Wat is nou gezond broodbeleg?

Discussie in 'Voeding' gestart door NafNaf, 29 jul 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. NafNaf

    NafNaf Fanatiek lid

    5 feb 2015
    1.258
    55
    48
    NULL
    NULL
    Nu ons ventje van 9 maanden wat beter brood gaat eten, wordt de volgende stap beleg. Hij heeft/had kma (wij zijn nu bezig met provoceren), dus dat maakt het nog iets lastiger. Maar wat is nu lekker én een beetje verantwoord op brood? Van bijna alles lees ik dat het te zout óf te zoet is. We eten al 2x fruit en 2x groenten, dus vruchtenpuree op brood lijkt me ook een beetje teveel van het goede. Humus had ik bedacht, al houd ik daar zelf niet zo van. Zijn er nog meer verstandige opties? Aan hagelslag wennen kan altijd nog! ;)
     
  2. Kellebel1987

    Kellebel1987 Fanatiek lid

    20 mrt 2013
    2.583
    16
    38
    NULL
    NULL
    Mijn nichtje van 10 maanden is dol op avocado op brood.. Heeft ook kma
     
  3. Olifantje1991

    Olifantje1991 VIP lid

    9 jan 2013
    9.521
    3.739
    113
    Hier krijgt hij vaak philadelphia met bieslook op brood, maar weet niet of dat kan bij KMA.
    Verder appelstroop, jam van zonnatura, sandwichspread, smeerkaas, smeerworst (de laatste 2 maar een paar keer per week).
    Inmiddels eet hij ook gewoon kaas en plakjes worst op brood.
    Ik ben niet zo van de 'vreemde' soorten broodbeleg, dus hier kreeg hij regelmatig hetzelfde op brood, maar hij leek/lijkt er geen problemen mee te hebben.
    Hagelslag en pasta e.d. heeft hij hier ook nog nooit gehad hoor! Pindakaas wel een keer, maar dat lust ie niet. :p
    Overigens is mijn zoontje ook nog steeds tevreden met een kale boterham, lekker makkelijk voor onderweg. :D
     
  4. Polletjepiek

    Polletjepiek Niet meer actief

    Mijn zoontje had tot voor kort ook een behoorlijk heftige KMA.

    Hij kreeg, appelstroop, melkvrije smeerworst van AH, vruchtenhagel, pindakaas(=favoriet), jam, melkvrije halvarine op zijn brood.

    Philadelphia kan niet bij KMA.
     
  5. NafNaf

    NafNaf Fanatiek lid

    5 feb 2015
    1.258
    55
    48
    NULL
    NULL
    Ok, jullie geven wel een beetje de 'gewone' dingen dus. Ik lees overal maar dat smeerworst, smeerkaas, ham, etc. eigenlijk veel te veel zout bevatten voor die kleintjes. En vruchtenhagel, appelstroop, etc. veel te veel suiker. Rauw vlees mag natuurlijk niet, kipfilet bevat melk door de bereiding...tja, dan houd je niet zoveel meer over. Avocado kan ik nog een keer proberen, maar dat vond hij eerder nog niet zo lekker als 'hapje'.
    Ik heb soms gewoon dat als ik lees wat allemaal níet goed is, ik me afvraag wat je dan wél moet geven. Groene smoothie denk...;)
     
  6. frannie82

    frannie82 VIP lid

    28 nov 2010
    10.407
    2
    38
    De gebraden kipfilet vande versafdeling van Albert Heijn bevat geen melk! Albert Heijn heeft sowieso veel vleeswaren zonder melk!
     
  7. Chels89

    Chels89 Bekend lid

    22 apr 2014
    799
    128
    43
    Alleen boter, appelstroop, geprakte banaan, geprakte avocado, amandelpasta(tuinen bijv), kipfilet. Dan heb je al 6 dagen gezond beleg en kan je op dag 7 pindakaas ofzo doen, lekker en toch enigszins gezond ipv hagelslag enz. Ongezonde dingen kunnen ook best op brood af en toe natuurlijk.
     
