Die heb ik eerlijk gezegd nog nooit geproefd. Volgende keer als we er zijn zal ik ze eens meenemen. We komen er niet vaak en dan blijft zo'n kroket toch wel speciaal. Bedankt voor de tip
Een vegetarische loempia met lekker veel taugé van de Chinees. We eten het bijna nooit, maar zó lekker! De hachee van mijn oma, ik hoef het maar te vragen en ze maakt het.
- Carpaccio. Eten we vaker tussen de middag als lunch. - Hard broodje met uitgebakken ontbijtspek en een gebakken ei. - Hachee. - Cote de Boeuff met pepersaus bij de Buffalo Grill of een ander goed stuk rundvlees. - Boerenkool met spekjes. - Friet met zuurvlees. - Zelfgemaakte kippensoep.
-Wortelstamp gemaakt door mijn moeder met maggi en het liefst met hachee. -Beyti (Turks gerecht als op de foto).
Oh ik bedenk me er nog 1. Mosselen zoals ze het in italie maken met een rood pittig sausje. En dan met een beetje geroosterd stokbroodje nog smeren door de saus als de mosselen op zijn. Heb al tich recepten geprobeerd maar niets komt tot nu toe maar in de buurt en de mosselen krijgen thuis ook niet die bite zoals ze daar hebben. Nu ik eraan denk ruik ik ze gewoon in gedachten
Waarom vind je kalkoen lekkerder dan kip? Ik hoor dat vaker. Als ik kalkoen eet mag je me meteen naar het ziekenhuis brengen want zware allergie maar was benieuwd.
Heel veel California sushi met een fles cola ernaast en non stop vreten. Vervolgens een cheesecake met cappuchino toe oh man dan kan mn dag echt niet meer stuk. Liefst ook alles vreten in een heerlijk verschoond bed terwijl ik net heb gedoucht. Ultieme toppunt van genieten voor mij.
Daar was ik ook wel benieuwd naar, ik vind het juist veel minder lekker. Niet lusten is een groot woord, maar zal het nooit bewust kopen ofzo.
Hahaha nee dat lust ik eigenlijk niet eens. Tijdens het maken van dit account zat er een liedje in mijn hoofd over marsepein en zo kwam ik op de Nick haha.
Brood, maar dan bij voorkeur vers van een franse bakker. Heel stokbrood is zo weg bij mij, dat blijf je eten, ook gewoon droog. Jachtschotel van mn moeder. Was vroeger een recept voor "restverwerking" maar zo gruwelijk lekker. Goulash van mn moeder.
Gaat om de gesneden vleeswaren. Enige kalkoen die ik eet, vind het om zelf te bakken altijd erg droog.
Krijg trek van dit topic & het is nog zo vroeg! - Sushi zalm met roomkaas - Bife de Lomo (gauchos restaurant) Jammer dat ik dit nu niet mag Dan maar gegrilde courgette met olie, zout en peper! Mmmmmmmm.
Sorry voor de late reactie! Receptje hier voor de gehaktballen met mozzarella! Voor 3 a 4 personen 500gr gehakt 1 ei 1 tl gedroogde oregano 1 tl gedroogde basilicum 1 tl Italiaanse kruiden Beetje zout en peper. Alles bij elkaar gooien en lekker kneden Mozarella snijden in vierkantjes van ongveer 2 cm en pak wat gehakt stop hier de mozarella in en vorm een bal. Ik draai wat kleinere ballentjes maar je mag natuurlijk zo groot en zoveel of weinig maken als je wilt! Bak ze aan in de pan dat ze een korstje krijgen maar nog niet helemaal gaar. Haal ze er uit en leg ze in een ovenschaal Voor de tomatensaus. 1 kleine ui 2 teentjes knoflook 2 tl gedroogde oregano 2 tl gedroogde basilicum 1 blik 400 gr tomatenblokjes Zout en peper Snij de ui en knoflook fruit. Voeg de kruiden toe en daarna de tomatenblokjes breng aan de kook Je kan zelf even proeven of je nog wat mist qua kruiden. Dan als de saus wat ingedikt is doe je deze bij de gehakt ballen in de oven schaal. En verdeel hier nog wat kaas overheen wat je lekker vind. Oven op 200gradenn ongeveer 15 a 20 min in de oven. En qua pasta kan je alles doen Ik zelf doe courgette pasta Voor de mensen die graag opletten Per persoon Kcal 491 Koolydraten 12g Proteïnen 42g Vet 30 g
Broodje gehaktbal met veel saté saus. Patat saté mayo en uit en kroket. Groete en erwtensoep. Macaroni schotel ham kaas.