Voorgerecht: Carpacio van gerookte kip met sla en een lekkere dressing en pijnboompitjes Hoofdgerecht: Varkenhaas in katenspek met champignonsaus, arrdappeltjes en sla Na gerecht: Chocolade ijs
Bladerdeegflapjes met gekruid geruld gehakt en zometeen ga ik lekker zelfgemaakt kaas uienbrood eten, jammie
Vandaag was het Heilige Avond en aten wij: Verse heldere soep met balletjes vooraf Aardappelen, bloemkool, salade en het Limburgse "Knien in ut zoer" (konijn in het zuur) en als toetje iets met vanilleyoghurt, slagroom, saus en mandarijntjes. Het was heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerlijk
Vanavond een buffetje bij m'n ouders met: Kipsate Varkenhaas met champignonroomsaus koude schotel rijst stokbrood
Wij gaan, hoe orgineel, gourmetten bij mijn ouders, en voor morgen ook maar, gaan wij, hoe orgineel, gourmetten bij mijn schoonouders.
Carpaccio Biefstukje met champignons, haricot vers met spek (uit de oven), aardappeltjes Lekker chocolade toetje (zo'n kersttoetje van de AH)
Aperitief ( drankje en klein hapje) Patat met ei ( favoriet in onze familie) Salade stoofperen Rollade Hangop Irish coffee ( die van de AH, )
* Garnalencocktail * Brick (tunesisch) * Rosbief * Varkensrollade * Gebakken aardappels * Erwtjes/worteltjes/mais * Flensjes toe En ik hoef helemaal niks te doen. Vriendlief en schoonmoeder doen alles