Het enige dat er mis mee is, is dat het jaloezie oproept bij de mensen die die luxe niet hebben. Kortom, het is juist hartstikke goed.
Herkenbaar! Door mijn ziekte kan ik niet meer werken. En in mijn omgeving hebben veel mensen er hun woordje over klaar. Ja ik ben jong om niet meer te werken, maar zij zien niet hoeveel ik ervoor moet inleveren als ik wel een paar uurtjes werk. Enkele voorbeelden: - jij hebt niks om handen - je moet wel weer gaan werken, desnoods vrijwillig, dan krijg je weer een plekje in de maatschappij. - wat zal je lange dagen hebben zo. - verveel jij je niet? Enz Ik vind het ronduit kwetsend. Net alsof ik niet wil werken maar te lui ben. Nou ik had maar wat graag iets met mijn studie gedaan. Maar je hebt niet alles in de hand in het leven, ik heb mijn doelen bijgesteld en probeer er wat van te maken. Ik hoop dat ik een goede, leuke moeder kan zijn straks. En een fijn thuis kan bieden voor mijn gezin. Sinds ik helemaal ben gestopt met werken ben ik in ieder geval weer gelukkig.
Er is niks mis met thuisblijven, als mijn man genoeg verdiend blijf ik ook thuis en wij hebben (nog) geen eens kinderen...
Ik ben alleen nog maar positieve reacties tegen gekomen. Maar eerlijk gezegd, interesseert het me geen hol wat een ander ervan vind, dat mijn man en ik samen besloten hebben dat ik thuis blijf. Misschien dingen iets minder persoonlijk aantrekken. Het is namelijk jullie zaak wat jullie beslissen, en niet dat van een ander. Als je dus veroordelende reacties krijgt, dan kan je dat toch ook zeggen.
Wat je ook doet, er zullen altijd mensen zijn die vinden dat zij weten hoe het beter kan. Gewoon niks van aantrekken, en doen wat voor jullie het beste werkt.
Vind dat mensen zo wie zo al snel hun oordeel klaar hebben, zonder eerst te vragen waarom. Ik werk zelf 16 uur, kan wel mee ruren krijgen maar heb er eerst geen behoefte aan. Ik geniet vollop van mijn zoontje en zit vollop in de MMM dus vind het wel prima zo. Mijn schoonvader vertelde doodleuk tegen manlief dat ik vaker moest gaan werken, thuis zitten is niks...ze moet geld verdienen Manlief nam het gelukkig voor mij op,maar was werkelijkwaar woest,waar haalt het het lef vandaan? Meid niks van aantrekken, doe je eigen ding waravan jij denkt dat het goed is.
Er is in mijn ogen niets mis met thuis blijven voor je kind. Al heerst er bij mij wel vaak een beeld dat thuisblijf moeders lekker thuis zitten en een uitkering trekken. Maar dit is natuurlijk niet bij iedereen het geval . Als ik het zo zou kunnen regelen dan zou ik het ook doen , heerlijk toch om alles met je kleine mee te maken!
Ik heb ook besloten om na de bevalling van de derde thuis te blijven bij de kids. Ten eerste omdat de opvang te duur wordt, maar vooral ook om er voor de kids te zijn. Krijg ook allerlei reacties dat ik weinig sociale contacten ga krijgen blabla. Lekker laten lullen......wij hebben hiervoor gekozen. Punt uit.
Is niks mis mee. Met werken ook niet. Maar ik vind wel dat sommige mensen omtrent dit onderwerp (werken of thuisblijven, beide dus) snel op de teentjes getrapt zijn.. dat mag ook wel wat minder. Wees gewoon tevreden met wat je doet en durf een opmerking eens langs je heen te laten gaan. Zolang jij er blij mee bent, maakt het niet uit wat een ander er van vindt toch?
Joh lekker laten lullen. Ik zit noodgedwongen 9 maanden thuis (ziektewet ivm zwangerschap, nu zwangerschapsverlof en dan mn vakantie uren van 2012 nog opmaken), krijg ook opmerkingen dat ik geen contacten met andere mensen meer zou hebben of dat ik me zou moeten vervelen? Nou de dagen gaan veel te snel voorbij! Voordat ik er erg in heb ik het straks weer februari en moet ik weer aan het werk. Zou wel thuis willen blijven hoor maar dat zit er financieel niet in. Denk dat de negatieve opmerkingen van de meeste mensen dus gewoon jaloerzie zijn.
Ik ben ook bewust thuisblijfmoeder..heb 4 kinderen onder de 6 Mensen vallen helemaal van hun stoel als ze horen dat ik een HBO diploma op zak heb. Ik vind het een luxe dat ik thuis kan blijven om voor mijn kinderen te zorgen. Ik ben overigens niet van plan om nooit te werken maar wil wel gaan werken als alle kids naar de basisschool gaan en dan max 2 a 3 dagen in de week
Ik krijg ook nooit negatieve opmerkingen. Eigenlijk alleen maar bewondering en lof Maar dat zal dan wel aan de omgeving liggen.
Ik krijg eigenlijk ook nooit een negatieve opmerking... Meer respect en dan af en toe de opmerking 'ouderwets'. Ik ga per 1 augustus weer beginnen en verveel me ar en toe wel, maar niemand neemt me dit jaar moederen van me af! Ik verdedig mezelf ook niet als ik zeg dat ik huismoeder ben, maar de meesten om mij heen weten ook dat dit een luxepositie is.
mijn man heeft 1 *vriend* die mij niet uit kan staan, alleen maar om het feit dat ik niet werk. en natuurlijk ben ik LUI... gelukkig is dat gevoel van niet uit kunnen staan wederzijds haha, maar dat is om andere redenen maar hoe kortzichtig ben je dan... Zij hebben 1 dochter, werken beide en zijn aleen maar bezig met materiele dingen ooo als ik het maar beter heb dan hun... terwijl huiselijk geluk voor mij veel belangrijker is. Dat ik thuis kan blijven en mijn man hard werkt voor zijn gezin en dat we daarbij ook nog wel wat leuke dingen kunnen doen is heel erg fijn, maar dat is niet waarvoor ik leef...dat iedereen doet waar hij zich gelukkig bij voelt, dat is voor mij het allerbelangrijkste!!!
Toevallig is het in mijn omgeving ( school en buurt) eigenlijk wel heel erg "in" om thuis te blijven. Ze zien het hier echt als een luxe en denken dat je minstens wel een topsalaris moet hebben om thuis te kunnen blijven. Dus als ik zeg dat ik thuis ben dan zeggen ze meestal: o heerlijk En dat is het ook.
Pff helemaal mee eens. Zou ook graag thuismama zijn, maar helaas laat de financiën niet toe. Zou me niet schamen hoor! Gewoon lekker genieten!!