  8. Sneeuwvlokjes

    Sneeuwvlokjes Fanatiek lid

    12 mrt 2014
    2.131
    1.210
    113
  9. Samurai

    Samurai Bekend lid

    1 dec 2013
    634
    1
    16
    NULL
    Noord-Holland
    Oh sneeuwvlokjes...die wil ik proberen! Uhm...kopen voor mijn zoon dan ;)
     
  10. Mop81

    Mop81 Fanatiek lid

    9 nov 2013
    4.130
    2.517
    113
    Vrouw
    Amsterdam
    Bij het reformhuis koop ik veel gezond beleg. Vegetarische smeerworst, humus, notenpasta en jam zonder toegevoegde suikers. Ook geitenkaas (veel gezonder dan gewone smeerkaas) maar dat mag je zoontje dan waarschijnlijk niet he.
     
  11. NafNaf

    NafNaf Fanatiek lid

    5 feb 2015
    1.258
    55
    48
    NULL
    NULL
    Hoera, de provocatietest is 2x zonder opmerkelijke gevolgen verlopen, dus ik denk dat we aan mogen nemen dat hij iig grotendeels over zijn kma heen is gegroeid! Dat maakt de mogelijkheden alweer wat groter.
    Banaan valt af...dan kan hij een week niet poepen. Maar de rest ga ik zeker eens proberen! Hij vindt brood nu wel lekker, maar wil er niet zo zijn best voor doen. Hopelijk maakt hij er wat meer een maaltijd van als het beleg lekker is.
     
  12. Klaartje863

    Klaartje863 VIP lid

    10 mei 2012
    6.606
    57
    48
    Je kan zelf ook makkelijk gezond beleg maken. Bijvoorbeeld wat geraspte komkommer door (griekse) yoghurt heen doen en dat op brood smeren. Van alles kun je door de yoghurt doen :)
    Humus kun je dus ook zelf maken door kikkererwten er door te doen (eerst door de blender en dan de yoghurt er door scheppen).

    Kun je meteen testen ivm de kma:) of anders op basis van soja?
     
  13. NafNaf

    NafNaf Fanatiek lid

    5 feb 2015
    1.258
    55
    48
    NULL
    NULL
    Misschien eerst maar eens yoghurt proberen ja, haha. Maar wel een goed idee!
     
  14. Goldsword

    Goldsword Fanatiek lid

    14 dec 2013
    1.422
    0
    36
    NULL
    Rotterdam
    Hier is dl helemaal gek op humus, dus eet ze voor de variatie veel verschillende smaakjes. Met rode biet, zongedroogde tomaat, kerrie ... ook dingen als muhammara en aubergine salade (baba ganousch) vindt ze wel lekker. Gegrilde groenten op brood is ook favoriet (paprika, tomaat, ui en basilicum met olijfolie in de oven). Zo komen wij al een heel eind, bovendien eet dl niet elke dag brood, dus dan kom je de week wel door :)
     
  15. AnnaCF

    AnnaCF Niet meer actief

    Hier krijgt zl altijd notenpasta. Witte amaldelmoes of gewone amandelmoes. Geef hem ook zuurdesembrood dat is lekker stevig en kan hij goed op kouwen. Zl is 9,5 maand.

    Hij heeft ook kma en hier werd aangeraden niet voor het jaar te beginnen met km producten. Schapenyoghurt kan hier wel en naast de bv krijgt zl soms een flesje Nanny care geitenmelk (fv)
     
  16. tuc

    tuc Niet meer actief

    Appelstroop gewoon doen...bevat veel ijzer dus hartstikke gezond.

    Fruitpasta van hero (dacht ik) is net als jam maar zonder de toegevoegde suikers.
     
  17. fafa

    fafa Niet meer actief

    Vandaag nog een (volgens mij best wel gezonde) tonijnsalade zelf gemaakt:

    - halve appel in hele kleine blokjes snijden
    - een tomaat in hele kleine blokjes snijden
    - mengen met een uitgelekt blikje tonijn, klein beetje mayonaise en klein beetje ketchup
     

Deel Deze Pagina