Amen! Melk en vleeswaren gooi ik weg als het op de dag is! En inderdaad ook producten die lang buiten de koelkast gestaan hebben gooi ik weg. Een bruine banaan, moet er niet aan denken! Een slappe komkommer, jakkes! Appels met van die bruine zachte plekken, ieuw! Echt enorm slecht dat ik het weg doe, in mijn achterhoofd houd ik heus wel dat de arme landen een moord zouden doen hiervoor! Mijn ouders hebben van de voedselbank moeten leven na dat mijn vader werkeloos werd vanwege economische redenen. Erg mooi dat zoiets bestaat maar ze kregen werkelijk alles wat ver over de datum was tot aan het beschimmelde aan toe!
het lijkt nu net of ik dagelijks een pak melk weg gooi of vlees etc etc dat is dus niet het geval en ik koop altijd heel slim in vries veel in. maar goh zeg ben een mens en die maakt nog wel eens een fout.. sorry hoor... maar gelukkig zijn er mensen zoals jij die alles dan weer perfect maken
Maar waarom zou je melk en vleeswaren weggooien terwijl het dus nog niet eens over de datum is Suzetje? Die 'Amen' begrijp ik ook niet helemaal in deze context.
Ik pak ook altijd dingen achter uit het schap. OT: Ik gooi alles wat over datum is direct weg. De gedachte dat het over datum is is al genoeg haha. Ben veel te bang met dat soort dingen.
Een dier is niet voor niets gedood. Voor dat ene stukje vlees is hij echt niet geslacht! Dieren zijn voor ons gemaakt om te eten, dieren eten anderen om te eten om te overleven etc... Als ik naar NG kijk dan vind ik het veel zieliger als een leeuw een zebra of buffel dood dan hoe de dieren hier geslacht worden. Hier komt het weinig voor maar ik schroom niet om het eten weg te gooien wat op de dag is en laat staan over datum is!
NoukjeTygo Ik pak ook altijd alles van achteren! Van schoonzus en schoonmoeder die in de super hebben gewerkt weet ik de praktijken met vers wat over de datum is en alsnog vers gemaakt wordt: Schimmels smorgens van de kaas raspen en als verse kaas verkopen Een nieuwe sticker met nieuwe houdbaarheidsdatum over vleeswaren e.d. Nee nee, hier alles van achteren!
Wat een flauwkulbericht is dit zeg. In de natuur gaat zo'n zebra helemaal op hoor overigens! Wat wij doen wat betreft voedsel heeft echt compleet niks meer met de natuur te maken.
Sinds de afl van keuringsdienst van waarde gooi ik minder snel weg Melkproducten gaan bij mij nog steeds weg 3 dgn na openen, eieren ook gewoon tot de datum Voor mij en m'n kids dan, man gebruikt z'n neus of ogen ervoor.. Moet hij weten Dingen als filet of rosbief gaan ook na max 2 dgn gewoon weg
Omdat mijn ervaring is dat het meestal niet meer smaakt en ruikt! Sindsdien heb ik er zo'n aversie tegen dat het direct de vuilnisemmer in gaat. Melk en vleeswaren bederven sneller dan andere producten. Ik heb nog niet zo lang geleden een kop warme anijsmelk voor mijzelf gemaakt. De melk was nog 2 dagen houdbaar volgens de verpakking, de anijsnblokjes waren nog zeker een jaar goed en het was zooooo zuur en vies. Het gaf een smaak alsof je net zelf had overgegeven alleen dan nog zuurder! Grijze en zuur ruikende speklappen op de dag en dan alsnog opbakken omdat het nog goed moet zijn. Je had mijn keuken eens moeten ruiken! Ik ben zo geworden door mijn ervaringen met de voedselbank en producten die tot de dag goed zijn. Vroeger was ik echt niet zo hoor, maar als ik bij mijn grootmoeder kom, mijn ouders e.d. dan kijk ik overal op de verpakking of het nog houdbaar is. Dit mede omdat mijn ouders wederom terug bij de voedselbank zitten en ik de sinaasappelsap niet vertrouw nadat er vorige keer de bodem van het pak bezaaid was met een 1 cm dik plakaat schimmel! Ik had het niet eens geproefd de glazen ervoor maar toen het pak nog vol leek en er niets uit kwam heb ik hem open gemaak (hoe bedoel je panisch).
Ja maar dat kan toch altijd weleens gebeuren, heb ik ook echt wel een aantal keer meegemaakt dat melk gewoon al eerder niet goed was.. Betekend toch niet dat je het dan altijd maar eerder moet weggooien?
Maar goed, ieder z'n ding.. Wanneer men echt zo panisch is moet je het vooral weggooien. Overigs vind ik het best wel respectloos om in termen te praten als 'ik flikker het meteen weg' of 'ik mieter het weg'.. 'smijt het meteen in de container' wanneer het over eten gaat.
nou blijkbaar niet.. want waar zeg ik dat ik dagelijks eten weg gooi?? ik zeg alleen dat als het op de datum is ik het weg gooi hoevaak dat gebeurt zie ik nergens staan hoor??? of heb ik een nieuwe bril nodig??
Jij zou dat niet weg gooien, Ik wel! Ik ben er gewoon echt panisch voor! Om deze redenen doen wij geen weekboodschappen maar dagboodschappen. Dit omdat ik het heus wel zonde vind om alles weg te gooien, zowel voor dier, milieu en portemonnaie. En daarom let ik extra goed op de houdbaarheidsdatum en pak ik alles van achter uit de schappen. Maar mocht het me overkomen gooi ik het wel echt klakkeloos weg.
Hier ligt het eraan. Inderdaad, pasta of suiker of ... daar kijk ik niet eens naar de datum. Met de rest doe ik de zintuigentest, behalve salades (bv. vleessalade, filet americain). Dat vertrouw ik niet. Gelukkig eet mn man het dan meestal alsnog op, of het gaat naar de hond/kippen. Enkel beschimmelde dingen gaan de kliko in. Niet dat dit vaak gebeurd, ik probeer steeds slim in te kopen/in te vriezen. Heb het van de week nog gehad, lekker bbqworsten en een saté gekocht om te bakken. Belde mn schoonmoeder: 'kom lekker langs en hier eten...' Om een lang verhaal kort te maken: ik ben dat vlees totaal vergeten en gisteren (na 3 dagen) vond ik dat pakje weer in mn koelkast. Heb het gewoon gebakken en opgegeten, smaakte nog prima. Voor de kids wel even een worstje uit de vriezer gehaald. Maar voor onszelf ging dat nog prima.
ik kijk, ruik en proef. alleen bij vlees neem ik geen risico maar voor de rest. Zonde van al dat goede eten wat in de prullenbak verdwijnt