Ik ben dit jaar voor het eerst in mijn leven klassenmoeder van een groep 1/2. Ik heb hier nog helemaal geen ervaring mee dus vandaar dat ik het hier even check. De klas heeft 2 juffen en er moet een eindejaarscadeau(tje) komen namens de klas. Omdat het 2 juffen zijn wilde ik 2,50 per kindje vragen. Is dat te veel of is het wel reëel?
Ja hoor, vind ik heel reëel (ook klassenmoeder). Bij ons doen ze ook vaak een tikkie zonder bedrag en dan aangeven dat men zelf een bedrag kan kiezen tussen de 1 en 3 euro bijvoorbeeld. Soms reageren ouders niet en dan heb je toch voldoende geld of je kan er nog iets extras bij kopen als iedereen heel gul is
oh dat is een heel goed idee haha dat ik daar nog niet aan gedacht had! Bedankt voor de tip, zo ga ik het doen.
Hier 1 euro per juf. Zoon heeft 2 juffen dus moeten 2 euro betalen. daar halen ze een lunch bon ofzo van
Hoe groot is de klas? Ik vind een Euro altijd wel genoeg, al betaal ik ook liever wat meer dan dat we zelf weer een onzinnige knutselopdracht ofzo krijgen die toch in de kliko belandt (maak een bloem, maak een handje op een stokje of schrijf je favoriete recept op).
Hier komt er ook altijd een tikkie zonder bedrag. toen ik klassenmoeder was zag ik van alles voorbij komen voor 1 juf, 1 euro tot 7 euro. Zelf doe ik vaak 2 euro per juf ongeveer.
Wat een goed idee! Ik regel het cadeau ook regelmatig en probeer altijd 2 euro per kind aan te houden voor het cadeau (ook bij 2 juffen, dan is het cadeau maar wat minder groot). Maar zelf vind ik 2,50 ook prima kunnen.
Hier is het meestal 1 euro per juf. Maar het idee van zelf iets aangeven tussen de 1 en 3 euro vind ik ook een goed (beter ) plan!
Ik vind €2,50 prima, maar kan mij ook voorstellen dat sommige gezinnen liever 2 euro apart leggen daarvoor. Zeker als er nog meer kinderen op school zitten die allemaal €2,50 betalen. Vind het een goed idee dat je zelf kan kiezen.
wij deden het met een spaarpot in de klas en in de app werd dan een richtlijn aangegeven. En iedereen die was vrij om dan mee te doen of niet, geheel anoniem dus. Tikkie is ook handig inderdaad! En noodzakelijk nu je als ouder niet op school mag komen . Hier is het gebruikelijk dat de ouders nog lang mee in de klas komen (zeker tm groep 5) maar dat mag dus nu ook niet.
Hier regel ik het dit jaar voor de juffen van een van mijn kinderen. We hebben een Tikkie gestuurd waarin mensen zelf het bedrag aan kunnen geven. Hier wordt gemiddeld €5,- gegeven voor twee juffen zag ik.
Ik heb vandaag ook de tikkie eruit gestuurd met aan te passen bedrag. Ik heb als richtbedrag 1 euro genoemd (ik had nog wat geld over van de zeer succesvolle inzameling bij juffendag halverwege het jaar) maar veel mensen storten toch 2 of 3 euro. Dus ook aan het eind van het jaar kan ik de juf goed in het zonnetje zetten
Hier krijgen we van school een envelop met geld. Per leerkracht 5 euro. Daar moet het cadeautje voor juffendag voor gekocht worden. Mag geen geld extra bij ingezameld worden
Ik denk dat 1-3 euro wel een mooie is. Al zal je misschien niet van iedereen iets krijgen, dan compenseert dat weer met de mensen die 3 euro geven. Zouden ze hier ook moeten doen. Hier koopt iedereen zelf een cadeautje voor de juf en dat tikt dan toch wel aan met 3 kids, die elk 2 leerkrachten hebben.
Hier zijn we uitgekomen op 2 euro per kind. We hebben de kids een dienblad laten schilderen (zichzelf getekend met naam erbij) en dan vaasjes, glazen en wat lekkers erop.
Hier verschilt het per klas(senmoeder) wat de bijdrage is. In de ene klas, één leraar, wordt € 5,00 ingezameld per kind. In de andere klas, 2 juffen, wordt € 2,00 ingezameld per kind.
Dat heb ik ook gedaan een open bedrag... ze had 3 juffen. Ouders gaven soms wel 10 euro per juf..... ik kon een bon van 60 euro per juf kopen en daarnaast een plantje. Belachelijk hahhaa
Ik vind 3 euro wel netjes per juf (uitgaande van 2 juffen/meesters per kind). 5 euro als ik helemaal achter het cadeau zou staan. Voor de komende juffendag heb ik al wel iets gehaald. Maar ik vind het zelf wel een uitdaging om iets te vinden waar een juf echt wat aan heeft. Als dat gezamenlijk geregeld zou zijn dan was ik er helemaal blij mee geweest en dan had ik er wel wat extra voor over gehad (zolang het in mijn ogen geen stom cadeau was natuurlijk).
Afhankelijk van het schooljaar en of ze de juf / meester het hele jaar hebben gehad pas ik mijn budget aan (best erg maar goed). Voor de leerkrachten die ze maar af en toe hebben geef ik meestal een klein doosje chocolaatjes, van die bloemen of een klein doosje bonbons van de bakker. Dat bij de leerkrachten die ze een keer per week een uurtje hebben. De ‘normale’ leerkrachten een lekkere fles wijn, als ik weet waar ze van houden of waar ze op vakantie gaan. Dit jaar was de vaste leerkracht een man die er ook van houdt om naar feestjes te gaan (super jonge leraar), dus dat wordt een plaatselijk biertje, grote fles. In totaal ben ik dan tussen de €10,- en €15,- per schooljaar kwijt. Vooral de leerkrachten die de extra vakken geven, eens per week, krijgen maar een hele kleine vergoeding. Dus vind het niet meer dan normaal om daar ook iets leuks aan te geven zodat de waardering uitgesproken kan worden.