Maar wat maakt het jou nou uit dat ze de hond er eng uit vinden zien? Iemand die vogelspinnen houdt vind die spinnen geweldig en mooi. Terwijl ik ze er idd eng uit vind zien en zo'n spin niet bij mij in de buurt hoeft te komen. Kortom jij kan niet bepalen wat voor een ander eng is.
Ik ben ook altijd voorzichtig met honden die ik niet ken, vooral als m'n zoontje erbij is. Doordat hij thuis met honden opgroeit denkt hij dat alle honden lief en leuk zijn en dat is gewoon niet zo. Dus ben ik hem echt aan het leren dat hij nooit zomaar een hond mag aaien en altijd eerst moet vragen aan het baasje of het mag. Ik kan me sowieso goed indenken dat een hond voor een kind heel eng is. Moet je eens voorstellen dat je als ukkie in een kinderwagen zit en er komt een joekel van een hond op je af... Best spannend denk ik.
Wat een schitterende hond! Ach, troost je, er lopen zelfs mensen om als ik met mijn labrador aan kom lopen. En dan mensen die hun kleine hondje optillen als we eraan komen, dát is ook echt irritant. Dan zeggen ze er vaak bij: "ja, hij is erg bang" en volgens mij is die hond niet bang maar de baas zelf. Bovendien maak je zo van je hond een onaangename hond. Er zijn ook mensen die willen dat ik mijn hond aanlijn in een losloopgebied, ga daar dan niet lopen, denk ik dan. Nou, dat waren even de hondenergenissen En om even op je onderwerp terug te komen: ik zou niet omlopen, ik zou hopen dat onze honden even lekker samen kunnen spelen!
Wij hebben ook een Amerikaanse stafford niet echt last van dat mensen om lopen maar veel mensen die hier lopen kennen haar als pup en weten dat ze niks doet ze speelt met de andere honden ook. Dus geen last van een ach je moet zo denken hun lopen om dus doen die moeite hoef jij het niet te doen.
Ik ben ook altijd voorzichtig met honden die ik niet ken, vooral als m'n zoontje erbij is. Doordat hij thuis met honden opgroeit denkt hij dat alle honden lief en leuk zijn en dat is gewoon niet zo. Dus ben ik hem echt aan het leren dat hij nooit zomaar een hond mag aaien en altijd eerst moet vragen aan het baasje of het mag. Ik kan me sowieso goed indenken dat een hond voor een kind heel eng is. Moet je eens voorstellen dat je als ukkie in een kinderwagen zit en er komt een joekel van een hond op je af... Best spannend denk ik.
Sja omdat veel van dat ras gewoon lelijk kunnen uitvallen, ik ken meer niet opgevoede als wel opgevoede honden en dan niet eens allemaal amstaffs. Mijn broer heeft er 1 dat is zo n schatje terwijl je hier in de buurt er een 4 tal heb die niet echt aardig zijn tegen andere honden. Zo is er eentje aangevallen door een staff maar ook een ander door 2 bordeauxdogs en aantal maanden terug een hond doodgebeten en 2 andere verwond door een kangal. Meid laat die mensen maar, als jij maar weet hoe het zit. Ik heb 2 engelse cockers en ja ik laat ze niet met de staffs hier uit de buurt omgaan omdat die worden opgevoed (tussen aanhalingstekens) door van die stoere gappies. Dat zijn ook de gasten die dit ras en de andere een slechte naam geven. Mijn moeder heeft nu een amstaff pupje sinds een aantal weekjes, zo n schattig ding. Die van jouw is trouwens ook echt een mooi beestje
Ik snap het wel. Heel veel hondeneigenaren van een 'stoere' hond, vinden het gewoon cool om zo'n beest te hebben maar weten er eigenlijk weinig van en trainen de hond niet goed. Gevolg: een slecht opgevoede 'vechthond'. En dat is gewoon niet tof. Ze hebben niet voor niets geen fijne reputatie. Ik loop ook met een boog om veel honden heen (staffords, rottweilers etc.), de hond kan er niks aan doen maar veel baasjes verpesten het.
