soort broek met print; of ze doen er een sjaaltje bij of een vest (of juist niet) of een panty, laarsjes etc. En soms reserveer ik een bepaald budget; (200-300 euro ofzo) en dan ga ik naar mijn favoriete winkel - waarbij het personeel zó overdreven behulpzaam is dat het gewoon lijkt alsof ze op commissie werken ofzo - en dan ga ik een paar uur kleding passen en dingen laten samenstellen die eventueel ook aangevuld kunnen worden met alles wat al in mijn kledingkast hangt/ligt. Dan krijg ik gelijk ook 400 complimentjes per minuut (ook al weet ik dat het onzin is) maar daar ben ik soms echt aan toe. Daar betaal ik dan ook voor, dat is ingecalculeerd. Dat is maar 1 of 2x per jaar hoor; maar god, wat kun je daar soms aan toe zijn ! Complimentjes en nieuwe kleding, aangemeten door wildvreemden die het willen verkopen. Heerlijk!
Doe gewoon zoals ik en zorg dat je ALLE stijlen in je kast hebt. Ik heb zowel spijkerbroeken met stoer colbert of een kaki broek met polo, tot kortere rokjes als rokken tot op de enkel, eenvoudige maar nette zwarte pantalon met blouse als tuniekjes met legging. Ik sta op, kijk naar het weer en naar gelang mijn bui (en natuurlijk naar wat ik die dag moet doen) kleed ik me aan
Misschien naar een iets duurdere winkel gaan en een verkoopster aan te spreken, probleem uit te leggen en vragen of ze wil helpen..!
Allereerst is er natuurlijk niets mis met een spijkerbroek met een leuk shirt. Je hebt spijkerbroeken is allemaal verschillende stijlen. En ook shirts in allemaal verschillende stijlen. Je hoeft van broek en shirt niet meteen naar rok en juwelen te gaan. Je hebt lange shirts, kortere shirts, wijdere shirts, strakke shirts. Boothals, V hals, ronde hals, deep V hals. Strakke mouwen, losse mouwen, half los, kort, lang, 3/4, 2/3 .. kortom. Super veel. Mijn tip is: probeer kleuren te zoeken die goed bij je staan. Een paars shirt kan leuk zijn, maar niet veel mensen kunnen paars goed hebben waardoor het snel 'makkelijk' en 'goedkoop' lijkt. Om classier over te komen kun je aardetinten proberen. Wit, grijs, zwart, beige etc. Bij brunettes vind ik marineblauw/wit vaak mooi staan. 2e tip is: Probeer een truitje in jouw stijl, maar met een andere stof. Je zult zien dat het meteen heel anders valt. Of probeer een kleur die jij vaak draagt, maar dan met een andere stijl. Zwart vest is niet erg. Binnen je comfort zone is er veel te krijgen. Lang, kort, heel kort, heel lang, wijd, strak en ook weer verschillende materialen. Misschien kun je naar de kleinere details kijken. Een zwart vestje met gouden knoopjes? Als het allemaal wat onduidelijk is, dan wil ik best wat fotootjes zoeken met voorbeelden. Let me know
Ik draag graag een wat stoerdere spijkerbroek met een mooie blouse. Niet tuttig, maar wel netjes. Ik draag graag hoge hakken, maar je kan er dan ook prima wat stoerdere laarsjes onder dragen.
Google of pinterest eens op pariasian chic. Deze stijl staat volgens mij niet zo ver van je af en kan je wat inspiratie opdoen voor variatie. Er is ook een boek van: La Parisienne Oja..pas op met advies vragen in een winkel. Mss laat je je dan meeslepen en kom je thuis met (te dure) miskopen.