als mensen het zien als een beetje hoofdpijn zeg ik altijd: Heb jij wel eens ooit aan iemand gevraagd om alsjeblieft een gat in je hoofd te boren met een boorapparaat? En het dan ook echt gemeend? Niet? nou dan weet jij niet wat migraine is! Ik vraag dat namelijk aan mijn man: ga aub een boorapparaat houde, mijn kop ontploft! Nu, haal nu aub.... toe nou.....
Ik heb toen ik jonger was wel eens keihard met mn hand tegen de muur geslagen, of met mijn scheenbeen tegen de bedrand getrapt. Waarom? Om de migraine heel even niet te voelen maar de pijn in mijn hand of been, en dat was beter te verdragen dan de migraine. Als je dat verteld kijken ze je aan alsof je in een gesticht thuis hoort, tegen een muur slaan, dat doe je niet. Het is dan niet te begrijpen dat je dat uit wanhoop doet om alsjeblieft die pijn even niet te voelen!
Ja erg he, ik roep wel eens dat ik NU dood wil gaan.... Achteraf natuurlijk niet maar op dat moment.. Heb ook wel s plukken haar eruit getrokken, of met mn hoofd tegen de muur rammen, of mezelf stompen op mn hoofd... Goeie omdat te zeggen ja, sommige mensen begrijpen het echt niet.
Ik heb het ook al vanaf mijn vroegste jeugd. Bij de eerste zwangerschap totaal geen last gehad maar bij de laatste zwangerschap dus wel regelmatig. In overleg met de huisarts mocht ik dan Panadol Artrose 1000mg gebruiken en dat hielp dan de scherpe kantjes eraf te halen. Nu met dit benauwde weer de afgelopen weken loop ik ieder dag wel met hoofdpijn rond. Dat is lastig maar nog wel te behappen als ik maar op tijd een pilletje gebruik. En daar schort het nog weleens aan,dan hoop ik dat het vanzelf weer overgaat. Wat dus niet altijd zo is. Als ik ineens een aanval voel opkomen en ik kan niet gaan liggen bv op mijn werk dan neem ik Maxalt icm een Alleve. Dat helpt de aanval te verminderen en ik kan nog gewoon functioneren. Ben ik thuis dan neem ik een simatriptan,doe de rolluiken dicht en ga op mijn bed liggen. Na een paar uur is de hoofdpijn weer redelijk onder controle. Moet wel zeggen,nu ik de pil niet meer gebruik maar overgestapt ben naar het spiraaltje heb ik wel minder aanvallen. Maar bij mij is het niet alleen door hormoonschommelingen maar bv ook bij benauwd warm weer.
Heb niet alles gelezen dus excuses als dit al voorbij is gekomen, maar heb je misschien een homeopaat (excuses als dat helemaal verkeerd geschreven is) geprobeerd? Zoals een accupuncturist? Mijn moeder had jaren en jaren last van verschrikkelijke migraine en in het ziekenhuis konden ze niks vinden dus kreeg te horen dat het helaas iets was waar ze mee moest leren leven...nou heb zelf een paar keer migraine gehad en wow...je wil gewoon je kop eraf hakken... Maar afijn, zij is toen een keer aangeraden door iemand om zo'n persoon te bezoeken, om te kijken of die wat kon doen. En het bleek niks met haar hoofd te maken te hebben, maar met haar darmen. De zware migraines waren een reactie daarop als het ware. Accupunctuur werd niet gedaan omdat dat schijnbaar niet zou helpen, maar is toen wel geholpen met een speciaal dieet en heeft daardoor precies kunnen achterhalen waar die migraines door kwamen. Welk voedsel. Ze heeft zo nu en dan nog wel een migraine, maar niet meer zo erg als vroeger en als ze let op wat ze eet kan het ze het voornamelijk onder controle houden. Dus vandaar dat ik daar altijd aan denk als ik hoor dat iemand dus ook zware migraines heeft. Hoeft niet dat iedereen met zware migraines iets met de darmen heeft, maar misschien dat het een reactie is ook op iets anders in het lijf dat recht gezet moet worden? Het is het proberen waard evt. Succes iig en hopelijk blijft de volgende migraine lang uit!
"migraine: als je ze ziet, hebben ze het niet. Als ze het hebben, zie je ze niet" Mensen weten niet hoe ernstig migraine is omdat je dan in je bed ligt of ergens met je hoofd staat te bonken. Je zorgt dat je weg bent van mensen, meldt je ziek, zegt afspraken af.... Ik ben nooit met een migraine, ''ach, toch maar gezellig'' naar een feestje gegaan. Nee, ik zeg heel vaak iets af. Het is lastig voor mensen die het niet hebben om het echt te begrijpen. En dat snap ik ook wel.
Hier ook al vanaf kinds af aan veel hoofdpijn. Tijdens mijn tienerjaren heeft de dokter het bestempeld als migraine. Ook vanalles geprobeerd: Propanonol dagelijks...hielp niet....nog meer medicijnen, maar niets. Wat voelde ik me happy tijdens de eerste zwangerschap..had me nog nooit zo goed gevoelt 3 maanden na de bevalling begon het helaas alweer. Pil slikte ik door, want dan had ik minder last ervan. Tot ik het op een dag helemaal beu was...de aanvallen werden steeds heftiger en vaker. De imigran die ik kreeg voldeed niet meer. Heb de pil aan de kant gegooit...en wat een verlichting!! Nog maar zelden hoofdpijn, die met een sarixell te verhelpen was als ik er op tijd bij was. TOen werd ik zwanger van de tweed (beetje sneller dan gepland) En ook weer heerlijke tijd. Bevalling weer achter de rug en toen met ha gesprek gehad en heb ik gekozen voor mirena spiraal. Dit zit er nu sinds februari en heb welgeteld 1 imigran in al die tijd gebruikt Normaal bestelde ik iedere maand 6 pillen...en nu heb ik na een half jaar nog steeds 5 pillen over. Helaas weet ik ook dat migraine niet bij iedereen een hormoon kwestie is. HOpelijk blijven ze onderzoek doen, zodat er iets gevonden werd wat iedereen goed helpt! Want ojee.....een leven met migraine is niet bepaald leuk, zeker niet omdat, wat ik hier ook vaak lees, mensen in de omgeving het niet begrijpen.
Ik wil trouwens iedereen even bedanken voor de tips en adviezen. Heb alles opgeschreven en ga het van de week even met de HA overleggen.