Tsja ik heb zelf een Mops en een Spanieltje en eerlijk is eerlijk... ik mijd 'dit soort honden' ook.... Sorry maar helaas. Er hangt nu eenmaal geen bordje aan met 'ik ben lief'.. Ben er al zat tegen gekomen die nou niet bepaald vriendelijk zijn. Ik wil het risico niet nemen. Maar als ze strak aangelijnd zijn niets aan het handje. Lopen ze los dan ben ik weg.
Ligt er een beetje aan. Loopt je hond los of aan de lijn? En als hij aan de lijn loopt, kun je hem dagoed houden? Ik houd per definitie niet van honden die binnen de bebouwde kom los lopen. Nou ja, ik heb niks tegen de honden, maar het zegt mij genoeg over de mentaliteit van de eigenaars. Vooroordeel? Vast wel, een vooroordeel dat ik heb opgelopen doordat ik als skater al vele malen een hond achter me aan heb gehad die los liep, niet onder appèl stond en dan van die "dat doet ie anders nooit" eigenaars. En helaas heb ik inmiddels niet allee nzelf deze ervaring, maar ook ons zoontje is dankzij zo'n 'baasje' maandenlang doodsbang geweest voor honden. Vandaar mijn afkeer van loslopende honden. En ik snap dus wel dat mensen die ook zulke ervaringen hebben met loslopende honden, dan maar liever omlopen. Ik doe het niet, omdat ik daar te stronteigenwijs voor ben. Soms overweeg ik het te doen als ik met mijn zoontje ben, maar ik wil hem niet nog banger maken. Ik hoop maar dat ik nooit spijt ga krijgen van deze keuze. Als een hond gewoon aan de lijn loopt en onder appel lijkt te staan, heb ik er geen probleem mee. Honden die aan de lijn lopen maar enorm trekken er waarvan je ziet dat de baas ze nauwelijks kan houden, is voor mij wel altijd een signaal om even aan de andere kant van de weg te gaan lopen. Ik vind honden die onvoldoende onder appèl staan echt gevaarlijk. Als ik mensen met zo'n (voor hun) veel te sterke hond zie lopen, vraag ik me ook echt altijd af wat ze bezielt.
Hahaha, ja hier ook een vrouwtje die heel wat omloopt als ze mij ziet aankomen. En echt waar, onze hond kijkt er niet eens naar. Zo ook van de week. Ik en mijn man zaten voor ons huis, waren in de voortuin bezig. Was rond 20 uur. Kindjes lagen op bed, hond zat gewoon binnen. Maar ze zag dus dat wij buiten zaten. Wat doet ze? Loopt ze helemaal om. Ze sloeg een straat voor ons er in, loopt ze om onze straat heen, om er aan het einde weer op uit te komen. Ik heb me bescheurd. Als onze hond nu hard blafte, staarde, gromde, trok, los liep, weetikveel wat; oké. Maar echt nog geen enkele blik is er uitgewisseld.
Ik vind 't wel een lieve hond Maar denk dat er zulke vooroordelen bestaan over alle rassen, want over onze kleine hondjes krijg ik vaak te horen dat die vaak vals zijn terwijl ze juist heel goed met mensen overweg kunnen.
Oooh, hahaha daar komt mijn innertokkie naar boven, maar ik heb er echt behoefte aan om eens heel hard te gaan blaffen als ze dan toch een keertje langs loopt Gewoon, om te zien hoe hoog ze springt. Daarom vond ik het stiekem best jammer dat ze van de week om liep. Ik zat op mijn knieën dat &^$*$ onkruid er uit te trekken. En dan gewoon even WAFWAFWAFWAFWAF zeggen
Ik herken het wel, ik heb een amerikaanse bull. Vinden sommige mensen ook heel spannend al vindt zij niemand interessant. Ik haal mijn schouders er maar voor op. Misschien heeft die persoon een nare ervaring oid of misschien scheren ze 'zulke' honden over 1 kam (vind ik kortzichtig) maar goed me er druk om maken kost me alleen maar energie. Ik weet dat die van mij een goedsul is.
