Ik denk sowieso dat het een dringend advies is net zoals de PO raad zegt. Waar je iets verplicht moet je namelijk gaan handhaven en dat doen ze echt niet bij kinderen in school. En terecht.
Je hebt het stukje gelezen toch wat ik gepost heb, dat komt van de site van de rijksoverheid speciaal voor mensen die het duidelijk uitgelegd willen hebben. Nou dat lijkt me duidelijk genoeg.
Deze link ook rechtstreek van de rijksoverheid in eenvoudige taal, misschien maakt dat het makkelijker https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-covid-19/vraag-en-antwoord/persconferentie-26-november-2021-in-eenvoudige-taal
Nou, speciaal voor jou dan ook even, hopelijk is het zo duidelijk voor je waar ze verplicht zijn https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-covid-19/mondkapjes/mondkapje-verplicht
Dat zegt de school bij ons ook. Ze hebben nu dus aangegeven dat ze het graag zien, maar niet kunnen verplichten. Kinderen worden in ieder geval niet geweigerd wanneer ze geen mondkapje dragen.
Er staat toch duidelijk boven deze pagina dat de informatie nog aangepast kan worden nav de persconferentie?
Vanaf groep 6 verplicht dat was toch duidelijk tijdens de persconferentie? Scholen kunnen daar niet hun eigen draai aan geven dat zou wat zijn…
Dat klopt inderdaad! Arie Slob moet toch nog in gesprek om alles rond te maken? Tot die tijd is het dus iig dit advies.
Nee, daar heeft Rutte niks over gezegd. Het was; denk aan looproutes, mondkapjes vanaf groep 6, enz. Arie Slob zou daarover in gesprek gaan.
Alles wat jij noemt. Dit valt allemaal onder de noemer kindermishandeling. Dat kan zowel verbaal als non-verbaal zijn. Maar, en die vergeten mensen vaak, ook je kind onttrekken van zorg die nodig is. Dat kan heel ‘simpel’ het weigeren van een bloedtransfusie zijn, maar er gaan dus ook alarmbellen af bij bijvoorbeeld leraren als ouders enorm gaan lopen rellen over de maatregelen mbt Corona. En nou zal er heus niet zo snel een zorgmelding gedaan worden bij Veilig Thuis omdat ouders vol in de aanval gaan omdat kinderen vanaf een bepaalde leeftijd een mondkapje op moeten op school in de gangen en daardoor hun kind thuishouden, maar als het een opeenstapeling is van meer dingen en er is al hulpverlening betrokken ga je zaken optellen. Onder huiselijk geweld zien we ook steeds vaker het ‘brainwashen’ van kinderen en nog een belangrijke: parentificatie. Dat kan zowel in vechtscheidingen ontstaan maar ook als het kind klem zit tussen ouders/school/hulp/familie/etc.
Toen ik hoorde over mondkapjes op school dacht ik echt: doe normaal! Kinderen met mondkapjes op, wat werkelijk niets zal helpen!? Pfffff… Toen ik het m’n dochter vertelde zei ze: oké. Dus fijn. Prima. Zadel haar niet op met mijn gedachtes er over.
Je bestrijdt de informatie uit de andere link met als argument dat er andere info staat op jouw link. En dat klopt niet, want bij jouw link staat dat er nog een update komt. Dan kun je nu daar je eigen verhaal van breien, maar de feitelijke info van de Rijksoverheid over de nieuwe maatregelen is die link van @siriel.