Mijn dochter was gek van zuivel... Daarom bood ik bij het eten juist water, thee of verse sinaasappelsap aan. Maar sinds een half jaar drinkt ze geen thee en geen melk meer. Kaas wil ze ook niet meer en yoghurt maar afentoe. Dus ineens moet ik mijn best doen om er melk in te krijgen. Alle gezonde melkalternatieven (soya, amandel) worden niet gewaardeerd. Chocomel en fristi weiger ik te geven bij het eten. Dat krijgt ze als we op een terrasje zitten afentoe (maar meestal appelsap). Voor het slapengaan drinkt ze wel melk, uit een fles. Na het middagslaapje krijgt ze dunne diksap of dunne limonade. Misschien dat ik op dat moment eens chocomel zal geven ter afwisseling. We maken ook geregeld zelf geperste sappen, soms smoothies met wat roomijs en melk erbij. Dat drinkt ze wel heel graag. Ze is slank, daarom krijgt ze geregeld een ijsje oid. Maar al met al komt er eigenlijk minder zuivel binnen dan ik zou willen.
Water of melk en dan kiest hij vaak water. Andere keuzes zijn er hier niet. 'S middags naar school wel een pakje wicky. En bij de lunch krijgen ze daar melk.
Melk of water. Bijna altijd melk en dan sinds baby nog steeds warme melk. Koud vind hij er niks aan. Kamertemperatuur vind hij ook oké maar warm vind hij het lekkerste.
De gewone Optimel variant met zoetstoffen krijgen ze hier ook niet. In Optimel Puur zitten geen zoetstoffen en toegevoegde suikers. Is ook mild van smaak.
Dochter altijd halfvolle melk, vindt ze heerlijk. Zoonlief wil graag yoki, maar moet dan eerst een beker melk leegdrinken.
Melk is niet nodig als je kind afdoende groene groenten eet of gewoon zo nu en dan een schaaltje yoghurt/kwark eet of een plakje kaas. Hier thuis alleen borstvoeding, water en thee. Hij is er dol op. Als we ergens zijn, dan mag hij wel eens appelsap of ranja, maar meer niet. Fristi gaat hij hier zeker niet krijgen, zoveel toevoegingen vind ik nog niet nodig.
Alles wat er in huis is behalve geen alcohol natuurlijk. Gewoon limonade melk thee chocomelk ik haal een twee pakken per week en yogi.
Met heel veel aroma, anders smaakt het nergens naar. Maak zelf maar eens een liter fruitmelk met 4% appel en 1% perzik of bosvruchten. De zoetige fruitsmaak die je proeft, komt van het aroma.
ene keer sochtends melk en smiddags thee, andere dag 2 x melk, andere dag sochtends thee, smiddags melk. Ze krijgt er geen limonade of water bij, dat krijgt ze tussendoor
Melk. Als er opeens geen melk is, dan thee, water of aangelengd diksap. Maar ze weer dat dit een uitzondering is. Ik zou thee geven en zelf meedoen, als je dochter geen melk lust.
Hier thee of melk. Nu wel sinds kort soms dun aangelengde aanleng bij ontbijt op maandag. Ze gaat dan naar het Kdv maar ze heeft s'ochtend poeders voor de ontlasting. Ze wil dit soms niet drinken en dan krijgt ze het bij het fruit of s'middags nogmaals aangeboden. Op maandag wil ik ze er bij de opvang niet mee lastig vallen. Dus kies ik ik ervoor als ze in diksap de poeder wel drink dat de poeder binnen krijgen belangrijker is dan de gezonde keuze op dat moment.
's Ochtends bekertje melk bij het ontbijt. Bij de lunch melk, water of thee. En tussendoor van die aanmaak van Roosvicee of water.
Water of appelsap. Melk houdt ze helemaal niet van. Ik heb het een tijd wel aangeboden bij het ontbijt, omdat melk nou eenmaal moet he? Maar goed, dat melk zo gezond is, is natuurlijk ook een beetje achterhaald. Nu we met de zindelijkheidstraining bezig zijn, bied ik iets aan waarvan ik zeker weet dat ze het goed drinkt. Er moeten wel goede plasjes komen Water of appelsap dus.
Hier een mixje, ongeveer 4/5 deel bio volle melk, met 1/5 deel optimel puur. Verder zeer dun aangelengde diksap en water. Al moet ik eerlijk zeggen dat ze niet veel puur water drinkt.