Ik ben nu bijna 29 weken zwanger. Een paar weken geleden wist ik zeker het hoofjde te voelen, net onder mn nagel. Een echo bij 24 weken bevestigde dit. Maar nu voel ik dat niet meer. Het getrappel is ook niet uitgesproken boven of onderin mn buik. Ik weet dat mijn kindje, hoe het ook ligt, nog best kan draaien, maar vraag me af of iemand tips heeft om zelf te voelen hoe het ligt. Moet eerlijk zeggen dat een achterliggende angst wel is dat het straks in stuit indaalt. (kun je het indalen ook voelen?) En hiermee een normale bevalling misschien wel onmogelijk wordt. Wie kan er iets zinnigs over zeggen?
Mijn dochter trappelt altijd aan de rechterkant en dus ligt het hoofdje links. Voordat ik haar voelde trappelen kon ik wel al haar hoofdje voelen. Het is een soort harde uitstulping in mijn buik. Ik voel het hoofdje alleen goed als ik op mijn rug lig hoor. Ik zou gewoon eens goed voelen als ik jou was. Net zoals de gynaecoloog of vk ook doet. Voel je haar niet trappelen dan?
Ik ben nu ook ruim 29 weken en gisteravond hebben mijn vriend en ik ook euhm verloskundige gespeelt haha. We voelden wel bobbels, maar wat wat was bleef onduidelijk. Vandaag naar de echte vk en die hielp ons met een juiste manier van voelen. We weten nu hoe ze ligt. Drie dagen geleden is ze trouwens uit stuit gedraaid, had dezelfde angst als jij na 10 weken in stuit. Volgens vk is het met deze termijn nog moeilijk om het zelf te voelen, maar met een paar weken zal het een stuk duidelijker zijn. Vraag je vk om samen te voelen volgende keer.
Ik kan heel goed voelen hoe ze ligt, beter dan de vk trouwens... ik heb ook een dunne buikwand, dat maakt het ook makkelijker (en ik heb met een 5e natuurlijk ook wat ervaring) ik voel gewoon aan mijn buik, beetje drukken, idd net zoals de vk het doet. Meestal weet je wel waar de voetjes zitten, dat is waar je van die puntige schopjes voelt. Maar soms liggen ze met hun ruggetje naar jouw rug en dan is het voelen moeilijker. zeker nu nog omdat ze nog veel ruimte hebben om alle kanten op te draaien. Wil je het goed voelen dan op je rug gaan liggen. Je kan de baby geen pijn doen oid door gewoon te voelen.
Ik vind het soms wel moeilijk om erachter te komen wel hoofdje bij gyn die twijfelt soms of het lichaam wel bij dat hoofdje hoort of toch bij een andere. Maar ik probeer wel steeds te voelen waar de een en waar de ander ligt. Ik durf alleen neit hard te duwen want dan ben ik bang dat ik precies op het hoofdje druk. Ik durf eigenlijk zelfs niet op die kant van mijn zij te liggen snachts omdat het hoofdje heel erg in mijn zij ligt.
Bedankt voor alle reactie. Vandaag bij de vk geweest en zij kon me ook niet met zekerheid zeggen hoe het ligt! Ik schijn erg naar binnen te dragen en onze beeb was nog net te klein om het goed te voelen. Heb wel goed opgelet wat ze deed, dus ik wil het binnenkort toch ook weer eens zelf proberen.
Hey Merah, Ik kon er ook niet achterkomen hoe hij lag. Omdat de schopjes idd in midden van buik waren en niet duidelijk beneden of boven. Maar gisteren echo gehad bij gyn en hij ligt met hoofd beneden, billen boven en dan komen de beentjes/voetjes idd een beetje rond navelhoogte uit. Dus wel logisch eigenlijk om schopjes niet uitgesproken boven of onder te voelen. Baby ligt immers niet kaarsrecht in buik Maar baby's kunnen rond deze termijn nog alle kanten op draaien Al wordt het vanaf de 31 weken volgens mij wat lastiger ivm ruimte...
Ik kan het wel voelen. Bij mijn eerste zwangerschap voelde ik het super duidelijk waar de rug lag. Nu ben ik niet helemaal zeker (36 weken). Vanmiddag liggingsecho, dus dan hoor ik het allemaal wel. Weet wel zeker dat het hoofdje omlaag ligt. Dat kun je namelijk voelen aan het hikken. Als het hikken vooral onder in je buik te voelen is, zal daar het hoofdje liggen. Verder zijn de voeten voornamelijk 's avonds wel heel duidelijk aanwezig.
Dit ben ik niet helemaal met je eens. Bij mij ligt beeb al die tijd al met z'n koppie beneden en ik voel het hikken juist alleen maar bovenin m'n buik. Bij mn zoon ook alleen maar bovenin gevoeld. Het zal dus gewoon per persoon verschillen en ook te maken hebben met de ligging van de placenta, maar zeker geen vast gegeven zijn. Ik voel beeb ook duidelijk liggen, onderaan is een bolling van z'n koppie te voelen, z'n rug steekt meestal wel langs links of rechts uit en dan is daarlangs de bolling van z'n billen te voelen. En als ik daar langs duw, krijg ik aan de andere kant een flinke trap
Ik ben het ook niet eens over het hikverhaal. Ik voel het hikken aan de zijkant. Logisch, want daarlangs loopt zijn rug/ribbenkast en die beweegt als ie hikt, niet zijn hoofd
ons meisje lag al 27 weken met hoofdje naar beneden... voel haar getrappel in mijn zij... soms links soms rechts.. vk zegt dat het voetjes zijn.. ik denk wel vaak haar ruggetje of billetjes te voelen.. die beweegt soms van de linker naar de rechterkant van mijn navel..