leuk dacht ik: 3 maanden film1 voor 5,00 per maand. maandelijks opzegbaar, dus proef abbo. kijk ik net op de digitale factuur, is er gewoon 14,95 afschrijven voor afgelopen maand en de komende maand. 20 euro teveel! Gelukkig heb ik de orderbevestiging nog en kan ik morgen gezellig met de ozo goed bereikbare klantenservice gaan bellen om te zien of ik mijn geld terug krijg... zucht.. en mijn hoofd staat er zo niet naar om dit soort stomme dingen te gaan regelen *sorry voor mijn geklaag, maar soms heb je van die dagen dat er net ff iets teveel is*
Wat dat betreft mis ik ziggo niet. Sinds februari overgestapt en van de week een rekening van maart gehad. Weer uren aan de telefoon gehangen om iemand te pakken te krijgen.
Heb je het wel meteen opgezegt dan want na die 3 maanden ging het gewoon over in contract volgens mij. Met dat soort dingen moet je eigenlijk dezelfde dag weer bellen of mailen datje het na die 3 maanden niet meer wilt
Vervelend. Hier nog nooit echt drama gehad.. Ja wel een keer langzaam internet maargoed het blijven apparaten..
bekend verhaal hahaha... had ik ook en ook op de rekening 14,95... het teveel betaalde bedrag krijg je eind deze maand met de rekening terug... hier was nog meer fout gegaan maar na een "leuk" gesprek is alles correct afgehandeld... maar ik ben dan ook niet de makkelijkste aan de tel met dat soort dingen hahaha
Zucht ziggo.... Ik heb al 2 jaar gezeur met die lui! Elke keer doet mn internet het niet en moet ik mijn modem resetten. Heb al 4 nieuwe modems gehad in 1 jaar tijd nu leek het goed te gaan maar sinds gister weer het zelfde probleem!
Jaaaa ben erdoor, moest wel ff wachten maar is geregeld. Zit een fout in fr link van hun site. Die koppelt de actie niet. Krijg volgende maand die 20 euro retour. Wordt verrekent met de volgende factuur. Eerst zien dan geloven, maar vooralsnog netjes opgelost.
Wij ook, we hadden een goede modem totdat alle modems hier vervangen werden. Een en al drama, hebben nu de oude er weer tussen en wachten op een nieuwe wel goed werkende modem.
schei uit over ziggo . Hier werkt onze vaste telefoon niet.. Of het een storing is of dat het weer aan de modem ligt ik weet het niet.. Kan dus niet bellen en niet gebeld worden..Zeer vervelend!
Ik ben om die reden ook bij ziggo weggegaan. Ze betalen je geld uit en na de hand moet je het weer terug betalen. Mijn nekharen beginnen recht overeind staan als ik ziggo hoor. Ben blij dat ik sinds kort ook schotel tv heb is nog goedkoper ook per maand met meer zenders. Nee voor mij geen ziggo meer.
Als ik had gekund was ik allang overgestapt. Ik heb wel zo'n verschrikkelijke hekel aan ziggo. Wij zijn wel 3 jaar bezig geweest om alles hier fatsoenlijk te krijgen, tv, internet en telefoon. En wat me vooral irriteert is dat je elke keer te horen krijgt "nou mevrouw dat zal wel aan u liggen", of als ze dan eindelijk langs komen "ja het kunnen wel 1000 dingen zijn, dus ik weet het ook niet". AAARGH!!