wat is een verstandige leeftijd om met zwemles te beginnen?

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door hanna76, 1 okt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Wel 7m onder water.
    Manman... Wat vond ik dat ver :)
     
  2. hanna76

    hanna76 Fanatiek lid

    15 nov 2007
    3.124
    0
    36
    Ja, en bij B toch 14 meter onder water?
    En bij C moest je toch van die ringen van de bodem opduiken? Dat kon ik dus voor geen meter, dus heb geen C.
     
  3. hanna76

    hanna76 Fanatiek lid

    15 nov 2007
    3.124
    0
    36
    Maar goed, zoontje hier is op zich wel bangig aangelegd, kat uit de boom kijkend, ziet veel dingen niet zitten... Dus nu ik er over nadenk..... zwemmen door een gat???? Dat gaat ie z'n hele leven niet doen, ben ik bang... :(
     
  4. Amarens

    Amarens VIP lid

    24 dec 2009
    11.522
    3.770
    113
    Dat doen ze niet gelijk, hoor. Komt goed!
     
  5. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    Mijn dochter is met 4,5 begonnen (vorige maand), maar daarvoor wel peuter (en baby)zwemmen gehad. Daardoor mocht ze badje 1 (watervrij) overslaan en afgelopen week mocht ze alweer door naar badje 3 (van de 5).
    Terwijl ze met peuterzwemmen op t laatst minder zin had en snel afgeleid, is ze nu behoorlijk streberig en vindt t geweldig op de 'echte' zwemles.

    5 jaar lijkt me sowieso niet te vroeg hoor. Voor sommigen is 4 wel 'te vroeg' om snel klaar te zijn, maar ik heb t altijd gezien als iets leuks en gewoon als sport, lekker bewegen dus. Hoe lang ze erover doet, maakt niet zoveel uit. Water vindt ze sowieso heerlijk.
     
  6. hanna76

    hanna76 Fanatiek lid

    15 nov 2007
    3.124
    0
    36
    En wat betalen jullie per maand voor zwemles?
     
  7. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    72 euro voor 8 lessen. Je mag 2x niet komen, dan blijven ze geldig, anders verloopt t.
     
  8. Angela2009

    Angela2009 Niet meer actief

    65 euro voor 12 lessen (2x per week een half uur zwemt mijn zoontje)

    Mijn zoontje is vorig jaar december begonnen en zit in badje 3 (vd 4) hopelijk gaat hij over een paar weken naar het laatste badje en dan op voor zijn diploma. Maar nu is mijn zoontje wel klein en mager dus of hij de kracht heeft om echt al voor zijn diploma te gaan dat weet ik niet. Al gaat het nu wel goed! Ze kijken echt per kind wat ze kunnen en of ze dan doorgaan voor het volgende badje. Hij is trouwens 2 weken geleden 5 jaar geworden.
     
  9. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.144
    8.876
    113
    Hier gaan ze in badje twee al door het gat. In badje één door hoepels. :) Maar ze wennen er vanzelf aan. :)

    Wij betalen 42 euro per maand (dus soms voor 4 en soms voor 5 lessen, lessen duren 45 minuten, als je een keer niet kunt is het pech...dat is wel een beetje jammer...).
     
  10. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.814
    3.342
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    In mijn tijd (1986/1987/1988) kon je met droge haren afzwemmen voor A :).
    Pas bij B ging je 7 meter onder water.
    Tegenwoordig gaan ze bij B 6 meter onder water (bij A , 3 meter) . Maar de andere eisen zijn wat zwaarder.
    C was er bij mij niet - het was A - B en Basis . Bij Basis kwam borstcrawl pas aan bod. En daarna kwamen de zwemvaardigheden 1,2 en 3.
     
  11. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.069
    3.862
    113
    Ik ben verhuisd halverwege zwemles als kind en bij het ene zwembad moest ik met A ook duiken, bij het andere zwembad niet. Bij B wel en daar werd veel beter op de techniek gelet en conditie opbouwen dan tegenwoordig. Wij moesten bij B ook heel veel borstcrawlen enzo.
    Bij C/basis kreeg je wat van die extra dingen als reddingszwemmen, met zo'n debielensprong ondiep water in te springen en dat soort dingen. Rugcrawl, vlinderslag etc. ook allemaal geleerd, maar weet niet meer bij welk diploma.
    Dat onderwaterzwemmen en door een gat heen, plus met kleren aanzwemmen, daar zijn ze wel eerder mee. Oh ja, en zoveel seconden stil liggen in het water, dat hoefden wij ook niet. Qua techniek en puntjes op de i vind ik het wel minder geworden.

    Ik was volgens mij 5 toen ik op zwemles ging, mijn dochter jonger, 4 jaar en 3 maanden ofzo, ze had 10 maanden later (waarvan 7 weken vakantie) haar A-diploma.
    Met mijn zoontje wacht ik nog een paar maanden, dan is hij 4,5 jaar. Gewoon omdat wij omringd door water wonen, anders had ik nog wat langer gewacht, tot hij 5 was ofzo. En de kracht heeft hij wel, de motoriek ook, alleen moet hij ook wel de concentratie hebben om naar de badjuf of meester te luisteren en ik denk dat hij dat nu nog onvoldoende op kan brengen.
     
  12. hanna76

    hanna76 Fanatiek lid

    15 nov 2007
    3.124
    0
    36
    Ja, we zijn er inmiddels uit hoor. We wachten gewoon lekker nog eventjes. De wachttijden zijn hier ongeveer 5 mnd. dus dat vind ik nog wel meevallen. En dan doen we 't wel als ie 5½ is. Eerst maar eens de logopedie afronden. :)
     
  13. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    wij zijn gisteren voor het eerst geweest
    10 nov word ze 5.
    ze was zooooooooooooooooo blij en deed leuk mee in de groep.
    en wat wij ouders nooit verwacht hadden
    haar hoofd onder water...

    vanmorgen vroeg ze Papa wil jij met mij naar het zwembad
    en toen zijn ze samen gegaan
     

Deel Deze Pagina