Tsja,ik zou er ook niet blij mee zijn als mijn dochter zich zou bekeren tot de islam dus zou ik het ook niet leuk vinden als mijn kleinkind een Turkse/Marokkaanse/Arabische (weet het niet precies) naam zou krijgen. Ik zie mezelf als NL vrouw gewoon niet lopen met m'n kleinkind Mohammed,Mustafa of Ibrahim in de kinderwagen.. Het is gewoon een gevoel,mijn gevoel..
Graag gedaan. Ik vind dat jullie mooie namen voor jullie zoontje hebben bedacht. En idd, Ayla is ook Turks, maar dat is eigenlijk meer toeval. Al jaren had ik die naam in mijn hoofd als meisjesnaam en later hoorde ik pas dat het ook een Turkse naam is. Overigens is het ook Hebreeuws voor eikenboom en dat slaat dan weer op mijn achternaam. Ook iets waar ik per toeval achter kwam, maar wel leuk! Terug on-topic: Ik hoop dat je vader snel gaat inzien dat het echt verre van leuk is hoe hij zich op dit moment opstelt. Succes ermee. KUS
Potverdrie, wat een kl*te situatie. Je wilt gewoon dat iedereen blij is met het kindje wat je krijgt en niet dat er gezeur komt over de naam die het krijgt. Een naam is zoiets persoonlijks, vraag je vader eens hoe hij het gevonden had als zijn vader had gezegd dat hij (jouw naam) lelijk vond toen je nog niet geboren was. Het kan zijn dat hij teleurgesteld is maar ik vindt dat je zoiets maar lekker voor jezelf moet houden, het is jullie kindje en jullie moeten het de naam geven die jullie willen! Er is door moeder natuur al genoeg besloten over jullie kindje en nu is het jullie beurt! Je moet er toch niet aan denken om je kindje "Seyan Klaas" te noemen (omdat pa dat graag wil) en dan je hele leven spijt te hebben?! Misschien is het een idee om je vader een kaartje/brief te sturen waarin je vertelt dat hij je gekwetst heeft met de opmerking: "lelijke naam" en daar al je gevoelens in kwijt te kunnen. Jullie kindje heeft straks toch ook een Turks uiterlijk, "Klaas-Jan" is dan toch ook geen gehoor?! Laat je niet gek maken hoor lieverd, het blijft jullie beslissing en daar moet pa zich maar in schikken! Dikke kus
Dat als je partner trouwt met een buitenlander deze kans erin zit is natuurlijk reëel heh. Het is natuurlijk een heel moeilijk onderwerp. Maar mijn kan zich ook voor zijn hoofd gestoten voelen, hierheen voor mij gekomen en dan iedereen om ons heen wat maar commentaar geeft op zijn naam, of namen wat in gedachten waren. Het is niet makkelijk als je hier alleen zit tussen fam die pvv stemmers zijn! Het maakt trouwens ook niet uit, iedere ouder vind het niet leuk als zijn/ haar kind een lelijke naam heeft volgens de ouders. :x Mermaid was als grapje bedoelt Maar vind het een prachtige naam. Loutje lieverd dank je wel je bent een schat!
Jeetje wat balen meid! Ik vind het mooie namen voor jullie mannetje en vind dat het jullie keus is en blijft! Wel kan ik me heel goed voorstellen dat het voor jullie moeilijk is als je vader zo reageerd. Hopelijk draait hij bij als hij zijn kleinzoon is zijn armen heeft! XXX Liefs
Lieverd echt kl*te. Wat is nu de reden waarom ze boos zijn als ik vragen mag? Hopelijk kunnen jullie het oplossen door erover te praten en te luisteren. Dikke knuf
Bah wat naar. Mijn moeder deed dat ook. Nu vind ze mijn dochter een prachtige naam hebben. Het trekt wel bij. Maar het is zeker niet fijn voor jou dat hij zo doet.
Jeetje wat een nare situatie, daar zit je al helemaal niet op te wachten! Ik vind het ook onvoorstelbaar dat ouders zo kunnen reageren en al vinden ze de namen niet mooi, een naam went vanzelf. En vernoemen vind ik ook wat ´ouderwets´, ik hoor het in mijn omgeving vrij weinig. Dikke knuffel!
Pluis bedoelde eigenlijk dat ze wel een beetje verwacht hadden op een gegeven moment van het bekeren Over de namen de 2e naam word niet bij de roepnaam geroepen zal ik maar zeggen. En we pakken al een wat modernere naam ,want zijn ook niet veel turken die zo heten We hebben onderhand gesproken en in het begin was het wel wat verhit, maar ze hadden wel door dat het onze beslissing is. En ook als ze teleurgesteld zijn het toch onze beslissing blijft. En aan de roepnaam wennen ze dan hopelijk.
Oke,dat bedoelde je. Tsja, (ik spreek nu even voor mezelf) mijn ouders zouden echt zwaar geschokt zijn als ik met een moslim thuis kwam..laat staan dat ik me zou bekeren. Het huis zou echt te klein zijn.. Ik ben gewoon niet de juiste persoon om het hier over te hebben,daarvoor heb ik een té uitgesproken mening. Het is beter dat ik jou gewoon succes wens en ik hoop voor je dat de onenigheid met je vader en moeder snel bijgelegd is en dat jullie met z'n allen kunnen genieten van Seyhan.