Op dit moment loopt hij aan de lijn omdat hij 2 weken geleden is geopereerd aan Patella Luxatie. En ja aan de riem loopt hij gewoon rustig naast mij, tenzij ik anders heb aangegeven. Normaal loopt hij los omdat het hier gewoon kan. We hebben tot zijn 2e alleen maar gehoorzaamheidscursussen met hem gedaan en daarna behendigheid, en het resultaat mag er dan ook wezen Hij staat super onder appèl. 9/10 honden hier in de buurt lopen gewoon los, en eigenlijk kent iedereen alle honden hier in de buurt dus nooit problemen! Er is hier in de buurt 1 Japenese Akita Inu die niet met andere honden kan en dat weet iedereen. Alleen die vrouw die ik vanochtend tegen kwam heb ik nooit eerder gezien. Moet wel zeggen, als wij een hond passeren die niet los loopt dan lijn ik hem wel netjes aan.
Het vooroordeel heel bekend mee, niet omdat we zelf " zo'n type hond" hebben, maar heb zelfs de discussie gevoerd in een klas dierenverzorgers... Lieve huishond of standaard vechthond... Enne zelfs alle dierenverzorgers hadden een vooroordeel... Leuke hond trouwens!!! De volgende hond twijfel ik tussen dit of een lab!
Ja wij hebben ook ooit eens zo'n discussie gehad (ook dierverzorging gedaan) Succes met de keuze! Zijn allebei leuke honden, ook allebei even hyper haha. Onze ervaring met staffords is gewoon heel erg positief. Onze is een goedzak die met alles en iedereen kan, gewoon overal bij betrekken en dan gaat het goed! ook met de kleine van 2 maand gaat het super, kan me geen trouwere hond wensen
Kwam er net ook weer een tegen, los... Gelukkig maakte z'n baasje m vast want ik zag t al gebeuren, m'n kleintje met z'n grote bakkus
Tja, ik heb helaas andere ervaringemet honden die los lopen. Allemaal mensen die vinden dat hun hond wel los kan, omdat hij zo goed luistert. Maar vervolgens blijkt dat toch niet in alle situaties waar te zijn. Echt al zo vaak meegemaakt, dat een hond toch achter me aan komt als ik langs skate. Blijkbaar schrikken ze ervan of vinden ze het raar en willen ze het van dichtbij bekijken. Maar het is gewoon heel vervelend als je op skates rijdt en een hond botst tegen je aan of rent vlak voor je langs. Ik skate (en schaats) veel en kan het goed. Maar je bent toch minder stabiel en staat minder snel stil. Dus zo'n situaties kan makkelijk leiden tot een valpartij. Ook de situatie toen met mijn zoontje "Hij wil graag spelen." En dat was ook zo hoor, het was gewoon een enthousiaste hond die hard kwam aanrennen en vlak voor de neus van m'n zoontje stopte. Het was mij absoluut duidelijk dat het beestje geen kwaad in de zin had. In de ogen van een kind van nog twee kwam het alleen anders over. Kan ik me voorstellen, de hond en hij konden elkaar recht in de ogen kijken. Ik zou ook geïntimideerd raken als een paard vol galop op mij af kwam rennen. Dat is wel de verhouding, ongeveer. Ik ben dol op honden, al hebben we er zelf geen. (Ik vind dat je voor een hond veel thuis moet zijn en lekker vaak naar buiten moet kunnen. Wat dat betreft zijn wij nog geen geschikte baasjes.) Ik baal er gewoon van als door onhandigheid van een ander, mijn zoon bang wordt van honden. Het heeft ons meer dan een jaar gekost om die angst er weer een beetje uit te krijgen. Al met al heb ik de evaring dat mensen die hun hond los laten lopen, zichzelf overschatten. Het kan 1000x goed gaan. Maar een hond blijft een dier, ze denken niet rationeel. (Niet dat mensen dat wel altijd doen hoor) Ondanks alle training, kan instinct het toch weer overnemen als een hond bijvoorbeeld schrikt. Vandaar dat ik toch vaak wat wantrouwig ben richting mensen die hun hond los laten lopen op plaatsen waar dat niet mag. (En binnen de bebouwde kom mag dat vaak niet.) In losloopgebieden vind ik het trouwens prima. Daar zou ik ook niet gaan skaten of met een klein kind gaan wandelen.