Mijn zoon (11) is gisteren teruggekomen van 3 dagen kamp. Helaas was hij zo enorm eigenwijs met thirt aan en zonnecreme dat zijn hele rug en schouders nu verbrand is. En dus ook veel pijn doet. Dit koel ik al met lauwe natte doeken en after sun. Maar nu viel het mij net ineens op dat hij op beide oren een blaar heeft zitten. Op 1 oor is hij 0,5 cm×0,5 cm en op de andere is hij 1x1,5 cm. Moet ik hier naar laten kijken door de ha?? Doorprikken moet ik niet doen (ivm infectiegevaar), maar heb hier nog nooit mee te maken gehad (blaren door de zon), dat ik dus ook niet weet of ik hier iets mee moet Bekijk bijlage 505446
Ik heb dat ook 1 keer gehad en moest t indd koel houden en smeren. Uiteindelijk waren mijn blaren zo vol dat ze door zijn geprikt en werd toen dagelijks verzorgd bij de ha met een zilversulfadiazine zalf en met 2 dagen waren mijn blaren weg getrokken en heb geen littekens eraan over gehouden. Wel mijn lesje geleerd overigens
Volgens mij moet je het inderdaad alleen koelen en schoon houden... Wat vreselijk vervelend trouwens!! zou echt boos zijn ook op de leiding van het kamp...
Mijn zoon heeft dit ook.. (nog niet zo groot gehad trouwens) ben er mee naar de huisarts geweest.. en dat waren lente oortjes (zonneallergie) En hij heeft er echt alleen last van op zijn oren.
Rogijuli smeer yoghurt uit op de verbrande plekken dat trekt de hitte eruit. Dat werkt echt supergoed
Heb magere yoghurt in huis.. ook goed? En uitsmeren en dan?? Zo bloot laten zitten of tshirt erover heen aan doen?
Ik heb een keer mijn beide schouders vol gehad. Echt verschrikkelijk pijnlijk. Ik heb toen van de huisarts een brandwondenzalf gekregen en daarop moest ik vochtige kamille gaasjes leggen. Die heb je gewoon bij het Kruidvat. Om de dag moest ik de zalf en de gaasjes verwisselen. Mijn blaren werden vanzelf kleiner door de zalf en hoefden daarom niet doorgeprikt worden.
Zo dat is heftig RogiJuli. Ik zou voor de zekerheid even met de huisarts overleggen. Je kan bij de apotheek iets tegen ernstige zonnebrand krijgen. Dat werkt beter dan aftersun. Zou zeker niet met yoghurt aan de slag gaan ivm infectiegevaar. Wel beetje slordig van de begeleiding dat ze het zo ver hebben laten komen. Uiteindelijk zijn die verantwoordelijk voor de kinderen op kamp.
Net ff gebeld naar de hap voor advies en we moeten om 21.10 bij de hap zijn. Omdat de huid op je oren heel dun is en de grote blaar al vol vocht zit zijn ze bang dat hij gaat "klappen" wat weer infectiegevoelig is. Dus ze wil er een arts naar laten kijken. Zal mij benieuwen.
Goed zo. Laat je weten hoe het is gegaan? Succes dalijk En als zoontje veel pijn heeft gewoon paracetamol geven.
Ik ben zelf vaak verbrand, helaas ook met blaren ondanks dat ik wel was ingesmeerd. Allerlei trucjes geprobeerd zoals yoghurt en komkommer maar dat werkte bij mij allemaal maar heel kort. We hebben nu altijd calendulan emulsie in huis. Dat is van VSM en dat werkt echt verkoelend enz. Op open blaren mag dit niet ivm infectiegevaar. Succes en sterkte! Weet helaas hoe pijnlijk het kan zijn en dat je er echt ziek van kunt zijn.
Heb koelzalf gekregen voor zijn rug. De blaren moet ik met "rust" laten. Ook als ze toch open gaan dan mag ik er niks op doen (geen zalfgaasje ed) maar aan de lucht laten drogen. Wel in de gaten houden en als het rood wordt oid dan naar de arts want dan kan er een infectie zitten.
Ik zou woest zijn op de leiding van het kamp! 😠☹️ Niet alleen heeft je ventje nu zoveel pijn maar na zo'n ernstige zonnebrand grotere kans op huidkanker later. Zorg alsjeblieft dat hij nooit meer verbrand en veel beterschap voor je zoontje!