Het is wel een moeilijk onderwerp maar ik spreek nu alleen voor mezelf als een russische met een NL/FR man... Wij hebben bewust naar een naam gezocht en een naam gekozen die in alle drie landen/talen bekend is en goed uit te spreken is en wij hebben wel degelijk rekening gehouden met mijn russische en zijn franse familie wat ik persoonlijk niet meer dan logisch vind.
ik snap eerlijk gezegd niet waar ze zich druk om maken, het is maar een naam! Je mag best eerlijk zeggen dat het je smaak niet is, maar om jullie naam zo de grond in te boren vind ik wel n beetje lullig.. en ze mogen blij zijn dat jouw man hier is en jij niet daar. Ik vind Emre wel meer Hollands klinken trouwens, daar twijfelden jullie toch n beetje tussen? misschien dat ze die wel heel leuk vinden? maar ik vind gewoon doen wat jullie willen. Ik weet ook niet hoe mijn ouders zouden reageren op deze situatie.. denk dat zij ook liever voor hun kleinkind een hollandse naam hadden. Maar ze zouden vast ook begrijpen (hoop iK) dat als mn man uit een ander land kwam we misschien wel zo'n naam zouden willen.. Succes he! ben benieuwd of alles weer helemaal goed komt en je toch vast wat meer kunt genieten dan nu, want je zult toch wel zitten te piekeren..
Het verhaal over de naam heeft gewoon twee kanten. Van jouw kant snap ik heel goed dat je het pijnlijk vindt om te horen dat ze de naam van je zoontje lelijk vinden. Het is toch iets dat je met zorg uitkiest... De reactie van je vader praat ik zeker niet goed, maar ik snap best dat hij het moeilijk vindt om een kleinzoon te krijgen met alleen maar Turkse namen.' Als je bijvoorbeeld 1 Turkse naam en 1 Nederlandse naam had uitgekozen had het misschien al heel anders voor hem geweest. Misschien heeft hij het tocn nog niet helemaal 'verwerkt' dat je een bekeerde moslim bent geworden en voelt dit voor hem weer als een nieuw punt waar hij mee geconfronteerd wordt. Ik heb werkelijk helemaal niets tegen Turkse mensen (of andere nationaliteiten) maar ik vind Turkse namen ook echt vreselijk maar dat komt omdat ik het helemaal niet gewend ben. Vaak spreek ik het verkeerd uit of ik snap de betekenis niet....
Balen voor je dat het zo loopt, helemaal nog voor de kleine er is. Aan de andere kant hebben ze de tijd om aan jullie beslissing te wennen. Bij ons hadden mijn schoonouders commentaar omdat de naam Ayşegül niet modern was en niet met een D (Deniz) begon, de namen moeten immers bij elkaar passen vonden zij. Dus direkt na de geboorte een hele heisa geweest, maar we hebben zoiets van het is ons kind dus wij bepalen de naam! Helaas zul je nog wel regelmatig met conflicten te maken krijgen, door het cultuurverschil ontkom je er vaak niet aan. Mijn familie daarintegen vonden het geen probleem dat het geen roepnaam was die wat Nederlandser of meer westers was. We hebben de meiden overigens wel een westerse 2de naam. Veel succes nog.
Ik heb niet alles gelezen.. wel begrijp ik dat er meer aan de hand is dan alleen de naam. Ik denk dat jou vader enorm angstig is. Jullie hebben al een periode geen contact gehad en hij heeft er blijkbaar niet van geleerd dat hij met dit gedrag het averechtse bereikt. Helaas heb je er zo weinig aan. Hij heeft al aangegeven dat het kindje turkse namen krijgt dat ze daar moeite mee hebben dat jij bekeerd ben zullen ze ook wel moeite mee hebben. maar ik vermoed dat zijn angsten nog veel dieper zitten. Zijn dochter kwijtraken en dan met het beeld wat denk toch in deze westerse wereld heerst over de islam. (niet aanvallend bedoeld.. maar ook in andere situaties kan je het het zwartst inzien ook al komt dat niet uit) Ik denk dat daar eigenlijk het knelpunt zit. sterkte meis
wat vervelend van je pa om zich zo te uiten... meis, jullie hebben die keuze gemaakt, voor jullie voelt het goed, dus volg je gevoel....
Cherie snap precies wat je bedoelt hoor en begrijp het ook absoluut niet verkeerd. Nu moet ik er wel bij zeggen dat ik na 4 jaar bekeerd ben en dat daarvoor ook altijd woorden waren. Dat we niet deden zoals zij wilden enz. Ik hoop dat het iig goed zal gaan. Wel lief mijn moeder belde net, om te vragen hoe het nu met me was En zei me we moeten eraan wennen aan de naam, maar het is zeker een mooie naam. Als hij er is zullen we hem niet met een andere naam kunnen bedenken